28 Styczeń 2015 23:12
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2014/2015

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
44 DNI NIEWOLI W BUSZU
44 DNI NIEWOLI W BUSZU

Wśród miejsc, w których misjonarz ks. Mateusz Dziedzic (pochodzący z diecezji tarnowskiej) dawał świadectwo o dniach spędzonych w niewoli u rebeliantów w buszu środkowoafrykańskim, znalazła się szkoła podstawowa w Nieczajnie Górnej.

Ksiądz misjonarz pozytywnie odpowiedział na zaproszenie dyrektora szkoły Dariusza Węglowskiego i w czwartek, 15 stycznia był niecierpliwie oczekiwanym przez społeczność szkolną gościem. Na niecodzienne spotkanie przybyli również mieszkańcy Nieczajny.Na początku ks. Mateusz barwnie przybliżył realia życia w afrykańskiej misji Bagandou, do której wyjechał w 2009 roku. W tej misji diecezja tarnowska prowadzi szpital dla Pigmejów i okolicznej ludności. Codzienna posługa misjonarzy to nie tylko sprawowanie sakramentów świętych, ale i troska o „przyziemne” sprawy i potrzeby miejscowej ludności. Nieoczekiwanie ta codzienność została przerwana uprowadzeniem ks. misjonarza przez rebeliantów w celu wymiany za generała Miskine’a. Ks. Mateusz - teraz już spokojnie – opowiadał o dniach niepokoju, buntu, ale i zawierzenia i zaufania Bogu, modlitwie i celebrowaniu mszy św. na kolanach na ziemi, chorobie i dostarczonych lekarstwach. 44 dni niewoli zakończyło się szczęśliwie uwolnieniem kapłana i wcześniej porwanych Afrykańczyków. Ks. Mateusz po okresie przymusowej rekonwalescencji w ojczyźnie zamierza powrócić do swoich w Afryce.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy obecni na spotkaniu wsparli modlitewnie – w języku sango i polskim - i finansowo działalność misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej. A do ks. Mateusza ustawiła się kolejka po autografy. Niektórzy trzymali w ręce „Gościa Niedzielnego” z 7 grudnia 2014 roku, który zamieścił obszerny artykuł-wywiad z ks. misjonarzem.

Spotkanie zakończyło kolędowanie - występ dzieci, które z sukcesem reprezentowały szkołę w konkursie kolęd i pastorałek w dąbrowskiej jedynce.

Opracowanie: Irena Klich

ODWIEDZINY MIKOŁAJA
ODWIEDZINY MIKOŁAJA

Niecierpliwie oczekiwały dzieci, szczególnie te z najmłodszych klas, na przyjście świętego Mikołaja. Brodaty święty nie zawiódł i odwiedził 6 grudnia naszą szkołę, wręczając prezenty. A ponadto na korytarzu pojawiły się „mikołajki” w czerwonych czapkach - pomocnice głównego Mikołaja. Podziękowaniem dla obdarowujących były radość i uśmiechy dzieci, które już czekają na kolejne mikołajki.

Opracowanie: Irena Klich

KONKURS OZDOBY CHOINKOWE
KONKURS OZDOBY CHOINKOWE

Niełatwo było zdobyć uznanie komisji konkursowej XIV edycji gminnego konkursu plastycznego „Ozdoba choinkowa”. Na zaproszenie dąbrowskiej „jedynki” odpowiedziały wszystkie placówki edukacyjne i na konkurs wpłynęło 1518 prac.

Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów:

II miejsce - Konrad Sadko - klasa II

wyróżnienia - Dominik Wątroba - klasa I

Karol Dobrowolski - klasa I

Joanna Foszcz – klasa VI.

Zwycięzcy zostali obdarowani medalami i dyplomami. Nad organizacją konkursu w szkole czuwały panie: Irena Klich, Mirela Kiełbasa, Grażyna Kruk, Dorota Grzesik, Bernadeta Pabian.

Wszystkie ozdoby zostały sprzedane za symboliczną „złotówkę” podczas kiermaszu w SP nr 1, a dochód ze sprzedaży jest co roku przeznaczony na misje i potrzeby kolegów Pigmejów z wioski Bagandau w Republice Środkowo Afrykańskiej.

Opracowanie: Irena Klich

NASZE STROIKI NAGRODZONE W KONKURSIE

Udział naszych uczniów w ogłoszonym przez Dąbrowski Dom Kultury I Gminnym Konkursie Stroików Bożonarodzeniowych zakończył się zajęciem wysokich lokat. DDK po 20. latach organizacji konkursów szopek eksperymentalnie zaproponował w tym roku rywalizację w komponowaniu stroików. Zgodnie z regulaminem konkursu, spośród dużej liczby wykonanych stroików wybraliśmy dziesięć i to one reprezentowały naszą szkołę.

Komisja w składzie: Danuta Szczygieł (przewodnicząca), Stanisław Stroński i Edmund Wilk nagrodziła 15 spośród 55. wykonawców. Lokaty uzyskane przez naszych uczniów:

  • w kategorii klas I – III

I miejsce  - Nataniel Doś z klasy II

I miejsce - Nikola Partyńska z klasy II

  • w kategorii klas IV – VI

III miejsce - Weronika Mielec z klasy V.

Dyplomy i nagrody ufundowane przez DDK wręczyli: Krzysztof Kaczmarski – burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i dyrektor placówki kulturalnej Paweł Chojnowski.

Opiekunowie nagrodzonych uczniów to: p. Irena Klich, p. Mirela Kiełbasa, p. Dorota Grzesik, a w organizacji konkursu uczestniczyła także p. Bernadeta Pabian.

Opracowanie: Irena Klich

WIECZÓR ANDRZEJKOWY
WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Zabawa przy muzyce i „wróżby” z przymrużeniem oka wypełniły andrzejkowe popołudnie w środę, 26 listopada. Uczniowie z klas 1 - 6 bawili się wspólnie na sali teatralnej. Wróżby przygotowali członkowie Samorządu Szkolnego, którego opiekunem jest p. Dorota Grzesik.

Opracowanie: Irena Klich

Na lodowisku w Dębicy
Na lodowisku w Dębicy

Realizując  projekt profilaktyczno - edukacyjny „Na wsi nie musi być nudno!” - we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, zorganizowano wyjazd na kryte lodowisko do Dębicy.  

Z tej formy wypoczynku skorzystało  bezpłatnie pięćdziesięciu uczniów.

Przez dwie godziny uczestnicy mieli możliwość doskonalić  swoje umiejętności łyżwiarskie. Wielu z nich miało łyżwy pierwszy raz na nogach i dlatego nie obyło bez drobnych upadków. Na szczęście niegroźnych. Humory  dopisywały i wszyscy bawili się doskonale.

Z zadowoleniem należy stwierdzić, że wyjazd był bardzo udany i  dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Był także okazją do propagowania aktywnego spędzania wolnego czasu przez uczniów oraz wzmocnił ich sprawność fizyczną.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Renata Sojka - nauczyciel wychowania fizycznego oraz rodzice p. Ewa Panek, p. Elżbieta Bąba, p. Monika Bąk oraz  p. Halina Nędza.

Opracowanie: Renata Sojka

Świąteczne życzenia
Świąteczne życzenia

Niech magia Świąt Bożego Narodzenia

Wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,

A blask gwiazd przypomina,

Że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć pragnienie...

Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń !

życzy Samorząd Szkolny

szkoła na facebooku
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.08 3,205,036 unikalnych wizyt