21 Czerwiec 2018 15:55
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Zakończenie roku szkolnego - 22 czerwca
Zakończenie roku szkolnego - 22 czerwca

W piątek zakończymy rok szkolny. O godzinie 7 45  klasy  z wychowawcami i sztandarem szkoły przemaszerują do kościoła na Mszę Świętą.

Uroczysta akademia  rozpocznie się o godzinie 9 00 w szkolnej sali gimnastycznej.

Rodziców zapraszamy na zkończenie roku szkolnego, a wszystkim uczniom przypominamy o stroju galowym.

Żywa lekcja historii - Razem dla Niepodległej
Żywa lekcja historii - Razem dla Niepodległej

12 czerwca uczniowie klas IV wraz z czwartakami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, wzięli udział w żywej lekcji historii. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Razem dla Niepodległej”.

Naszą lekcję historii i patriotyzmu rozpoczęliśmy w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Pani Karolina Pikul-Sobarnia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o losach Powiśla Dąbrowskiego podczas zaborów, niegasnącej nadziei narodu na odzyskanie niepodległości i trudnych początkach tworzenia państwowości. Dzięki wielu ciekawostkom opowiadanym przez panią przewodnik, mogliśmy wyobrazić sobie Dąbrowę z tamtych czasów, obejrzeć wiele druków urzędowych, zdjęć, przedmiotów codziennego użytku, z których korzystali nasi przodkowie. Mieliśmy również okazję zobaczyć bardzo interesujący dokument z odsłonięcia pomnika ku czci poległych podczas I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej.

Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie życiorysy wielkich Polaków – „Ojców Odrodzonej Polski” m.in. Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Mariana Kukiela (urodzonego w Dąbrowie Tarnowskiej), Wincentego Witosa. Poznaliśmy także sylwetkę Stanisława Szpaka – lokalnego działacza ludowego, prezesa „Sokoła”, który przyczynił się do założenia dąbrowskiego gimnazjum.

Następnie udaliśmy się do Parku Miejskiego, aby przy pomniku oddać cześć poległym podczas wojen światowych oraz wojny polsko-bolszewickiej miejscowym oraz okolicznym patriotom. Wysłuchaliśmy także ciekawej historii tego monumentu.

Ostatnim etapem było odwiedzenie zabytkowego cmentarza wojennego nr 248 w Dąbrowie Tarnowskiej. Pochowano na nim 44 żołnierzy austro-węgierskich, 9 niemieckich i 236 rosyjskich w 119 grobach pojedynczych i 38 zbiorowych.

 To była niezwykła lekcja patriotyzmu, która jest jednym z elementów naszych przygotowań do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Chcemy celebrować świętowanie poprzez pamięć o miejscach, ludziach, odkrywanie bliskiej nam historii regionu – Razem dla Niepodległej!

Wycieczka do bajkowej Energylandii
Wycieczka do bajkowej Energylandii

14 .06  br. odbyła się szkolna wycieczka dla  uczniów klas IV-VI do Energylandii. Ten najnowocześniejszy rodzinny Park Rozrywki w Polsce znajduje się w Zatorze. Jest to idealne miejsce, gdzie można przenieść się do świata baśni i fantazji, magicznych przeżyć i niezwykłych doznań.

Na miejscu czekała na uczniów  masa atrakcji, takich jak: Rollercoaster, Mayan, Dragon, gokarty, wieża ciśnień i mnóstwo innych. Na każdym kroku można było spotkać punkty gastronomiczne, a także ciekawe miejsca, między innymi: planetarium, czy przepiękne wystawy.

Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku i  skorzystania z  rozmaitych wodnych zjeżdżalni. Czas umilały występy magików, animatorów rozrywki.

Całość dopełniały gry, zabawy, loterie, także dobre jedzenie i orzeźwiające napoje oraz lody. Uczniowie zwiedzali bajkową krainę uśmiechnięci, podekscytowani, w akompaniamencie wesołej muzyki.

Wycieczka okazała się być bardzo udana, dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń naszym uczniom. 

Opracowanie: Renata Sojka

Międzyszkolny Projekt Edukacyjny z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę "Razem dla Niepodległej"
Międzyszkolny Projekt Edukacyjny z okazji 100 rocznicy  odzyskania Niepodległości przez Polskę "Razem dla Niepodległej"

Społeczność  naszej szkoły od maja do listopada 2018 roku będzie uczestniczyć  w realizacji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę - ,,Razem dla Niepodległej”.

Projekt współrealizować będą szkóły podstawowe w Gruszowie Wielkim i Smęgorzowie.

Głównym celem wydarzenia jest wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży i przygotowanie uczniów do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, a także łączenie się  szkół do uroczystych obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Honorowym patronatem nasz projekt objął pan Wiesław Krajewski Poseł na Sejm RP oraz pan Krzysztof  Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Partnerami naszymi są Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna, Koło Gospodyń Wiejskich w Smęgorzowie, sołtysi wsi Smęgorzów, Nieczajna Górna, Nieczajna Dolna i Gruszów Wielki, Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej  w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zapraszamy do udziału!

Sukces w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym EKOSZKOŁA 2018
Sukces w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym EKOSZKOŁA 2018

29 maja w auli  Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się podsumowanie X Wojewódzkiego  Projektu Ekologicznego EKOSZKOŁA 2018, na którym ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody wyróżnionym szkołom i laureatom.

Organizatorem Projektu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym. Partnerem projektu było Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Patronat nad konkursem sprawowali: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz instytucje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Europejskie Centrum Ochrony Środowiska.

Projekt  był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Do  konkursu zgłosiło się w bieżącym roku szkolnym 75 placówek oświatowych z Małopolski z powiatów: brzeskiego, proszowickiego, limanowskiego, dąbrowskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego, wielickiego, wadowickiego, tarnowskiego, bocheńskiego, krakowskiego, gorlickiego, miechowskiego, oświęcimskiego, suskiego, olkuskiego oraz m.in. z Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa.

Nasza szkoła czwarty rok z rzędu aktywnie włączała się projektu wojewódzkiego EKOSZKOŁA podejmując różnorodne  działania, przedsięwzięcia ekologiczne na terenie szkoły oraz poza nią współpracując z organizacjami działającymi na rzecz ochrony środowiska. W bieżącym roku szkolnym zostało złożone sprawozdanie  i prezentacja multimedialna z podejmowanych działań, którą  bardzo wysoko oceniła komisja konkursowa. W tej rundzie nasza szkoła została laureatem zajmując II miejsce w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym EKOSZKOŁA 2018. Nagrody rzeczowe oraz dyplom odebrały uczennice klasy szóstej: Natalia Kijak, Justyna Maziarz, Julia Czerwińska wraz z opiekunem projektu  p. Renatą Sojka.

Udział  w wojewódzkim projekcie ekologicznym przyczynił się do promocji naszej szkoły, podniesienia świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz przyniósł wymierne korzyści uczniom i szkole.

Opracowanie: Renata Sojka

Bieg kardynała Stefana Wyszyńskiego - Razem dla Niepodległej
Bieg kardynała Stefana Wyszyńskiego - Razem dla Niepodległej

30 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły wzieli udział w rywalizacji z okazji Dnia Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim oraz w związku z realizacjią  Międzyszkolnego projektu edukacyjnego „Razem dla Niepodległej” - w ktorym uczestniczymy razem ze szołą podstawową w Gruszowie Wielkim i Smęgorzowie.

Biegi przeprowadzono z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I-III biegały na dystansie 200 metrów,a uczniowie klas IV-VI do pokonania mieli 400 metrów.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło 39 uczniów z naszej szkoły. Wyniki naszych reprezentantów przedstawiają się następująco:

Klasy I dziewczęta – 200 m

III miejsce Daria Nowak

Klasy I chłopcy- 200 m

II miejsce Łukasz Łachut

Klasy II dziewczęta- 200 m

II miejsce Kamila Wąż

Klasy II chłopcy-200 m

I miejsce Mateusz Kot

II miejsce Marek Banaś

Klasy III dziewczęta-200 m

I miejsce Julia Puła

II miejsce Agnieszka Kmieć

III miejsce Natalia Kijak

Klasy III chłopcy- 200 m

II miejsce Tobiasz Pikul

III miejsce Patryk Sadko

Klasy IV dziewczeta-400 m

III miejsce Roksana Puła

Klasy V chłopcy- 400 m

I miejsce Adrian Machaj

II miejsce Dawid Kawa

III miejsce  Stanisław Szwajkosz

Klasa V dziewczęta- 400 m

I miejsce Gabriela Kmieć

III miejsce Patrycja Siewierska

Klasy VI dziewczęta-400 m

I miejsce Natalia Kijak

Klasy VI chłopcy-400 m

I miejsce Michał Wójcik

III miejsce Adrian Początek

Klasy VII- chłopcy-600 m

II miejsce Kamil Kowal

Po zakończonej rywalizacji najlepsi biegacze zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. Nasi uczniowie   stanęli  aż 20 razy na podium.  Na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy III i V, którzy wywalczyli po pięć medali w swoich kategoriach wiekowych.

GRATULUJEMY!

Opracowanie: Renata Sojka

Audyt kontrolny w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa
Audyt  kontrolny w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

29 maja  Zespół  Certyfikujący z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przerowadził w naszej szkole audyt kontrolny.

Wizyta podyktowana była udziałem naszej szkoły w projekcie „Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa”.

Z audytu został sporządzony protokół w formie arkusza oceny, na podstawie którego nasza szkoła może przedłużyć ważność    Certyfikatu „ Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” na kolejne pięć lat.

Sprawdzaniu poddano obszary organizacyjny, infrastrukturalny i techniczny realizowanego projektu. W kontroli wzięli udział  funkcjonariusze KWP z Wydziału Prewencji w Krakowie nadkom. Izabelę Ciarka, podkom. Katarzynę Cygal oraz przedstawicielkę KPP w Dąbrowie Tarnowskiej mł. asp. Agatę Bulwę – asystentkę do spraw nieletnich, dyrektora szkoły p. Dariusza Węglowskiego oraz pedagoga szkolnego p. Renatę Sojka.

Warunkiem przedłużenia ważności certyfikatu jest stworzenie kompleksowego systemu działań opartego na wzajemnej współpracy szkoły z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym samorządem lokalnym, policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa osób i mienia na terenie placówki, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych i patologicznych.

Sądzimy, że nam się udało!

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 15,604,824 unikalnych wizyt