30 Lipiec 2014 09:00
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2013/2014

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
Wycieczki edukacyjne w ramach projektu Równaj w górę POKL
Wycieczki edukacyjne w ramach projektu Równaj w górę POKL

Początek wakacji dla uczniów szkół podstawowych z Gruszowa Wielkiego i Nieczajny Górnej – uczestników projektu „Równaj w górę” POKL – był czasem wycieczek edukacyjnych.

Uczniowie od marca biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Mają one charakter rozwijający (informatyka, przyroda, wiedza o regionie), wyrównawczy (matematyka, język angielski, przyroda), zajęcia korekcyjne oraz zajęcia z pedagogiem szkolnym i doradcą zawodowym. W lipcu uczestnicy zajęć wyrównawczych wzięli udział w trzydniowym wyjeździe do Warszawy. Uczniowie z zajęć regionalnych również udali się na dwa dni do Warszawy oraz zwiedzili Malbork, Gdańsk i Toruń.

Program wycieczek był bardzo bogaty. Dzieci zobaczyły Muzeum Techniki, Pałac Kultury i Nauki, Sejm, Telewizję Polską, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki, Wilanów, Powązki oraz spędzili mnóstwo czasu w Centrum Nauki Kopernik.

W Malborku najważniejszym punktem był Zamek Krzyżacki. Gdańsk to Stare Miasto, Stocznia, Żuraw i Fontanna Neptuna, natomiast Toruń poznali trasą pt. „Gotyk na dotyk”.

Plan wyjazdów, mimo że podporządkowany był tematycznie do treści zajęć i korelował z projektem, pozwalał uczestnikom na chwilę wakacyjnego relaksu – chociażby podczas spacerów starówkami zwiedzanych miast czy na plaży w Gdańsku.

Projekt realizowany jest ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych POKL. Beneficjentem projektu jest Gmina Dąbrowa Tarnowska.

W WIEJSKIEJ CHACIE
W WIEJSKIEJ CHACIE

Zajęcia pod taką nazwą realizowali uczestnicy projektu „Równaj w górę” – grupa regionalna w piątek 20 czerwca. Tym razem obie grupy: z Gruszowa Wielkiego i nasza wyjechały do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Opowieść przewodnika o niełatwym życiu w chatach wiejskich przed stu laty znakomicie uzupełniały zgromadzone eksponaty. Uczestnicy zajęć poznali m.in. pracę kołodzieja, dekarza, cieśli, garncarza. Chłopcy zgłaszali się do prania na tarze, maglowania, robienia masła, noszenia wody na nosidłach. Dziewczyny z zaciekawieniem oglądały stroje z tamtych czasów.

Na zakończenie zajęć muzealnych wniosek był jeden: obecnie żyje się nam o wiele łatwiej.

Opracowanie: Irena Klich

NA WARSZTATACH FLORYSTYCZNYCH
NA WARSZTATACH FLORYSTYCZNYCH

Ciekawie przebiegały zajęcia Regionalnych we wtorek 24 czerwca, bowiem miały one formę warsztatów florystycznych. Poprowadziła je p. Anna Barańska. Uczniowie – znowu wspólnie z Gruszowa i Nieczajnej- trudzili się nad wykonaniem różyczek ze wstążki i bibuły, aby potem tymi elementami ozdobić styropianowe wianuszki. Kolorowe piórka, błyszczące cekiny, ozdobne sznureczki i wstążki wzbogaciły wygląd prac. Na szczęście zostały jeszcze elementy dekoracyjne, bo zimową porą warto będzie wykonać podobne ozdoby.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL "Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

KONKURS AKADEMII CZYSTYCH RĄK CAREX
KONKURS AKADEMII CZYSTYCH RĄK CAREX

W tym roku nasza szkoła jako jedna z 1632. z całej Polski uczestniczyła w IV edycji akcji edukacyjnej, promującej właściwą higienę rąk. Jej organizatorem była Akademia Czystych Rąk Carex. Po lekcjach i zajęciach praktycznych dotyczących higieny rąk uczniowie wykonali prace plastyczne, które zostały wysłane do siedziby organizatorów. Na konkurs pod hasłem „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?” napłynęło 1700 prac. Wyróżniono 10 prac, wśród nich nie było żadnego z naszych rysunków, ale nie to było w tej akcji najistotniejsze. Ważne, że uczniowie w często zabawny sposób utrwalali sobie właściwe postawy dotyczące higieny. Szkoła i wychowawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczniowie szereg naklejek z Chlipem i Chlapem.

Opracowanie: Irena Klich

WARIACJE TRUSKAWKOWE
WARIACJE TRUSKAWKOWE

W czerwcu pola naszej miejscowości pysznią się wspaniale pachnącymi i wybornie smakującymi truskawkami. Ten regionalny owocowy przysmak wykorzystali we wtorek 10 czerwca Regionalni, najpierw dzieląc się sprawdzonymi przepisami na truskawkowe ciasta i desery, a później już praktycznie przygotowując dietetyczne koktajle z truskawek i kefiru. Kubki z koktajlem powędrowały także do Komputerowców, którzy w tym samym czasie poznawali tajniki informatyczne. Wszystkim bardzo smakowała TRUSKAWKA – KRÓLEWSKI OWOC NIECZAJNEJ.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu POKL - Równaj w górę

Opracowanie: Irena Klich

Już pływam
Już pływam

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie "Już pływam". Środki finansowe pochodzą z budżetu Marszałka Województwa Małopolskiego i ze środków wlasnych gminy. Zaplanowano 18 godzin zajęć dla każdej grupy składającej się z 15 uczniów.

Zajęcia odbywają się przez 9 tygodni po 2 godziny. Uczniowie ze szkół wiejskich mają zapewniony dowóz pod opieką nauczycieli.  

Z nauki pływania korzysta 60 uczniów z 4 szkół podstawowych:

 

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie T.,
  • Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej,
  • Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie,
  • Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.

O bezpieczeństwo dzieci i naukę pływania dbają wykwalifikowani instruktorzy pływania. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 9.464 zł, w tym z budżetu marszałka 2.900 zł.

Zakładane rezultaty projektu to:

  • nabycie podstawowych umiejętności pływackich,
  • wzrost bezpieczeństwa korzystających z kąpielisk,
  • profilaktyka wad postawy i schorzeń kręgosłupa,
  • podniesienie sprawności fizycznej uczniów,
  • zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu,
  • promocja Małopolski jako regionu przyjaznego do uprawiania rekreacji i sportu.

Uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają na lekcję pływania w każdy piątek, pod opieką pani Mireli Kiełbasa. Wyjazdy te cieszą się wśród dzieci dużym powodzeniem. Z niecierpliwością każde z dzieci czeka na spotkanie z bardzo lubianym ratownikiem – panem Jackiem Michoniem.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

Pierwszy  czerwca jest dniem szczególnym dla dzieci. Nauczyciele i rodzice dokładają wszelkich starań, aby był to dzień pełen radości i niespodzianek. Tak było 2 czerwca 2014 roku - z okazji Dnia Dziecka zorganizowali wspólnie dla nich wiele zabaw i atrakcji.

Uroczysty dzień rozpoczął się o godzinie 8:00 rozgrywkami sportowymi, w których wzięli udział wszyscy uczniowie.

Uczniowie klas I – III zmagali się w takich konkurencjach  jak ,,sadzenie ziemniaków’’, rzuty do celu, konkurs w kręceniu ,,hula-hoop”, wyścigi klasowe w pokonywaniu toru przeszkód. Młodsi uczniowie rozegrali jeszcze międzyklasowy turniej gry w ,,Dwa ognie’’.

Uczniowie klas IV – VI w tym czasie grali w piłkę nożną, a następnie bawili się na szkolnej dyskotece.Po wysiłku fizycznym wszyscy zasiedli w ławkach, częstując się smakołykami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Szczególnie smakowały lody.

Opracowanie: Grażyna Kruk

szkoła na facebooku
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.23 2,029,975 unikalnych wizyt