30 Kwiecień 2017 01:13
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Spotkanie z dietetyczkami
Spotkanie z dietetyczkami

W ramach realizacji programu profilaktyczno - zdrowotnego w naszej szkole  21. kwietnia odbyło się spotkanie z panią dietetyk Zuzanną  Zygadło i panią asystent  Weroniką Januś z Centrum Dietetycznego Naturhouse z Dąbrowy Tarnowskiej.  

Dla klas I - III panie przygotowały prelekcję na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się dietetyk, jak wygląda piramida żywieniowa, co jest ważne w codziennej diecie, jak komponować posiłki, aby były pełnowartościowe. Poznali zdrowe zamienniki słodyczy, a także pomysły na zdrowe drugie śniadanie. 

Dla klas IV - VI poszerzono temat o wpływ witamin i składników mineralnych na nasz organizm i w jakich produktach je znajdziemy.

Na zakończenie wiedza uczniów została sprawdzona za pomocą krótkiego quizu, po nim uczniowie mogli zadawać  pytania. 

W tym dniu zorganizowano na szkolnym korytarzu wystawę kukiełek z warzyw i owoców wykonanych przez uczniów klas I - III. Najwięcej prac wykonała klasa III. Wspaniale prezentowały się różne zwierzęta i postacie.  Można było podziwiać między innymi; pszczołę z melona, słonia z ziemniaków, misia z jabłek, jamnika z ogórka, damę z kapusty, stworka z pora i panią wiosnę z warzyw.  Zarówno prezentacje jak i wystawa cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie znacznie wzbogacili swoją wiedzę o zdrowiu człowieka i właściwym odżywianiu.

Opracowanie: koordynator ds. zdrowia w szkole - Grażyna Kruk

Ja, Calineczka
Ja, Calineczka

20 kwietnia najmłodsi uczniowie z klas I – III mieli możliwość przypomnienia sobie znanej wszystkim baśni ,,Calineczka”. Po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w spektaklu przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Poznania.

Wyjazd zorganizowała dla dzieci pani Mirela Kiełbasa, która wspólnie z panią Grażyną Kruk sprawowała opiekę w czasie wyjazdu.

Calineczka to baśń, którą wszyscy powinniśmy znać. Zaproponowana przez aktorów wersja popularnej baśni, to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, który był świetną okazją do wspomnień z dzieciństwa także dla ich opiekunów.  Sztuka ukazała zebranym, że życie człowieka to droga, w czasie której zostaje on poddany różnym próbom. Udowodniła ponadczasową i jakże aktualną dla naszej szkoły ze względu na postać Patrona, dominację dobra nad złem. Wskazała, że miłość, mądrość, odwaga, to pojęcia – klucze do budowy własnej osobowości.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia teatralne, które jak obiecali aktorzy – już wkrótce.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

I miejsce w Powiatowych Eliminacjach Turnieju BRD
I miejsce w Powiatowych Eliminacjach Turnieju BRD

12 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, który był realizowany przez policjantów dąbrowskiej „drogówki" podkom. Jacka Wójcika, st. asp. Jarosława Czupryny, asp. Michała Białkowskiego oraz sierż. sztab. Pawła Stankiewicza przy współudziale Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Sam turniej był wieloetapowy i poprzez eliminacje szkolne oraz gminne zwycięskie drużyny awansowały do finału powiatowego. Finał składał się z dwóch etapów: rozwiązywania testu wiedzy oraz jazdy rowerem po torze sprawnościowym.

W finale udział wzięło 43 uczniów z 12 placówek z terenu powiatu dąbrowskiego.

Najlepszymi  w kategorii szkół podstawowych okazali się uczniowie naszej szkoly w składzie: Justyna Maziarz, Marlena Maziarz, Kamil Wybraniec, Wiktor Wybraniec - opiekunem drużyny jest pani Renata Sojka.

Najlepszym uczestnikiem turnieju okazał się - Wiktor Wybraniec.

Drużyna zajęła I miejsce w Powiatowych Eliminacjach Turnieju BRD i uzyskała awans na zawody wojewódzkie. Uczniowie otrzymali wiele cennych nagród:  złote medale, dyplomy, puchar, tablety, termosy, kamizelki odblaskowe itd. Dodatkowo najlepszy uczestnik  wygrał rower górski.

Nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podinsp. Bogusław Chmielarz oraz Burmistrz Miasta Dąbrowa Tarnowska Krzysztof Kaczmarski, a także przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy, dyrekcja szkoły - gospodarze turnieju oraz przedstawiciele dąbrowskiej Policji, która była organizatorem turnieju.

Drużynie gratulujemy i  życzy powodzenia na finale wojewódzki.

Opracowanie: Renata Sojka

Szkolna Wielkanoc
Szkolna Wielkanoc

11 kwietnia w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Grażyny Kruk przygotowali piękne przedstawienie wielkanocne. Oprawę muzyczną opracował pan Waldemar Szlosek, a dekorację wykonała pani Mirela Kiełbasa.

Uczniowie w pełni zadumy i powagi  zaprezentowali główne wydarzenia  Wielkiego Tygodnia. Wcieli się w role żołnierzy, Marii i Marii Magdaleny. Po występie Samorząd  Uczniowski  wręczył nauczycielom  symboliczne baranki, składając życzenia "zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych".

Następnie zabrał głos  dyrektor szkoły, również dołączył się do życzeń składanych  przez dzieci.

Potem nastąpił długo wyczekiwany moment – rozdanie nagród w konkursie na stroik wielkanocny. Jury przyznało 8 równorzędnych nagród. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Nagrodzeni zostali:

Klasa I – Julia Wojtas, Kamila Wąż, Marek Banaś

Klasa II – Julia Partyńska, Agnieszka Kmieć, Aleksandra Szczebak

Klasa III – Emilia Wątroba

Po rozdaniu nagród uczniowie pod opieką nauczycieli i rodziców udali się do Hospicjum Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej aby kolejny raz zaprezentować  "Misterium Wielkanocne”.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy obrazek.

Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć podopiecznym hospicjum trochę radości wielkanocnej zadumy.

Bardzo dziękujemy rodzicom klasy IV za pomoc organizacyjną i opiekę nad uczniami.

Opracowanie: Grażyna Kruk

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w poniedziałek, 11 kwietnia 2017 r. w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość w formie apelu ku czci Polaków zamordowanych w 1940 r. na Wschodzie odbyła się w Dąbrowie Tarnowskiej przed budynkiem Kaplicy Cmentarnej, gdzie na ścianie frontowej umieszczona jest pamiątkowa tablica. Uczczono pamięć pomordowanych w stalinowskich obozach jenieckich, a w szczególności siedmiu mieszkańców pobliskiej Dąbrowy: Albina Basisty, Bolesława Berbeki, Stanisława Jurasa, Adama Malinowskiego, Józefa Paducha, Leszka szpaka i Zygmunta Śliskiego. Hołd oddano również ofiarom katastrofy rządowego samolotu TU-154M, która wydarzyła się pod Smoleńskiem dokładnie 7 lat temu.

Zebranych przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych, organizacji społecznych, poczty sztandarowe, Strzelców z JS-2083 im. Gen. Mariana Kukiela, a także nauczycieli i uczniów powitał Burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Potem nastąpiła modlitwa prowadzona pod przewodnictwem Ks. Prałata Józefa Porembę. Równie podniosłą częścią uroczystości był apel poległych, który prowadził Krzysztof Stalmach z JS-2083. Kolejnym punktem programu była okolicznościowa recytacja przygotowana przez uczennicę Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Bohaterów Powiśla. Uroczystość zakończyło złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą dąbrowskie ofiary mordu w Katyniu. Wartę honorową przy dąbrowskiej tablicy katyńskiej wystawili policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowała P. Irena Klich, która w 2013 r. była w Katyniu i Smoleńsku. Podczas Mszy św. w Katyniu złożyła w imieniu naszej szkoły symboliczną wiązankę kwiatów, natomiast w miejscu katastrofy w Smoleńsku zapaliła znicze. Przywiozła także ziemię z tych miejsc tak drogich sercu każdego Polaka. Zapraszamy do galerii.

Opracowanie: I. Klich

DROGA KRZYŻOWA W PLENERZE
DROGA KRZYŻOWA W PLENERZE

Kolejny już rok uczniowie i absolwenci naszej szkoły wzięli czynny udział w plenerowym nabożeństwie drogi krzyżowej, które odbyło się w piątek, 7 kwietnia o godz. 19.30. Trasa tradycyjnie wiodła od budynku Domu Ludowego, a kończyła się pod krzyżem na placu kościelnym i w świątyni parafialnej. Rozważania dotyczące małżeństwa i rodziny, przygotowane przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, odczytały dzieci, młodzież gimnazjalna oraz członkowie grup działających w miejscowości. Ponadto poszczególne grupy niosły duży krzyż procesyjny do kolejnych stacji drogi krzyżowej (m.in. schola, ministranci, gimnazjaliści). Uczestnicy mogli powiedzieć, że w pewien sposób była to „ekstremalna droga krzyżowa”, gdyż trzeba było chronić się przed deszczem pod parasole.

Nabożeństwu przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Bieleń.

Opracowanie: Irena Klich

Eliminacje gminne w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Eliminacje gminne w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

7 kwietnia 2017 r.  wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska rozpoczęła się rywalizacja w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas eliminacji gminnych, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie Tarnowskiej  do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn ze szkół podstawowych oraz 3 drużyny z gimnazjów z całej gminy.

Etap gminny turnieju, zgodnie z regulaminem, składał się z jest pisemnego testu ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego. Konkurs przeprowadziła Komisja, w której w składzie zasiadali: Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marta Chrabąszcz, oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Jacek Sąsiadek, Zdzisław Wojtowicz, Marcin Kądzielowa i Anna Witowska.

Miło nam poinformować, że kategorii szkół podstawowych drużyna naszej szkoły  w składzie: Justyna Maziarz, Marlena Maziarz, Kamil Wybraniec i Wiktor Wybraniec przygotowana przez panią Renatę Sojka zwyciężyła i zajęła I miejsce w gminnych eliminacjach w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy BRD.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, który wręczając nagrody podsumował rywalizację turniejową, podziękował uczestnikom i ich opiekunom za udział oraz życzył zwycięzcom godnego reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych.

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.28 7,475,038 unikalnych wizyt