29 Listopad 2015 16:48
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
"DWA OGNIE" po raz trzeci
"DWA OGNIE" po raz trzeci

Trzecia edycja Gminnego Turnieju Gry w „Dwa ognie” dla klas 1 – 3 zgromadziła w naszej szkole sześć drużyn.

Hasło turnieju „O kondycję dbamy – więc w Dwa ognie gramy” znalazło odzwierciedlenie w dobrym przygotowaniu wszystkich grających i zaciętych rozgrywkach.

W tym roku po raz pierwszy grano systemem „każdy z każdym”, co pozwoliło sędziemu Jerzemu Mikosowi wyłonić najlepszych.

Po raz trzeci puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pozostał u gospodarzy.

Wyniki turnieju:

I miejsce  - SP Nieczajna Górna

II miejsce – SP Smęgorzów

III miejsce – SP nr 2 Dąbrowa Tarnowska

IV miejsce – SP Żelazówka

V miejsca ex aequo – SP Gruszów Wielki i SP Szarwark

Wręczenia pucharu, medali i nagród rzeczowych dokonał dyrektor szkoły p. Dariusz Węglowski. W turnieju nie był przegranych – każdy uczestnik wrócił z medalem na szyi: złotym, srebrnym, brązowym lub za udział.

Podziękowania spłynęły także na ręce nauczycieli – trenerów swoich drużyn: p. Krystyny Wenc, p. Barbary Kuta, p. Zbigniewa Soi, p. Anny Krawczyk, p. Doroty Bzduła i p. Alicji Lupa.

Podobnie jak w ubiegłych latach koordynatorem turniejowej gry była p. Irena Klich, wspomagana przez p. Mirelę Kiełbasa i p. Grażynę Kruk.

Za rok kolejne rozgrywki – organizatorzy już teraz zapraszają.

Opracowanie: Irena Klich

Już niedługo święta ...
Już niedługo święta ...

W uroczysty, świąteczny nastrój wprowadził uczniów klas I – III piękny spektakl teatralny, przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Poznania, sztuką pod dobrze znanym tytułem ,,Królowa Śniegu”.

Spektakl odbył się 13.11.2015 r. w kinie Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej. 

Była to innowacyjna wersja dobrze znanej wszystkim baśni w której Gerda szuka swojego przyjaciela Kaja - porwanego przez złą Królową Śniegu.

Aktorzy w piękny, a zarazem wesoły i barwny sposób przedstawili przygody dziewczynki i po raz kolejny udowodnili wszystkim, że warto być dobrym, i że dobro zawsze zwycięża.

Na szczególne podkreślenie i wyróżnienie zasługują wzbudzające zachwyt wśród dzieci i dorosłych – efekty specjalne. Najbardziej podobał się wszystkim obficie padający sztuczny śnieg i kolorowe, migoczące gwiazdki, które wywołały u wszystkich tęsknotę za zimą i magią świąt. 

Przedstawienie zorganizowała dla dzieci pani Mirela Kiełbasa z pomocą pań: Ireny Klich i Grażyny Kruk.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

11 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej
11 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 11. 11. 2015 r. Poczet Sztandarowy  uczniów naszej szkoły reprezentował nas w Dąbrowie Tarnowskiej na uroczystościach Święta  Odzyskania  Niepodległości.

Obchody rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych szkół i innych organizacji oraz zaproszonych gości i mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej do kościoła. Uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny poprowadził ksiądz proboszcz Stanisław Cyran.

W pięknej homilii zwrócił uwagę na wielkie znaczenie słowa ,,Wolność”. Podkreślił  z jakim trudem Polska ją zdobyła. Przestrzegł młode pokolenie przed brakiem szacunku do wolności oraz podkreślił, że została ona okupiona krwią żołnierzy wielu pokoleń.  

Po Mszy Świętej, dalsze uroczystości odbyły się przed Pomnikiem Poległych, gdzie piękną część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Opiekę nad Pocztem Sztandarowym sprawowała pani Mirela Kiełbasa.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada  to szczególny dzień dla wszystkich Polaków.

97 lat temu spełniły się marzenia i pragnienia  wielu pokoleń żyjących w trzech zaborach. Zostały wysłuchane modlitwy wywożonych na Syberię, emigrujących gdzieś na obczyznę.

Po 123 latach niewoli, cierpień, prześladowań Polska odzyskała swoją wolność i suwerenność. Święto Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w sercu każdego Polaka.

Na tę szczególną 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości  przez Polskę 12 listopada 2015r. uczniowie kierunkiem p. Renaty Sojki przygotowali patriotyczną akademię, w której przedstawili dramat rozbioru Polski i walkę narodu o niepodległość. Recytowali wiersze o tematyce narodowo - wyzwoleńczej oraz śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie p. Waldemara Szloska. Dekoracje przygotowała pani Mirela Kiełbasa.

Cały program łączyła myśl przewodnia, najdroższa każdemu Polakowi: „Wstań ,Polsko moja!”, czyli marzenie o wolnej  Polsce.Podczas akademii przypomniano  wszystkim uczniom jak ważna jest znajomość historii Polski poczucie tożsamości  narodowej. Święto Niepodległości to symbol walki o wolność, wiary i zwycięstwa, to symbol miłości Ojczyzny. Polacy przez wieki nie mieli wątpliwości, jak wielkie znaczenie ma słowo Ojczyzna. Nie jest to tylko kraj nad Wisłą, naród polski, ale przede wszystkim ziemia pełna krwi walczących za nią obrońców. To zwyczaje i tradycje naszych przodków, to kultura i język.

Akademia wzbogacona została o prezentacje multimedialną.

Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.

Na koniec pan Dyrektor podsumował akademię i pogratulował uczniom pięknego występu, podziękował także nauczycielom przygotowującym  uroczystość.

Opracowanie: Renata Sojka

Biegami uczcili 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości
Biegami uczcili 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach dla uczczenia Święta Niepodległości. Scenerią rywalizacji był Park Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej. Start i metę wyznaczono w sąsiedztwie „Pomnika ku czci poległych synów Miasta Dąbrowy.

Biegi przeprowadzono z podziałem na kategorie wiekowe. 

Uczniowie klas IV-VI do pokonania mieli 400 metrów. Do sportowej rywalizacji przystąpiło piętnastu uczniów z naszej szkoły. Pięciu z nich zajęło miejsca na podium.

I miejsce – Natalia Wątroba kl. IV

II miejsce - Natalia Kijak kl. IV

III miejsce – Patryk Szwajkosz kl. V

III miejsce – Kacper Kijak kl. VI

I miejsce – Patryk Bartoń kl. VI

Pamiątkowe medale oraz dyplomy najlepszym zawodnikom wręczyli: pan Stanisław Ryczek-Zastępca Burmistrza,  pan K. Orwat- Kierownik Referatu Promocji Kultury i Informatyzacji oraz pan W. Reczek –Kierownik Referatu  Kultury Fizycznej i Sportu.

Opracowanie: Renata Sojka

Niepodległościowa wieczornica
Niepodległościowa wieczornica

Naród, który nie pamięta swojej historii, nie ma także swojej przyszłości”

Jan Paweł II

11 listopada po Mszy Świętej za Ojczyznę, którą sprawował ks. Proboszcz Stanisław Bieleń, mieszkańcy wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna licznie zgromadzili się w Domu Ludowym.

97 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę była okazją do zorganizowania imprezy środowiskowej przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna.

Swą obecnością zaszczycili nas: Burmistrz  Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Zastępca Burmistrza pan Stanisław Ryczek, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Jacek Sarat, radni Rady Miejskiej  pani Kazimiera Wąż oraz radny Bogdan Pawelec, dyrektor szkoły pan Dariusz Węglowski, dyrektor DDK pan Paweł Chojnowski,  ks. Proboszcz Stanisław Bieleń, naczelnik OSP pan Zbigniew Pikul, sołtys wsi Nieczajna Dolna pan Czesław Podosek, sołtys wsi Nieczajna Górna pan Jan Bąba.

Przybyłych mieszkańców wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna oraz znamienitych gości w imieniu Stowarzyszenia powitała prezes SKWN pani Renata Sojka.

Z kolei głos zabrał Burmistrz  pan Krzysztof Kaczmarski, który nawiązał do obchodów Święta Niepodległości w naszej gminie.

Następnie uczniowie naszej szkoły   zaprezentowali  patriotyczną akademię „Wstań, Polsko moja!” przygotowaną pod kierunkiem pani Renaty Sojka.  

Na tę szczególną rocznicę przygotowano wzruszające widowisko słowno - muzyczne, w którym uczniowie   przedstawili dramat rozbioru Polski i walkę narodu o niepodległość. Śpiewali pieśni patriotyczne i żołnierskie przy akompaniamencie pana Waldemara Szloska. Dekorację na tą okoliczność przygotowała pani Mirela Kiełbasa.   

Po akademii pięknie zaprezentował się dziecięcy zespół Nieczajnianie prowadzony przez panią choreograf Jowitę Wilowski, który uświetnił okolicznościową imprezę. Występ zespołu został nagrodzony gromkimi brawami.

Z kolei zebrani zaproszeni zostali na degustację potraw regionalnych, które przygotowały panie ze Stowarzyszenia zgodnie z tradycyjnymi przepisami naszych babć i prababć. Niepodległościowy posiłek wszystkim bardzo smakował, a dla wielu był przypomnieniem smaków z dzieciństwa.Wieczornica  była okazją do spotkania się mieszkańców i wspólnych rozmów przy suto zastawionym stole.

Miłym akcentem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznyc i żołnierskich.

Opracowanie: Renata Sojka

Szkolne święto latawca
Szkolne święto latawca

28 października  na boisku szkolnym odbyło się szkolne „Święto Latawca”, w którym udział wzięli uczniowie klas I- III.

Dzieci wykonały 26 latawców, wykazując się pomysłowością przy ozdabianiu ich różnymi dodatkami. Przy pięknej jesiennej pogodzie większość latawców wzniosła się w powietrze.

Organizatorzy postanowili przyznać nagrody i wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:

Klasa I -  Agnieszka Kmieć ,Kacper Bąba, Roksana Ogryzek

Klasa II -  Nataniel Doś , Kacper Kogut, Karolina Kowal

Klasa III - Gabriela Kmieć, Adrian Machaj, Patryk Bąba

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia z słodkim dodatkiem. Konkurs dostarczył dzieciom wiele zabawy i radości.

Nagrody zostały ufundowane przez organizatorów.

Opracowanie:Grażyna Kruk

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 4,272,456 unikalnych wizyt