25 Maj 2016 13:01
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Wywiadówka
Wywiadówka

Wywiadówka dla Rodziców odbędzie się we wtorek 17.05. 2016 r.

Plan spotkania:


  • spotkanie z wychowawcami klas I – III - godzina 16 00
  • spotkanie z wychowawcami klas IV – VI - godzina 16 30
  • konsultacje z nauczycielami - godzina 17 00

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich nauczycieli dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - to wtorek 24. 05. 2016 roku w godzinach 14 00 – 15 00.

Zapraszamy wszystkich Rodziców!

Biegi Konstytucji 2016 w Parku Miejskim
Biegi Konstytucji 2016 w Parku Miejskim

4 maja 2016 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach dla uczczenia Konstytucji 3 Maja.

Scenerią rywalizacji był Park Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej. Start i metę wyznaczono w sąsiedztwie „Pomnika ku czci poległych synów Miasta Dąbrowy”.

Biegi przeprowadzono z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I-III biegały na dystansie 200 metrów, uczniowie klas IV-VI do pokonania mieli 400 metrów.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło dwudziestu  czterech uczniów z naszej szkoły. Piętnastu z nich zajęło miejsca na podium.

Klasy I dziewczęta – 200 m

I miejsce Natalia Kijak – SP Nieczajna Górna

III miejsce Jessica Bąba - SP Nieczajna Górna

Klasy I chłopcy- 200 m

I miejsce Patryk Sadko - SP Nieczajna Górna

II miejsce Kacper Bąba- SP Nieczajna Górna

Klasy II dziewczęta- 200 m

II miejsce Karolina Kowal- SP Nieczajna Górna

III miejsce Nadia Nowak- SP Nieczajna Górna

Klasy II chłopcy-200 m

I miejsce Artur Mikus-SP Nieczajna Górna

II miejsce Nataniel Doś- SP Nieczajna Górna

Klasy III dziewczęta-200 m

II miejsce Ola Wątroba- SP Nieczajna Górna

Klasy IV dziewczeta-400 m

I miejsce Natalia Kijak- SP Nieczajna Górna

Klasy IV chłopcy-400 m

II miejsce Łukasz Wojtas- SP Nieczajna Górna

Klasy V chłopcy- 400 m

III miejsce Patryk Szwajkosz-SP Nieczajna Górna

Klasy VI dziewczęta-400 m

II miejsce Aneta Wąż- SP Nieczajna Górna

Klasy VI chłopcy-400 m

I miejsce Andrzej Sojka-SP Nieczajna Górna

III miejsce Patryk Bartoń – SP Nieczajna Górna

Po zakończonej rywalizacji najlepsi biegacze zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. Nagrody zwycięzcom wręczył patronujący obchody Święta Konstytucji Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski oraz pan Krzysztof Orwat- Kierownik Referatu Promocji Kultury i Informatyzacji i  pan Witold Reczek – Kierownik Referatu  Kultury Fizycznej i Sportu.

Burmistrz uhonorował też specjalną nagrodą ucznia naszej szkoły Adriana Machaja z klasy III, który pomimo upadku, licznych otarć i urazu ręki okazał się sportowcem z charakterem i ukończył bieg.

Opracowanie: Renata Sojka

WZOROWO I BEZPIECZNIE
WZOROWO I BEZPIECZNIE

W dniu 6 maja uczennice klasy III: Gabriela Kmieć, Kinga Nowak i Marlena Maziarz wzięły udział w XII edycji Gminnego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla klas I – III. Od wielu tygodni uczennice pod opieką wychowawczyni pani Mireli Kiełbasa przygotowywały się do tego wydarzenia. Rozwiązywały testy, uczyły się znaków drogowych i  przepisów ruchu drogowego.

Włożony w przygotowania wysiłek zaowocował zdobytym w konkursie I miejscem dla drużyny i wyróżnieniem dla najlepszego uczestnika konkursu – otrzymała go Marlenka Maziarz

W tym roku testy do konkursu opracowała Szkoła Podstawowa w Wielopolu, organizację powierzono Niepublicznej Niepłatnej Szkole Podstawowej z Niepłatnym Oddziałem Przedszkolnym w Żelazowce.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za miłe przyjęcie oraz gratulujemy wspaniałej organizacji. Z niepokojem czekamy na Powiatowy Turniej BRD, który już wkrótce.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Podsumowanie projektu W obronie Ziemi
Podsumowanie projektu W obronie Ziemi

Nasza szkoła uczestniczy w wojewódzkim projekcie „EKOSZKOŁA 2016”. W związku z tym, w oparciu o program działań pod nazwą „W obronie Ziemi”, podejmujemy szereg działań, mających na celu budowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów.

27 kwietnia w ramach  obchodów  Dnia Ziemi odbyło się podsumowanie tego przedsięwzięcia, na które licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście radni Rady Miejskiej pani Kazimiera Wąż i pan Bogdan Pawelec, który prowadzi od 11 lat gospodarstwo ekologiczne. Pan Pawelec przygotował ciekawą prelekcję na temat ekologii i konieczności dbania o środowisko naturalne.

Następnie uczniowie klasy IV zaprezentowali przedstawienie pt. „Jak uczyliśmy Michała szanować przyrodę?”, nawiązujące treścią do problemów ekologicznych. Nad przygotowaniem inscenizacji czuwali nauczyciele pani Renata Sojka i pan Waldemar Szlosek, a dekorację wykonała pani Mirela Kiełbasa.

Szkolny Klub Młodego Ekologa przeprowadził debatę na temat konieczności ochrony środowiska oraz odczytał opracowany przez siebie dekalog szkolnego ekologa.

Ciekawym akcentem był występ formacji tanecznej DANCE STARS prowadzonej przez pana Gabriela Skibę, która zaprezentowała walca angielskiego, sambę, cha-cha oraz rock and rolla, a uczniowie klasy VI odegrali układ taneczny z hiphopową piosenką. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Również w ramach projektu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „Ciekawa fauna i flora naszej miejscowości”. Prezentację zgłoszonych prac przygotowała pani Dorota Grzesik.

Na koniec imprezy dyrektor szkoły pan Dariusz Węglowski podsumował działania prowadzone przez szkołę w ostatnich miesiącach w ramach projektu, podziękował uczniom i nauczycielom oraz rodzicom za duże zaangażowanie.

W tym dniu wszystkie klasy przygotowały stoły ze zdrową żywnością na bazie owoców i warzyw. To jedno z działań realizowanego programu Trzymaj formę, którym opiekuje się pani Grażyna Kruk.

Na koniec odbyła się prawdziwa uczta zdrowej żywności.Realizowany przez szkołę projekt aktywizował całą społeczność szkolną, przyczynił się do podniesienia wśród uczniów świadomości ekologicznej zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Przedsięwzięcie przyczyniło się do bliższego kontaktu uczniów z przyrodą, a zdobyte przez nich doświadczenia powinny zaowocować w życiu codziennym.

Opracowanie: Renata Sojka

Czytać każdy może ... Szkoła z klas 2.0
Czytać każdy może ... Szkoła z klas 2.0

Pod tym hasłem 29 kwietnia 2016 r. przeprowadzona została, w ramach realizowanego projektu ,,Szkoła z klasą 2.0” akcja czytelnicza dla najmłodszych uczniów.

Nad całością wydarzenia opiekę sprawowała wychowawczyni klasy III, pani Mirela Kiełbasa.Wspólnie z nią nad przedsięwzięciem pracowała pani Lucyna Kiwior bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej - Filia w Nieczajnie Górnej oraz uczennice klasy VI należące do Klubu Miłośników Książki.

To one właśnie opracowały i przeprowadziły wszystkie działania promujące czytelnictwo wśród najmłodszych.

Uczniowie otrzymali również pamiątkowe kalendarzyki i ulotki.Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się zabawy interaktywne utrwalające przeczytane w książce ,,Przygody Bolka i Lolka” informacje oraz drama przedstawiająca przygody głównych bohaterów. Każde z dzieci otrzymało własnoręcznie wykonany przez ,,Klubowiczki” upominek.

Na zakończenie akcji dzieci wypowiedziały się na temat przeprowadzonych zajęć w formie plastycznej ankiety, w wyniku której okazało się, że wszystkim to wydarzenie bardzo się podobało. Szczególnie zabawy i  możliwość wzięcia udziału w wielu konkursach z nagrodami.

Przeprowadzona akcja udowodniła, że czytanie może być również ciekawą  i pouczającą przygodą. Nauczyła dzieci właściwej współpracy w zespole i umiejętności współdziałania w różnej wiekowo grupie rówieśniczej.

Składamy serdeczne podziękowania pani Lucynie Kiwior, za czynne włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji.

Opracowanie Mirela Kiełbasa

W gospodarstwie ekologicznym Państwa Krystyny i Bogdana Pawelców
W gospodarstwie ekologicznym Państwa Krystyny i Bogdana Pawelców

22 kwietnia 2016 uczniowie klasy piątej, wspólnie z nauczycielem przyrody p. Renatą Sojką, wybrali się do gospodarstwa ekologicznego państwa Pawelców, którzy przyjęli ich z dużą radością i życzliwością.

Gospodarze prowadzą rodzinne, wielokierunkowe gospodarstwo ekologiczne  o powierzchni 7,4 ha od 11 lat. Specjalizują się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Hodują: krowę, byki rasy simental i hereford, trzodę chlewną, króliki, kaczki, perliczki, kury.

Ozdobą gospodarstwa są piękne pawie, a pasją pana Pawelca są gołębie.

Państwo Pawelcowie uprawiają: mieszankę zbożową, orkisz, pszenicę, mieszanki  traw z motylkowymi, ziemniaki, buraki pastewne, jarzyny, bobik.

Produkcja roślinna prowadzona jest metodami ekologicznymi - bez udziału nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Stosuje się nawozy naturalne w postaci: obornika, gnojowicy, a jako poplon na nawóz zielony sieje się gorczycę. W ogródku ziołowym pani Krystyny Pawelec rośnie: piołun, szałwia, oregano, melisa.

Obok domu jest sad, a w nim: jabłonie ,śliwy, pigwa, orzechy włoskie, wiśnie, jagoda kamczacka.

Gospodarstwo posiada Certyfikat zgodności wydany przez jednostkę certyfikującą COBICO  z siedzibą w Krakowie. Rośliny i zwierzęta w tym gospodarstwie żyją w harmonii z naturą. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali tajniki prowadzenia gospodarstwa ekologicznego.

Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni na pyszne ciasto i herbatkę.

Opracowanie: Renata Sojka

Pomagamy nie tylko przyrodzie - podsumowanie zbiórek selektywnych
Pomagamy nie tylko przyrodzie - podsumowanie zbiórek selektywnych

W naszej  szkole od początku roku szkolnego prowadzone są zbiórki selektywne. Uczniowie zbierają: plastikowe nakrętki, makulaturę, zużyte baterie.

Akcja ma celu  zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów - praktyczna edukacją ekologiczną, a także pomoc osobom niepełnosprawnym. To kolejne działania w ramach projektu EKOSZKOŁA 2016.

Plastikowe nakrętki  zostały przekazane na cel charytatywny do Środowiskowego Domu Samopomocy im Św. Kingi w Tarnowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Dyrektor - Siostra Weronika - Małgorzata Gardas  skierowała do uczniów i pracowników naszej szkoły słowa podziekowania. Zwróciła się także z prośbą o kontynuowanie zbiórki nakrętek dla podopiecznych Ośrodka.

Nasza szkoła kontynuuje współpracę także z Firmą EKOSYSTEM w Krakowie, która dostarczyła  pojemniki do zużytych baterii, ulotki oraz plakaty promujące Ogólnopolski Program Edukacyjny dla szkół „Zbieraj baterie !".

W tym roku szkolnym zebraliśmy około 50 kg zużytych baterii.

W bieżącym  roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt z Firmą Stena Recycling i uczestniczymy w konkursie „Zbieramy makulaturę - oszczędzamy lasy”. Konkurs polega na zbiórce jak największej ilości  makulatury w szkołach i przedszkolach. Zebraliśmy około 400 kg makulatury.

Opracowanie: Renata Sojka

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.01 4,875,503 unikalnych wizyt