27 Luty 2015 04:58
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2014/2015

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
Rozpoczynają się ferie zimowe na terenie małopolski. Porady policjantów.
Rozpoczynają się ferie zimowe na terenie małopolski. Porady policjantów.

Najbliższy poniedziałek tj. 16 lutego br. będzie pierwszym dniem ferii zimowych dla dzieci i młodzieży m.in. z województwa małopolskiego. Wiele osób - w szczególności dzieci i młodzież - wybierze w tym okresie aktywny wypoczynek, spędzając wolny czas na świeżym powietrzu. Okres zimowych ferii, to również czas dalekich podróży, co wiąże się ze wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które będą przewozić dzieci na zimowiska. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, w ramach ogólnopolskiej akcji „BEZPIECZNE FERIE 2015”.

 Więcej informacji na stronie Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
W  Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

5 lutego br. uczniowie  klas IV - VI  udali się do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie  na spektakl pt. "Alicja w  krainie czarów”.

Celem wyjazdu było: uczestniczenie w życiu kulturalnym uczniów, rozbudzenie zainteresowań teatrem,  kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez kontakt z twórczością dla dzieci.

W teatrze młodzi widzowie poznali tytułową bohaterkę, która dzięki swoim marzeniom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się  niesamowite przygody. Alicja poznaje dziwaczne postacie,  uczestniczy w absurdalnych rozmowach i przygodach z ich udziałem.

Ten spektakl pełen przygód i fantazji, humoru i magii, ze świetnymi piosenkami, wspaniałymi układami choreograficznymi i pięknymi kostiumami obejrzało 27 uczniów naszej szkoły.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Renata Sojka i p. Bernadeta Pabian.

Opracowanie: Renata Sojka

Wywiadówka
Wywiadówka

5 lutego 2015 roku (czwartek) o godzinie 16 00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Rozpocznie się spotkaniem ogólnym  wszystkich Rodziców z dyrektorem szkoły. Następnie prowadzone będą konsultacje z wychowawcami.

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich nauczycieli dla Rodziców, którzy pracują i nie mogą być obecni na tym zebraniu - to wtorek 10. 02. 2015 roku w godzinach 14 00 – 15 00.

Na wywiadówkę prosimy zabrać długopis /będzie omawiana strategia rozwoju naszej szkoły na kolejne trzy lata/.

CYRK ÓBIMBOLANDO
CYRK ÓBIMBOLANDO

Cyrk pod tajemniczą nazwą „Óbimbolando” zagościł w szkole w czwartek, 29 stycznia. W popisowych numerach uczniowie zobaczyli m. in.: klowna, tresowanego psa, żonglerkę obręczami i największą atrakcję – węża, którego niemal wszyscy chcieli dotknąć. Wszyscy podziwiali zwinność i gibkość występujących cyrkowców.

Opracowanie: Irena Klich

ŻEGNAMY NAUCZYCIELKĘ NASZEJ SZKOŁY
ŻEGNAMY NAUCZYCIELKĘ NASZEJ SZKOŁY

W środę, 20 stycznia, po długiej i ciężkiej chorobie, odeszła do wieczności Pani Krystyna Szlosek, nauczyciel naszej szkoły, żona dyrektora szkoły Kazimierza Szloska. Dzięki uprzejmości Męża i Rodziny Zmarłej możemy przedstawić „szkolne życie” naszej Koleżanki. Pani Krystyna urodziła się 11 marca 1935 roku. Zdobyła wykształcenie wyższe zawodowe. Pracowała w zawodzie nauczycielskim, w dużej mierze w trudnych czasach komunistycznych, przez 40 lat. Uczyła pierwszych liter i cyfr, czytania, pisania i liczenia dzieci w klasach I – III w pięciu szkołach:

- SP Długa Goślina, powiat poznański, 1953 – 1958;

- SP Krześnica Nowa, powiat gorzowski, 1958 – 1962;

- SP Mosina, powiat gorzowski, 1962 – 1967;

- SP Frydrychowice, powiat wadowicki, 1967 – 1970;

- SP Nieczajna Górna, powiat dąbrowski, 1970 – 1993.

Wtedy przeszła na zasłużoną emeryturę. 

Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej była wielokrotnie nagradzana. Najważniejsze nagrody to: Nagroda Ministra Oświaty, Nagroda Kuratora Oświaty, Odznaka Tysiąclecia Państwa Polskiego, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Pogrzeb śp. Krystyny Szlosek odbył się w piątek, 23 stycznia. Mszę św. koncelebrowali: główny celebrans, należący do rodziny, ks. Marian Wanat - proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowym Targu, ks. kanonik Władysław Jaróg, ks. proboszcz Stanisław Bieleń, ks. Janusz Skrzypek - proboszcz w Skrzyszowie k/Dębicy, były wikariusz w Nieczajnie. Społeczność szkolna: dyrektor szkoły Dariusz Węglowski, nauczyciele – koleżanki i koledzy, pracownicy szkoły oraz uczniowie pożegnali wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, podążając za pocztem sztandarowym. W ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyli Zmarłej: rodzina z całej Polski, liczni wychowankowie, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, przedstawiciele władz oświatowych. Ich obecność, modlitwa, zamawiane Msze św., kwiaty i znicze uwidoczniły wielką wdzięczność za życie, pracę pedagogiczną i wychowanie kilku pokoleń dzieci i młodzieży.

Opracowanie: Irena Klich

Festiwal kolęd
Festiwal kolęd

Tuż po występie jasełkowym podczas niedzielnego (25 stycznia) spotkania opłatkowego dla samotnych seniorów, 22. uczniów wraz z przygotowującymi ich pedagogami: Mirelą Kiełbasa, Renatą Sojka, Ireną Klich i licznymi rodzicami udało się do Dąbrowskiego Domu Kultury na finałowe zmagania II Międzygminnego Festiwalu Kolęd. I solistki, i zespół, który zakończył swój występ zimnymi ogniami, bardzo podobały się komisji i publiczności i w rezultacie wszyscy zdobyli nagrody:

  • Gabriela Kmieć – miejsce II,
  • Zespół „Kolędnicy – Wędrownicy” – miejsce II,
  • Natalia Nędza – wyróżnienie.

W finale wystąpiło 40. wykonawców, stąd jeszcze większa radość z wygranej. Organizatorzy ufundowali dla wszystkich uczestników dyplomy za udział i pamiątkowy kołacz, dla laureatów nagrody rzeczowe (puchary – miejsca, albumy – wyróżnienia) i dodatkowe okolicznościowe dyplomy. Zmagania uczestników festiwalu, mimo 4- godzinnego czasu trwania imprezy, podziwiał komplet publiczności zgromadzonej w gościnnej sali kina „Sokół”.

Wśród widzów był także dyrektor naszej szkoły Dariusz Węglowski, kibicujący swoim wychowankom.

Opracowanie: Irena Klich

NASZE JASEŁKA NA OPŁATKU DLA SAMOTNYCH SENIORÓW
NASZE JASEŁKA NA OPŁATKU DLA SAMOTNYCH SENIORÓW

Do grona świętujących spotkania opłatkowe dołączyła także Nieczajna, w której parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprosił na opłatek samotnych seniorów z dwóch miejscowości: Nieczajna Dolna i Nieczajna Górna. Spotkanie w niedzielę, 25 stycznia rozpoczęła Msza św. celebrowana przez miejscowych duszpasterzy: ks. proboszcza Stanisława Bielenia i ks. kanonika Władysława Jaróga. W homilii seniorzy i ich opiekunowie usłyszeli wiele myśli świętego Jana Pawła II dotyczących wartości cierpienia i cierpliwego, radosnego przyjmowania wieku podeszłego.

Kolejne punkty spotkania miały miejsce w domu ludowym. Po powitaniu gości przez prezes Akcji Barbarę Białkowską, ks. proboszcz poświęcił opłatki i nastał długi czas wzajemnych życzeń i dzielenia się białym chlebem. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: prezes Rady Dekanalnej Akcji Katolickiej Andrzej Łoboda, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat wraz z radnymi z Nieczajnej Górnej i Dolnej: Kazimierą Wąż i Bogdanem Pawelczykiem, starosta powiatu dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski, zastępca dyrektora MOPS Halina Sarat wraz z pracownikiem Ewą Mróz, dyrektor szkoły podstawowej Dariusz Węglowski, dyrektor przedszkola Krystyna Brzęk-Kogut, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Dolna: Jan Sojka i Czesław Podosek, prezes Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna Górna Renata Sojka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Nieczajnie Dolnej Grażyna Partyńska, artysta ludowy Zdzisław Banaś, członkowie Rady Parafialnej i nadzwyczajni szafarze Komunii św.

Po smacznym posiłku wszyscy podziwiali grę jasełkowych aktorów – uczniów naszej szkoły, podczas czteroaktowego przedstawienia „Kolęduje Tobie serce moje”. Wszyscy podziwiali pomysłową szopkę i – pośród wspaniałych aktorskich postaci – rewelacyjną grę Janusza Dobrowolskiego, ucznia klasy IV. Jasełka przygotowali nauczyciele: Irena Klich, Mirela Kiełbasa i Waldemar Szlosek.

Dużo śmiechu i radości najważniejszych gości – samotnych seniorów było największym podziękowaniem dla szkolnych aktorów. Dodatkowo Akcja Katolicka obdarowała dzieci ciastem, a państwo Teresa i Roman Budowscy dużą torbą słodyczy. Dziękujemy!

Opracowanie: Irena Klich

szkoła na facebooku
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.08 3,264,055 unikalnych wizyt