22 Październik 2014 15:47
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2013/2014

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowym  dniem w naszej szkole. Uroczystą akademię rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem pieśni szkoły.

Przybyłych gości przywitał pan dyrektor Dariusz Węglowski. Uroczystość  swoją obecnością zaszczycili: pan Stanisław Ryczek Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły: pan Kazimierz Szlosek, Czesław Osak, Franciszek Nowak, Kazimiera Sipor, Kazimiera Wąż i Teresa Bączek.

Dyrektor  w okolicznościowych życzeniach  powiedział o  sukcesach uczniów, by były powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego nauczycieli. Życzył  poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkim podziękował za codzienny wysiłek, troskę oraz budowanie naszej wspólnoty szkolnej.

Uroczystość była także okazją wręczenia okolicznościowych Nagród Dyrektora pracownikom naszej szkoły. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

mgr Bernadeta Pabian  – nauczyciel matematyki

mgr Krystyna Wenc – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

lic. Dorota Grzesik – nauczyciel języka angielskiego

lic. Katarzyna Świerzb – starszy referent administracyjny

Mieczysława Zielińska – pracownik obsługi

Pan dyrektor otrzymał Nagrodę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, którą wręczył Sekretarz Gminy Dąbrowy Tarnowskiej – pan Stanisław Ryczek.

Uczniowie skierowali wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń do Dyrektora szkoły, Nauczycieli, Gości oraz Rodziców.  

Piękny  program artystyczny przygotował  pan Waldemar Szlosek, a dekorację wykonały panie Mirela Kiełbasa i Krystyna Wenc.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne życzenia z okazji Ich święta.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia - w galerii.

Ogisko uczestników koła regionalnego
Ogisko uczestników koła regionalnego

Regionalni rozpoczęli realizację zajęć w nowym roku szkolnym w nieco zmienionym składzie. Na miejsce koleżanek z klasy VI, które przeszły do gimnazjum, grupa powitała dziewczęta z klasy IV. Wykorzystując słoneczną aurę i gościnność państwa Marzeny i Zbigniewa Foszczów (rodziców Asi, jednej z uczestniczek zajęć), Regionalni spotkali się w środę, 8 października na ognisku, nawiązując do zwyczaju na naszych terenach. Po zakończeniu wykopków ziemniaków następuje czas palenia ognisk, do których wrzuca się uschłe badyle kartofli, piecze kiełbaski i ziemniaki. Przy naszym ognisku w porze popołudniowej apetyty dopisywały, na szczęście nie zabrakło kiełbasy, chleba, napojów i dobrego humoru.

Sezon wykopków w roku 2014 uważamy za zakończony.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL "Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

Mecz o puchar dyrektora szkoły w Lipinach
Mecz o puchar dyrektora szkoły w Lipinach

2 października 2014 r. odbyło się przekazanie do użytku kompleksu rehabilitacyjno-rekreacyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach.

Na tę uroczystość, oprócz znamienitych gości, została zaproszona drużyna piłkarska z naszej szkoły wspólnie z opiekunem.

Po części oficjalnej oraz pięknej akademii odbył się inauguracyjny mecz pomiędzy drużyną z PSP w Lipinach i drużyną chłopców z naszej szkoły. Uczniowie grali o puchar Dyrektora Szkoły w Lipinach. Nasi chłopcy zagrali w składzie: Kacper  Rokocz, Sebastian Zieliński, Kacper Kijak, Patryk Bartoń, Mateusz Wybraniec, Daniel Chmura, Jakub Świerczek, Witold Foszcz. Drużynę wspierała studentka wychowania fizycznego p. Katarzyna Gancarz odbywająca praktykę w naszej szkole. Zawodnikom obu drużyn nie brakowało zaangażowania i woli zwycięstwa. Mecz trwający 20 minut zakończył się remisem 1:1. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszej drużyny. Bramki zdobyli: Kacper Rokocz, Patryk Bartoń, Sebastian Zieliński. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Drużynie kibicował Dyrektor  Szkoły p. Dariusz Węglowski. Uczniowie otrzymali piękny puchar oraz pamiątkowy dyplom od p. Dyrektor Agaty Leżoń. Na koniec wszyscy  zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla oraz smacznym ciastem przygotowanym przez gospodarzy.

Drużyna z Lipin przyjęła zaproszenie na mecz rewanżowy, który ma się odbyć na wiosnę przyszłego roku na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej.

Opracowanie: Renata Sojka

Podróż do miliarda słońc
Podróż do miliarda słońc

Ostatni weekend września uczestnicy kół informatycznych, matematycznych i języka angielskiego, prowadzonych w ramach projektu „Równaj w górę”, ponownie spędzili w Warszawie.

Projekt realizowany jest ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych POKL. Beneficjentem projektu jest Gmina Dąbrowa Tarnowska, a uczestnikami uczniowie klas  4 – 6 naszej szkoły i szkoły podstawowej w Gruszowie Wielkim.

Tym razem program wycieczki składał się głównie  z gier, zabaw i konkursów edukacyjnych, umożliwiających sprawdzenie zdobytej wiedzy podczas zajęć w praktyce. Prowadzone one były głównie w  ogrodach królewskich w Wilanowie i w Łazienkach, w Centrum Nauki Kopernik oraz podczas pokazu „Podróż do miliarda słońc” w Planetarium. W programie uwzględniono także zwiedzanie najciekawszych obiektów Warszawy. Tym razem uczniowie zamiast Starych Powązek zobaczyli Powązki Wojskowe. Tam wśród wielu mogił zasłużonych Polaków i bohaterów wojen i powstań, uczestnicy zobaczyli groby bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”, z którą zapoznają się już w  gimnazjach.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Stadion Narodowy, zwiedzony trasą ekskluzywną (Trasa piłkarza). W sobotni wieczór wycieczka obejrzała piękny pokaz w Multimedialnym Parku Fontann, który przysporzył ogromnych wrażeń uczniom i był ostatnim pokazem tego sezonu w stolicy.

Wycieczkę zakończyły słodkie warsztaty w Pijalni Czekolady E. Wedla, na których dzieci usłyszały opowieść o czekoladzie, a następnie każde z nich własnoręcznie udekorowało swój pierwszy w życiu torcik, zabrany z dumą do domów.

Wyjazd był czasem pozytywnych wrażeń, wzbogacił uczniów o nową wiedzę i umiejętności. Zdjęcia zostaną miłą pamiątką dla każdego z nich.

Szkolny kiermasz rośliny doniczkowej - Wężownica Sansevieria
Szkolny kiermasz rośliny doniczkowej - Wężownica Sansevieria

Korzystając z obecności na wywiadówce naszych Rodziców, uczniowie wraz z paniami Mieczysławą Zielińską i Bernadetą Bartoń, przygotowali kiermasz rośliny doniczkowej Wężownica. Różne jej gatunki pochodzą z Afryki zwrotnikowej lub Azji. Jako roślina doniczkowa zasłynęła jako niezwykle łatwa w pielęgnacji, zupełnie niewymagająca oraz bardzo efektowna, a na dodatek łatwa w rozmnażaniu. Sansewierie dzielimy na dwie podstawowe grupy. Pierwsza z nich to rośliny wysokie, rosnące pionowo do góry, o sztywnych, wzniesionych mieczowatych liściach. Drugą grupą wężownicy stanowią rośliny tworzące niskie rozety.

Opracowanie: Samorząd Uczniowski

Spotkanie z rodzicami
Spotkanie z rodzicami

Wywiadówka  odbędzie się we wtorek 23 września  o godzinie 1630.

Rozpocznie ją  spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły w szkolnej sali teatralnej.

 

W tematyce wywiadówki przewiduje się:

-informacje na temat pracy szkoły w 2014/15; 

-zmiany w dokumentach szkolnych; 

-procedury organizowania sprawdzianu w klasie VI;

-powołanie trójek klasowych;

-zakres i harmonogram wycieczek szkolnych;

-zagadnienia związane z bezpieczeństwem;

-sprawy bieżące.

Zapraszamy wszystkich Rodziców!

Nie pal przy mnie, proszę - program podsumowany
Nie pal przy mnie, proszę - program podsumowany

W klasach I – III naszej szkoły od kilku już lat realizujemy program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”. Jego realizację wspiera Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej. Za realizację w roku szkolnym 2013/14 otrzymaliśmy CERTYFIKAT.

W trakcie realizacji programu prowadzono profilaktykę antynikotynową polegającą na promowaniu wśród uczniów zdrowego stylu życia i unikania dymu tytoniowego.

W ramach realicaji programu zorganizowano:

  • wystawy;
  • konkursy plastyczne;
  • pogadanki;
  • lekcje w bibliotece;
  • pokaz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy;
  • lekcje koleżeńskie;
  • zajęcia tematyczne.

Nad realizacją i przebiegiem programu na terenie szkoły czuwała pani Mirela Kiełbasa.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

szkoła na facebooku
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.22 2,576,309 unikalnych wizyt