25 Marzec 2017 22:38
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
CZY TO MAGIA? NIE, TO CZYSTA CHEMIA!
CZY TO MAGIA? NIE, TO CZYSTA CHEMIA!

Niecodzienną lekcję przyrody przeżyli uczniowie klas I – VI w piątek, 18 marca. Grupa reklamująca się jako zaelektryzowani w ramach tej lekcji przeprowadziła szereg eksperymentów chemicznych. Ciekawostki o budowie organizmu człowieka, doświadczenia z użyciem kuli plazmowej, transformatora tesli i szereg innych doświadczeń zakończonych ogniem, dymem, wybuchami wypełniły godzinne spotkanie. W niektórych pokazach uczestniczyli bezpośrednio uczniowie. Dziecięcą publiczność rozbawiał jaskiniowiec z prehistorycznych czasów mamutów.       

Opracowanie: Irena Klich

Sukces Trzecioklasistki w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim
Sukces Trzecioklasistki w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Sukcesem zakończył się udział uczennicy klasy III Emilki Wątroba w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. W konkursie, zorganizowanym 17 marca przez Miejską Bibliotekę Publiczną w 35. rocznicę śmierci Poetki, Emilka zajęła III miejsce. „Stonka i biedronka” Marii Kozaczkowej i „Bajka o Tomaszu i Tobiaszu” Rafała Lasoty to utwory przygotowane do recytacji pod kierunkiem wychowawczyni p. Ireny Klich. Klasy IV–VI reprezentowała uczennica klasy VI Wiktoria Wątroba przygotowana przez wychowawcę p. Waldemara Szloska.

Patronat honorowy na konkursem objął Burmistrz Krzysztof Kaczmarski. W konkursie w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział 27 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Nagrody książkowe, dyplomy i pamiątkowe długopisy dla każdego uczestnika konkursu wręczył P. Burmistrz oraz córki Marii Kozaczkowej: p. Krystyna Ludwicka (Dąbrowa Tarnowska) i p. Anna Wrona (Nowa Dęba), składając wszystkim wyrazy uznania i gratulacje. Miłym akcentem były refleksje córki Krystyny Ludwickiej, które stanowiły żywy przekaz z życia i pracy twórczej dąbrowskiej literatki.

Biblioteka zaprosiła ponadto uczestników konkursu na zwiedzanie wystawy obrazów „Piękno na co dzień” Eweliny Gmyr-Sobczyk.

Opracowanie I. Klich

ŻEGNAMY PRACOWNIKA NASZEJ SZKOŁY
ŻEGNAMY PRACOWNIKA NASZEJ SZKOŁY

Poczet sztandarowy reprezentował społeczność szkolną we wtorek, 14 marca, podczas  uroczystości pogrzebowych emerytowanego pracownika naszej szkoły.

Pan Franciszek Nowak mieszkał tuż za szkołą, w której pracował jako woźny około dwudziestu lat. Po przejściu na emeryturę zawsze chętnie odwiedzał swoje miejsce pracy jako gość podczas spotkań i wigilii szkolnych. Wnosił ze sobą radość, uśmiech, pogodne usposobienie, żarty.

Uroczystości odbyły się w kościele parafialnym w Nieczajnie.

Opracowanie: Irena Klich

Poczytaj mi kolego, koleżanko ...
Poczytaj mi kolego, koleżanko ...

Głośne czytanie dziecku pobudza jego wyobraźnię, dostarcza wiele radości i poszerza wiedzę o świecie. O tym jak przyjemnie jest kiedy koledzy czytają książki przekonali się uczniowie z klas I-III.

Działaniami promującymi czytelnictwo w naszej szkole była akcja „Poczytaj mi kolego”, którą współorganizowali wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Uczniowie czytali i prezentowali swoje ulubione książki z dzieciństwo młodszym kolegom i koleżankom z klas I - III.  W akcję zaangażowali się: Michał Białkowski, Julia Czerwińska, Justyna Maziarz, Natalia Kijak, Natalia Wątroba, Dawid Świerczek, Anna Guzik.

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały takich utworów jak: „Lokomotywa”, „Paweł i Gaweł”, „Osiołkowi w żłobie dano”, „Chory kotek”, „Kopciuszek”, „Czerwony kapturek” itp.

Ten „literacki upominek” wszystkim się podobał, wolontariusze zostali zaproszeni na kolejne spotkania.

Opracowanie: Renata Sojka

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

13 marca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny odbyły  się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej odbył się  pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana pana Krzysztofa Kaczmarskiego. Ma on na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, kształtowanie umiejętności z zakresu ekologii, ochrony ludności i ratownictwa. Służy on popularyzowaniu wśród dzieci znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i  tradycji ZOSP i PSP. Uczniowie naszej szkoły od kilku tygodni bardzo intensywnie przygotowywali się do tego turnieju.

Naszą szkołę  w eliminacjach gminnych reprezentowało 3 uczniów:

  1. Joanna Foszcz – klasa 6
  2. Wiktor Wybraniec – klasa 5
  3. Hubert Świerczek –  klasa 5

Laureatami konkursu zostali:

  1. Joanna Foszcz– I miejsce
  2. Wiktor Wybraniec – II miejsce

Gratulujemy im osiągnięcia najwyższych wyników.Będą oni reprezentował gminę Dąbrowa Tarnowska na eliminacjach powiatowych 23 marca 2017 r. Życzymy im  wielu sukcesów na  kolejnych szczeblach rywalizacji.

Do Turnieju Wiedzy Pożarniczej przygotowywała uczniów pani Bernadeta Pabian.

Opracowała: Bernadeta Pabian     

Bieg po zdrowie
Bieg po zdrowie

W marcu 2017 roku nasza szkoła rozpoczęła realizację nowego programu antynikotynowego edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” opracowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Głównym celem jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie jak i w przyszłości, zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Program skierowany jest do uczniów klasy IV, a także ich rodziców.

Na realizację przeznaczono 6 godzin zajęć lekcyjnych i 2 spotkania z rodzicami. Zajęcia organizowane są co 2 tygodnie.

Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa
Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa

Po raz siódmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Konkurs Plastyczny dla dzieci,  tym razem pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w tym konkursie. W związku z tym, aby przybliżyć dzieciom tematykę w/w konkursu 7 marca gościły u nas: pani Edyta Gądek i pani Agata Piasecka – przedstawicielki KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej.

Panie przeprowadziły z uczniami krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych związanych z okresem letnim. Wyświetliły także film nt. zapobiegania wypadkom dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, rozpuszczalników organicznych i substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolnej, a także sposobów eliminowania tych zagrożeń nawiązując do w/w konkursu.

Spotkanie zorganizowała pani Bernadeta Pabian,  która jest  koordynatorem tego konkursu w szkole.

Opracowanie: B. Pabian 

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.11 7,176,129 unikalnych wizyt