14 Październik 2019 00:53
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Wycieczka rowerowa klasy V
Wycieczka rowerowa klasy V

1 października uczniowie klasy V z wychowawczynią p. Anną  Wolak oraz p. Robertem Pacześniowskim udali się na pierwszą klasową wycieczkę rowerową .

Trasa ponad 10 kilometrowej podróży prowadziła  początkowo ścieżką rowerową przez Radgoszcz aż do Gruszowa Wielkiego gdzie w „Domu Chleba” ugościła wszystkich wspaniale, przesympatyczna pani Janina Sokołowska.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, poznali cały proces powstawania chleba oraz zobaczyli  wystawę dawnych maszyn rolniczych i tradycyjnego wyposażenia gospodarstwa domowego.  Dużą atrakcją  było własnoręczne mielenie  ziaren zbóż w żarnach i obserwowanie powstania mąki. Jednak najwięcej radości dało formowanie własnych chlebków i przygotowanie ich do pieczenia.

W czasie gdy piekło się pieczywo Gospodyni zagrody zaprosiła dzieci na plac zabaw, gdzie wszyscy spędzili miło czas, rozegrano mecz piłki nożnej, zorganizowano wyścigi na taczkach oraz zabawy przy muzyce. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek które doskonale smakowały wraz z  plackami pieczonymi na blasze.

Najedzeni i zadowoleni,  około  godziny 14:30, szczęśliwie wróciliśmy pod  szkołę.

To był naprawdę świetny dzień, koniecznie trzeba go powtórzyć!

Opracowanie: Anna Wolak

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodziliśmy po raz drugi w naszej szkole "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia".

Już dwa tygodnie przed tym wydarzeniem uczniowie w całej szkole przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia.  Po tygodniu zmagań wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych:

Klasa IV:

I miejsce: Wiktor Kot

II miejsce: Mateusz Wójcik

III miejsce: Zofia Kijak  

Klasa V:

I miejsce: Tobiasz Pikul

II miejsce: Jessica Bąba

III miejsce: Karol Kijak

Klasa VI:

I miejsce: Roksana Puła

II miejsce: Karolina Kowal 

III miejsce: Nataniel Doś

Klasa VII:

I miejsce: Martyna Poczatek

II miejsce: Marlena Maziarz

III miejsce: Nowak Kinga

Klasa VII:

I miejsce: Hubert Świerczek

II miejsce: Wiktor Wybraniec

III miejsce: Hubert Wąż

Zostali oni powołani do pełnienia funkcji "Egzaminatorów tabliczki mnożenia",  w myśl hasła "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". 

Od 30 wrzesnia do 4 października udało się "przepytać" kilkadziesiąt osób dorosłych, m.in. nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i wystawić ponad 30 certyfikatów, pomyślie zaliczonego egzaminu. 

Finał prowadzonych działań miał miejsce w piątek - 4 października. Najlepsi z najlepszych zmierzyli się w dodatkowych "tabliczkowych" konkurencjach. W ich wyniku Mistrzem Tabliczki Mnożenia w roku 2019 została Roksana Puła. Uczennica klasy VI po raz drugi z rzędu objeła to zaszczytne stanowisko.Wszyscy chętni mogli również zmierzyć się z tabliczką mnożenia na sportowo - kozłując piłkę lub skacząc na skakance.

Na koniec rostrzygnięto konkurs plastyczny klas I - III na najpiękniejszy plakat Matematycznej Sowy. Tu po głosowaniu które oddane zostało w ręce uczniów naszej szkoły nagrody przyznano : Piotrowi Świerczkowi, Zofii Nowak, Antoniemu Jabłońskiemu, Darii Nowak oraz Paulinie Chudy.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 5862 szkoły z różnych krajów świata.

Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. 

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom. 

Opracowanie: Anna Wolak

XXVIII edycja "Biegu Sokoła"
XXVIII edycja "Biegu Sokoła"

27 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVIII edycji „Biegu Sokoła” organizowanego przez Dąbrowski Dom Kultury, który ze względu na swój przełajowy charakter odbył się nad zalewem w miejscowości Narożniki.

Szkołę reprezentowało 32 osoby od klasy II do VIII, które startowały w swoich kategoriach wiekowych - z podziałem na płeć i dystans jaki był do pokonania. Wszyscy podopieczni ukończyli rywalizację godnie reprezentując szkołę, a niektórzy potwierdzili to bardzo dobrymi wynikami zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Opiekunami uczniów w tym dniu byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz odbywający w naszej szkole praktykę zawodową student AWF w Krakowie.

Dzieci w kategorii klas I-III indywidualnie zajęły wysokie punktowane miejsca:

Karol Kogut z II klasy był VIII, Daria Nowak z III klasy zajęła miejsce V, Adrian Sojka z III klasy był IV, a Mateusz Kijak, który jest również uczniem III klasy wywalczył miejsce III.

Dzięki temu, nasza szkoła zdobyła drużynowo w tej kategorii wiekowej III miejsce, a do tak ambitnego i godnego pochwały występu wszystkie dzieci z klasy II i III zmobilizowały ich wychowawczynie – pani Grażyna Kruk (kl. II) oraz pani Irena Klich (kl. III).

W kategorii uczniów klas starszych szkół podstawowych Gabriela Kmieć (uczennica klasy VII) wywalczyła bardzo wysokie II miejsce indywidualnie.

Najlepsi zawodnicy zostali indywidualnie nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, a za zajęcie III miejsca drużynowo przez dzieci z klasy II i III szkoła otrzymała dyplom.

Opracowanie: Robert Pacześniowski

SPECJALNA DEBATA MIĘDZYSZKOLNA POD HASŁEM "PATRIOTYZM MA WIELE TWARZY"
SPECJALNA DEBATA MIĘDZYSZKOLNA POD HASŁEM "PATRIOTYZM MA WIELE TWARZY"

30 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Specjalna Debata Międzyszkolna pod hasłem „Patriotyzm ma wiele twarzy”.

Spotkanie zostało przygotowane w ramach historycznego projektu edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 2, aplikowanego za pośrednictwem Stowarzyszenia Akademia Szans pod hasłem „Pamiętamy”. Projekt jest częścią ogólnopolskiego Programu Wieloletniego Dotacyjnego Niepodległa na lata 2017 – 2022.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele czterech szkół podstawowych z klas IV-VI gminy Dąbrowa Tarnowska, a mianowicie: z dąbrowskiej „dwójki” i „jedynki”, ze Smęgorzowa oraz Nieczajny Górnej. Naszą szkołę w debacie reprezentowali: Bartosz Wątroba z klasy VI, Karol Dobrowolski z klasy VI, Julia Puła z klasy V, Agnieszka Kmieć z klasy V. Przedstawiciele szkół pod kierunkiem marszałka debaty p. Sławomira Batora wymieniali poglądy związane z różnymi formami patriotyzmu. Uczniowie wykazali się niezwykłą dojrzałością w swoich wypowiedziach, do których przygotowała ich p. Iwona Tańska.

Uczestnicy debaty otrzymali medale i długopisy, natomiast dla szkoły zdobyli statuetkę, dyplom za odwagę w mówieniu o rzeczach i sprawach trudnych oraz książkę o tematyce historycznej.

Udział w debacie był dla naszych uczniów niezwykłym i cennym doświadczeniem.

Organizatorom gratulujemy ciekawej inicjatywy.

Opracowanie: Iwona Tańska

KU CZCI POLEGŁYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ
KU CZCI POLEGŁYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ

Wrzesień jest miesiącem, w którym wspominamy wybuch II wojny światowej. Omawiając tematykę wojenną i po przeczytaniu lektury Joanny Porazińskiej „Asiunia”, uczniowie klasy III wraz z wychowawcą p. Ireną Klich udali się 10 września na cmentarz parafialny. Celem naszego wyjścia był grobowiec nieznanego żołnierza z oddziału „Boruta” Armii Kraków, który zginął w walce obronnej 8 września 1939 roku na terenie Nieczajnej. Uczciliśmy pamięć poległych na wszystkich frontach żołnierzy poprzez modlitwę i zapalenie zniczy. Dzięki ofierze życia tysięcy walczących my dzisiaj możemy cieszyć się wolnością naszej Ojczyzny.

Opracowanie: Irena Klich

Pomoc materialna dla szkoły od ARiMR
Pomoc materialna dla szkoły od ARiMR

Dzięki współpracy dyrektora szkoły i kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej pana Andrzeja Gizy nasza szkoła po raz kolejny otrzymała materialne wsparcie w postaci dwóch modułowych drukarek.

Urządzenia wielofunkcyjne od ARiMR trafiły do nas dzięki przychylnej decyzji pana Adama Ślusarczyka Dyrektora Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Krakowie.

Uczniowie oraz nauczyciele wyrażają swoją wdzięczność ARiMR z panem kierownikiem Andrzejem Gizą na czele za przekazany zestaw tonerów oraz sprzęt elektroniczny.

Dziękujemy!

Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów
Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.51 28,593,741 unikalnych wizyt