30 Wrzesień 2014 17:49
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2013/2014

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
Szkolny kiermasz rośliny doniczkowej - Wężownica Sansevieria
Szkolny kiermasz rośliny doniczkowej - Wężownica Sansevieria

Korzystając z obecności na wywiadówce naszych Rodziców, uczniowie wraz z paniami Mieczysławą Zielińską i Bernadetą Bartoń, przygotowali kiermasz rośliny doniczkowej Wężownica. Różne jej gatunki pochodzą z Afryki zwrotnikowej lub Azji. Jako roślina doniczkowa zasłynęła jako niezwykle łatwa w pielęgnacji, zupełnie nie wymagająca oraz bardzo efektowna a na dodatek łatwa w rozmnażaniu. Sansewierie dzielimy na dwie podstawowe grupy. Pierwsza z nich to rośliny wysokie, rosnące pionowo do góry, o sztywnych, wzniesionych mieczowatych liściach. Drugą grupą wężownicy stanowią rośliny tworzące niskie rozety.

Opracowanie:Samorząd Uczniowski

Spotkanie z rodzicami
Spotkanie z rodzicami

Wywiadówka  odbędzie się we wtorek 23 września  o godzinie 1630.

Rozpocznie ją  spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły w szkolnej sali teatralnej.

 

W tematyce wywiadówki przewiduje się:

-informacje na temat pracy szkoły w 2014/15; 

-zmiany w dokumentach szkolnych; 

-procedury organizowania sprawdzianu w klasie VI;

-powołanie trójek klasowych;

-zakres i harmonogram wycieczek szkolnych;

-zagadnienia związane bezpieczeństwem;

-sprawy bieżące.

Zapraszamy wszystkich Rodziców !

Nie pal przy mnie, proszę - program podsumowany
Nie pal przy mnie, proszę - program podsumowany

W klasach I – III naszej szkoły od kilku już lat realizujemy program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”. Jego realizację wspiera Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej. Za realizację w roku szkolnym 2013/14 otrzymaliśmy CERTYFIKAT.

W trakcie realizacji programu prowadzono profilaktykę antynikotynową polegająca na promowaniu wśród uczniów zdrowego stylu życia i unikania dymu tytoniowego.

W ramach realicaji programu zorganizowano:

  • wystawy;
  • konkursy plastyczne;
  • pogadanki;
  • lekcje w bibliotece;
  • pokaz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy;
  • lekcje koleżeńskie;
  • zajęcia tematyczne.

Nad realizacją i przebiegiem programu na terenie szkoły czuwała pani Mirela Kiełbasa.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Trzymaj formę !
Trzymaj formę !

W naszej szkole od kilku lat realizowany jest program „Trzymaj formę” przy współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Dąbrowie Tarnowskiej.Za udział w VIII edycji tego programu nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT. Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.Program edukacyjny „Zdrowie a sport” realizowany w naszej szkole pomaga rozwijać zainteresowania uczniów, zachęca do aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową  i programy nauczania szkoły. Projekt ma na celu służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci  i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Koordynatorem programu „Trzymaj Formę” jest p. Renata Sojka.

Opracowanie: Renata Sojka

Rok szkolny 2014/15 rozpoczęty!
Rok szkolny 2014/15 rozpoczęty!

 Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2014/2015 zabrzmiał w poniedziałek 1 września. To był sygnał, że czas już pożegnać wakacje i wrócić do nauki.

Uroczystą akademię w szkole poprzedziła Msza Święta, odprawiona przez księdza proboszcza Stanisława Bielenia. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Następnie - po odśpiewaniu hymnu państwowego i pieśni szkoły, dyrektor szkoły pan mgr Dariusz Węglowski powitał wszystkich zebranych na sali gimnastycznej.

W przemówieniu dyrektor życzył wszystkim sukcesów i realizacji zamierzeń w nowym roku szkolnym. Zapewnił uczniów klasy pierwszej, że szkoła to miejsce bezpieczne i sprzyjające ich rozwojowi.

Szóstoklasistów zachęcał do wzmożonej pracy i jak najlepszych wyników na egzaminie. Omówił też krótko założenia w tegorocznych programach kształcenia i wychowania.

Na koniec pan dyrektor nawiązał do 75 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i krótko przybliżył atmosferę tamtych tragicznych dni.

Życzenia owocnej pracy dydaktyczno – wychowawczej w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej złożył goszczący na uroczystości pan mgr Marian Gajda – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dąbrowie Tarnowskiej.

W podsumowaniu dyrektor przedstawił wychowawców poszczególnych klas:

Klasa I – p. mgr Irena Klich

Klasa II – p. mgr Mirela Kiełbasa

Klasa III – p. mgr Grażyna Kruk

Klasa IV – p. Waldemar Szlosek

Klasa V – p. mgr Bernadeta Pabian

Klasa VI – p. mgr Renata Sojka

Po spotkaniu ogólnym uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie zwrócono im szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły.

Życzymy wszystkim Uczniom i Nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku!

Konkurs fotograficzny o patronie szkoły
Konkurs fotograficzny o patronie szkoły

Grupa realizująca zajęcia regionalne odpowiedziała na zaproszenie z sanktuarium Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „OBIEKTYWEM WIDZIANE”. Tematem konkursu było pokazanie, w jaki sposób utrwalona i pielęgnowana jest pamięć o Męczenniku naszych czasów bł. ks. Popiełuszce. Regionalni zrobili fotografie miejscom poświęconym ks. Jerzemu w naszej szkole (prym wiodła Gabrysia Kuta z profesjonalnym aparatem fotograficznym i pasją robienia zdjęć), kilka zdjęć w terenie wykonał prowadzący zajęcia. Potem wspólnie je opisano, wywołano u fotografa w formacie 20x30 cm i wysłano do organizatorów konkursu. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, z „przecieków” wiadomo, że zainteresowanie konkursem jest duże. Fotografie wysłane na konkurs można zobaczyć w naszej galerii.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL „Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

Wycieczki edukacyjne w ramach projektu Równaj w górę POKL
Wycieczki edukacyjne w ramach projektu Równaj w górę POKL

Początek wakacji dla uczniów szkół podstawowych z Gruszowa Wielkiego i Nieczajny Górnej – uczestników projektu „Równaj w górę” POKL – był czasem wycieczek edukacyjnych.

Uczniowie od marca biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Mają one charakter rozwijający (informatyka, przyroda, wiedza o regionie), wyrównawczy (matematyka, język angielski, przyroda), zajęcia korekcyjne oraz zajęcia z pedagogiem szkolnym i doradcą zawodowym. W lipcu uczestnicy zajęć wyrównawczych wzięli udział w trzydniowym wyjeździe do Warszawy. Uczniowie z zajęć regionalnych również udali się na dwa dni do Warszawy oraz zwiedzili Malbork, Gdańsk i Toruń.

Program wycieczek był bardzo bogaty. Dzieci zobaczyły Muzeum Techniki, Pałac Kultury i Nauki, Sejm, Telewizję Polską, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki, Wilanów, Powązki oraz spędzili mnóstwo czasu w Centrum Nauki Kopernik.

W Malborku najważniejszym punktem był Zamek Krzyżacki. Gdańsk to Stare Miasto, Stocznia, Żuraw i Fontanna Neptuna, natomiast Toruń poznali trasą pt. „Gotyk na dotyk”.

Plan wyjazdów, mimo że podporządkowany był tematycznie do treści zajęć i korelował z projektem, pozwalał uczestnikom na chwilę wakacyjnego relaksu – chociażby podczas spacerów starówkami zwiedzanych miast czy na plaży w Gdańsku.

Projekt realizowany jest ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych POKL. Beneficjentem projektu jest Gmina Dąbrowa Tarnowska.

szkoła na facebooku
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 2,411,327 unikalnych wizyt