13 Grudzień 2017 06:12
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Informacja dot. składania wniosków na dożywianie w szkołach w 2018 roku
Informacja dot. składania wniosków na dożywianie w szkołach w 2018 roku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że w ramach Programu Rządowego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" dzieci w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska mają możliwość skorzystania z bezpłatnego dożywiania podczas zajęć w szkole.

Pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole przysługuje rodzinom, w których dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150 % kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771,00 zł.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓWW

przypadku ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole na okres od 01.01.2018r. do 30.06.2018 r. wniosek o pomoc należy złożyć w siedzibie MOPSiWR (ul. Kościuszki 15A, 33-200 Dąbrowa Tarnowska) w terminie od 01.12.2017 r. (wnioski, które wpłynął w Nowym Roku – 2018, będą rozpatrywane sukcesywnie po rozpatrzeniu i wydaniu stosownej decyzji).

Do wniosku należy dołączyć m.in.:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (zaświadczenie od pracodawcy, odcinek od renty, odcinek od emerytury itp.);
  • osoby posiadające gospodarstwo rolne - zaświadczenie o wielkości posiadanego gospodarstwa rolnego z Urzędu Gminy (ha przeliczeniowe), w której znajduje się gospodarstwo;
  • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia;
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą – oświadczenie o uzyskanym dochodzie, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

 

Źródło i wzór wniosku: MOPSiWR

 

CERTYFIKAT dla Szkolnego Klubu Wolontariatu
CERTYFIKAT dla Szkolnego Klubu Wolontariatu

Od 15 marca  do 15 listopada br. uczestniczyliśmy  w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolny Klub Wolontariatu” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

W czasie trwania konkursu wykonaliśmy następujące zadania:

1. Przeprowadzenie ogólnoszkolnej lub klasowej pogadanki „Co to jest wolontariat”?

2. Promocja idei wolontariatu na terenie szkoły – zorganizowanie apelu, przedstawienia teatralnego, wykonanie plakatu.

3. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego nt. „Pomocna dłoń”.

4. Przygotowanie i przeprowadzenie akcji charytatywnej w środowisku lokalnym, w dowolnej formie i na wybrany cel.

5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu  opowiadań i wierszy „Pomaganie jest fajne!”.

6. Przeprowadzenie akcji samopomocy na rzecz uczniów w szkole „Poczytaj mi kolego”.

7. Przeprowadzenie szkolnej ankiety uczniowskiej na temat: „Czy warto pomagać”? Jak oceniasz Szkolny Klub Wolontariatu, czym powinien się jeszcze zajmować i komu pomagać?

8. Przeprowadzenie pogadanek w klasach przez pedagoga szkolnego, wychowawcę na temat ubóstwa, empatii, postaw altruistycznych zwracając uwagę na rolę wolontariatu i chęć pomagania.

9.Zaangażowanie uczniów w akcję charytatywną o zasięguogólnopolskim.

10.Udział opiekuna w 35 godzinnym  kursie „Opiekun szkolnego klubu wolontariatu”   w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Po wykonaniu każdego zadania należało przesłać odpowiednie dokumenty potwierdzające jego wykonanie oraz sprawozdanie i dokumentację fotograficzną. Za każde można było zdobyć 10 punktów.

Wykonane przez nas zadania zostały ocenione na maksymalną ilość punktów.
Dzięki zaangażowaniu naszych  szkolnych wolontariuszy, zrealizowaliśmy wszystkie regulaminowe  zadania i zdobyliśmy CERTYFIKAT dla naszej szkoły.

Opracowanie: Renata Sojka

MAŁY JUBILEUSZ GMINNEGO TURNIEJU GRY W "DWA OGNIE"
MAŁY JUBILEUSZ  GMINNEGO TURNIEJU GRY W "DWA OGNIE"

Trzy godziny zaciętej walki o zwycięstwo w każdej grze w „Dwa ognie” – tak przedstawiał się przebieg tegorocznego turnieju, który od pięciu lat rozgrywany jest na terenie naszej gminy. Przyświeca mu hasło „O kondycję dbamy – więc w dwa ognie gramy”.

Na zaproszenie  naszej szkoły odpowiedziało 7 drużyn. Były to szkoły z Gruszowa, Smęgorzowa, Laskówki Chorąskiej, Żelazówki, nr 1 i nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz gospodarze. Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej zdobyła drużyna z Nieczajnej i było to nasze piąte zwycięstwo w tym turnieju.

Wyniki turnieju:

I miejsce – SP Nieczajna Górna

II miejsce – SP Smęgorzów

III miejsce – SP Dąbrowa Tarnowska nr 2.

Puchar, dyplomy i medale wręczył wszystkim uczestnikom turnieju zastępca burmistrza p. Stanisław Ryczek. Statuetkę „SUPER SĘDZIA” otrzymał p. Jarosław Piasecki, nauczyciel wychowania fizycznego w Luszowicach, natomiast nauczyciele przygotowujący dzieci do turnieju – medale z napisem „SUPER TRENER”.

Podczas wręczenia nagród dyrektor szkoły w Nieczajnej p. Dariusz Węglowski podziękował szczególnie tym szkołom, które  wzięły udział w grze pomimo braku sal gimnastycznych w swoich placówkach.

Koordynatorem turnieju była p. Irena Klich.

Opracowanie: Irena Klich

Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy
Z wizytą w  Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy

22 listopada uczniowie, którzy tańczą w  zespole  folklorystyczn   Nieczajnianie  udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy w ramach wolontariatu.

Uczniowie zostali poproszenie o zaprezentowanie strojów krakowskich, przebywającym tam osobom w ramach tygodnia krakowskiego.

Na wstępie Dawid Świerczek przedstawił krótką historię zespołu. Strój krakowski damski prezentowała i opisywała Natalia Kijak, a  Hubert Świerczek  zaprezentował strój krakowski  męski.

Następnie zespół zaprezentował krótki program podczas, którego zaśpiewał i zatańczył „Rokiczankę”, „Razok Polka”, „Oj, siano, siano”.  Piękne stroje, śpiew i taniec zachwycił zarówno pracujących tam terapeutów oraz  Podopiecznych, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami i prosili o bis. Dla wielu Podopiecznych tego domu był to pierwszy kontakt z zespołem folklorystycznym i kulturą ludową.

Na koniec Dyrektor Irena Kawa serdecznie podziękowała uczniom za piękny występ, nagrodziła ich słodkim upominkiem, dyplomem i zachęciła do współpracy. Gorąco prosili także o to Podopieczni tego ośrodka.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Renata Sojka i p. Magdalena Puła.

Opracowanie: Renata Sojka

DYNIOWE LAMPIONY
DYNIOWE  LAMPIONY

Jesień to czas zbioru warzyw, opadania liści, listopadowej zadumy i….. lampionów z dyni, patisnów, kabaczków i innych warzyw z rodziny dyniowatych.

17. listopada uczniowie zaprezentowali, jak wspaniałe ,,cudeńka” można zrobić z warzyw. Wykonali prawie 50 róznorodnych jesiennych lampionów, następnie ozdobili nimi korytarz i wejście do szkoły. Wystawa szczególnie pięknie prezentowała się po zmroku, podczas zebrania dla rodziców. Wszystkie lampiony zostały zapalone i pięknie rozświetliły szkołę. Rodzice pełni podziwu robili pamiątkowe zdjęcia z zachwytem przyglądając się pracy ich pociech.

Lampiony z dyniowatych, to dowód na to, że polskie warzywa mogą pełnić nie tylko rolę smacznych i zdrowych przekąsek, ale również pięknie zdobić otoczenie.

Zadanie wykonane zostało w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie.

Autorom wszystkich prac gratulujemy pomysłowości i oryginalności wykonania.

Opracowanie: M. Kiełbasa

Mój ulubiony bohater literacki - wyniki konkursu
Mój ulubiony bohater literacki - wyniki konkursu

W dniach 23 – 31 października szkolna biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki”, którego celem było rozwijanie wyobraźni twórczej wśród dzieci, zwiększenie zainteresowania książką, a tym samym popularyzacja czytelnictwa oraz biblioteki.

Podstawowymi kryteriami oceny prac było przedstawienie ulubionych bohaterów literackich inspirowanych literaturą, oryginalność, estetyka pracy, pomysłowość oraz samodzielność ich wykonania.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo Adrian Sojka z klasy I i Justyna Foszcz z klasy V

II miejsce ex aequo Sylwia Siewierska z klasy I i Marlena Maziarz z klasy V

III miejsce ex aequo Agnieszka Kmieć z klasy III i Gabriela Kmieć z klasy V.

Wyróżnienia otrzymali: Adam Ciąbor z klasy I, Barbara Zawada z klasy I, Julia Partyńska z klasy III, Nadia Nowak z klasy V i Nikola Partyńska z klasy V.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody – książki – ufundowane przez pana dyrektora. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono okolicznościowe pamiątki. 

Dziękujemy Jury – paniom Irenie Klich (edukacja wczesnoszkolna), Dorocie Grzesik (plastyka) i Bernadecie Pabian (technika) za weryfikację prac konkursowych i wyłonienie zwycięzców.

Wywiadówka dla Rodziców
Wywiadówka dla Rodziców

Wywiadówka odbędzie się we czwartek 16 listopada.

Plan spotkania:

  • spotkanie z wychowawcami klas I – III - godzina 16 00
  • spotkanie z wychowawcami klas IV – VII - godzina 16 30
  • konsultacje z nauczycielami - godzina 17 00

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich uczących w roku szkolnym 2017/18 dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - wtorek 21. 11. 2017 r. w godzinach 14 00 – 15 00.

Uwaga: O godzinie 15 50 odbędzie się spotkanie „trojek klasowych”, na które zaprasza Przewodnicząca RR.

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 11,014,238 unikalnych wizyt