07 Luty 2016 02:02
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
GRUPA JASEŁKOWA NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM
GRUPA JASEŁKOWA NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM

Boży Syn w sercu twym rodzi się ...

W koloryt poświątecznych spotkań opłatkowych wpisało się wspólne świętowanie w Nieczajnej. Po raz kolejny członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej podjęli wyzwanie zorganizowania opłatka dla samotnych seniorów z miejscowości Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna. W niedzielę, 17 stycznia, zaproszeni goście najpierw uczestniczyli w koncelebrowanej przez ks. kanonika Władysława Jaróga i ks. proboszcza Stanisława Bielenia Mszy św. w kościele parafialnym.

Później wszyscy podążyli do Domu Ludowego na kolejne etapy spotkania, czyli: łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, smaczny posiłek i kolędowanie do późnych godzin wieczornych. Rolę gospodarza pełniła prezes Akcji Barbara Białkowska. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, prezes Rady Dekanalnej Akcji Katolickiej Andrzej Łoboda, zastępca dyrektora MOPS Halina Sarat, dyrektor szkoły podstawowej Dariusz Węglowski, dyrektor przedszkola Krystyna Brzęk-Kogut, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Dolna: Jan Bąba i Czesław Podosek, radni Kazimiera Wąż i Bogdan Pawelec, członkowie Rady Parafialnej i nadzwyczajni szafarze Komunii św.

W trzeciej części spotkania wystąpili nasi uczniowie z tradycyjno-współczesnymi jasełkami „Chwała Pana. Blask nad Judeą”, przygotowanymi pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich, Mireli Kiełbasa i Waldemara Szloska. W sześciu scenach ukazane zostały losy agenta piekła, działającego w niebie, który po zdemaskowaniu został skazany przez piekło na pełnienie roli Heroda. Ochroniarze króla zostali pokonani przez Trzech Króli ze Wschodu, wyśmienicie znających sztukę karate, Herod poniósł karę z rąk Śmierci i można było spokojnie oddać hołd Dzieciątku.  Poszczególne sceny przedzielał śpiew pięknych pastorałek w wykonaniu scholi. Dodatkowo tegoroczną niespodzianką były kolędowe występy śpiewających i muzykujących dzieci, które zajęły czołowe lokaty w konkursowych zmaganiach w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uśmiechnięte twarze i rozjaśnione, błyszczące oczy seniorów były najpiękniejszym podziękowaniem: kiedy czynimy dobro – w naszych sercach rodzi się Boży Syn.

Opracowanie i foto: Irena Klich

Spotkanie z rodzicami
Spotkanie z rodzicami

Wywiadówka dla Rodziców odbędzie się we wtorek 12.01. 2015 r.

Plan spotkania:

1. Spotkanie z wychowawcami klas I – III - godzina 16 00  .

2. Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły oraz zaproszonymi gośćmi - godzina 16 30 - młodsza aspirant Agata Bulwa z Komendy Powiatowej Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej  Odpowiedzialność karna nieletnich oraz pani Bogusława Molak dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Dąbrowie Tarnowskiej  Jak rozmawiać z dziećmi?

3. Konsultacje z wychowawcami klas IV – VI - godzina 17 30 .

Gminne IMS w tenisie stołowym
Gminne IMS w tenisie stołowym

30 listopada 2015 r. w ramach realizacji kalendarza zawodów Szkolnego Związku Sportowego zostały przeprowadzone Gminne Igrzyska Młodzieży  Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Do rywalizacji przystąpili tenisiści z następujących szkół naszej gminy: SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, SP w Nieczajnie Górnej, SP w Smęgorzowie.

Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Bartoń klasa VI oraz Maciej Świerczek klasa VI.

Chłopcy drużynowo zdobyli III miejsce. Otrzymali dyplom i pamiątkowe medale.

GRATULUJEMY!

Opracowanie: Renata Sojka

Ze świątecznymi życzeniami
Ze świątecznymi życzeniami

We wtorek - 22 grudnia po spotkaniu opłatkowym, grupa wolontariuszy wspólnie z pedagogiem szkolnym p. Renatą Sojka  odwiedziła osobę niepełnosprawną,  znajdującą się w trudnej sytuacji.

Uczniowie złożyli  Jej życzenia świąteczne i przekazali  paczkę żywnościową  od społeczności szkolnej oraz własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne.

Obdarowana ze wzruszeniem i wdzięcznością reagowała na miłe słowa i upominki przygotowane przez dzieci.

Działania miały sprawić, by nadchodzące święta były dla wybranej rodziny czasem wiary  w innych ludzi, nadziei i miłości, która daje siłę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

Opracowanie: Renata Sojka

Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy
Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy

Dąbrowski Dom Kultury po raz drugi był organizatorem konkursu na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Celem konkursu było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.  Kilkunastu uczniów naszej szkoły przyniosło piękne stroiki, niestety nie wszystkie prace mogły być zaprezentowane w DDK, gdyż regulamin zakładał oddanie maksymalnie 10 stroików z  danej szkoły.

Na konkursie zostały zaprezentowane prace następujących uczniów:

  1. Julii Partyńskiej  - kl. I
  2. Nataniela Doś – kl. II
  3. Roksany Puła – kl. II
  4. Dawida Kawy – kl. III
  5. Adriana Machaj – kl. III
  6. Michała Wójcika – kl. IVJ
  7. Janusza Dobrowolskiego – kl. V
  8. Andrzeja Michalczyka – kl. V
  9. Weroniki Mielec – kl. VI
  10. Natalii Misiaszek – kl. VI

Jury nagrodziło I miejscem stroik Dawida Kawy z kl. III i wyróżniło pracę Weroniki Mielec z kl. VI.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.

Opracowała: Bernadeta Pabian

CHWAŁA PANA, BLASK NAD JUDEĄ - W NIECZAJNIE
CHWAŁA PANA, BLASK NAD JUDEĄ - W NIECZAJNIE

Nadeszły święta, Bóg na świat przyszedł,

Zbawienia łaski dał nam obficie...

Miłość Mu do nas zstąpić kazała,

Więc się raduje dziś ziemia cała.

My zaś, jak polski obyczaj każe,

Jasełka chcemy nieść Jemu w darze.

Zgodnie z polską tradycją i obyczajami przeżywanie czasu świąt Bożego Narodzenia umilają występy grup jasełkowych i kolędniczych. Tak też było w naszej szkole podczas wigilijnego spotkania, które odbyło się we wtorek, 22 grudnia. W świąteczny nastrój wprowadziły zebranych jasełka „Chwała Pana, blask nad Judeą” z gromko wyśpiewaną pastorałką pod tym samym tytułem. Aktorskie role podjęli w tym roku uczniowie klas V i VI, a kolędowała  schola szkolna. Niekonwencjonalny i żartobliwy scenariusz jasełkowy ukazał kolejno sceny wykrycia w niebie tajnego agenta piekła i zesłanie go na ziemię, gdzie – ukarany przez Lucyfera – podejmuje rządy jako Herod. Następne sceny  wiodły do ogniska pasterzy zagrożonych śmiercią z rąk diabła udającego pastuszka, wykrycie zagrożenia i przepędzenie szatana. Boże Dzieciątko uratowali bohaterscy Trzej Królowie – znawcy karate. W scenie finałowej królowe i pasterze złożyli dary Nowonarodzonemu. Jasełka, już po raz dwudziesty pierwszy w historii szkoły, przygotowali nauczyciele: p. Irena Klich (reżyseria), p. Mirela Kiełbasa (scenografia), p.Waldemar Szlosek (oprawa muzyczna).

Kolejnym punktem było błogosławieństwo opłatków przez ks. proboszcza Stanisława Bielenia, wspólna modlitwa i śpiew kolęd. Życzenia świąteczne złożyli: samorząd szkolny, dyrektor szkoły p. Dariusz Węglowski i zastępca burmistrza p. Stanisław Ryczek.

Podczas spotkania nauczycielom: p. Irenie Klich i p. Renacie Sojka zostały wręczone nagrody Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej „za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz szczególne zaangażowanie w rozwój oświaty w gminie”.

Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Byli nimi: zastępca burmistrza p. Stanisław Ryczek, ks. kanonik Władysław Jaróg, emerytowany pracownik ZOSiP w Dąbrowie Tarnowskiej p. Krystyna Kazek, sołtys wsi Nieczajna Górna p. Jan Bąba, emerytowany dyrektor szkoły p. Kazimierz Szlosek, emerytowany kierownik szkoły w Nieczajnie Dolnej p. Czesław Osak, emerytowany nauczyciel i zarazem radna p. Kazimiera Wąż, radny p. Bogdan Pawelec, przedstawiciele rodziców – p. Kijak i p. Zofia Maziarz.

Spotkanie dopełnił smaczny posiłek wigilijny. W organizację wigilii włączyli się wszyscy pracownicy szkoły w Nieczajnie. I gospodarze, i goście cieszyli się atmosferą pełna ciepła i serdeczności.

Opracowanie: Irena Klich

Witamy w cyrku
Witamy w cyrku

Tuz przed świętami naszą szkołę odwiedził cyrk. Pokazy zręczności cyrkowców i humorystyczne sztuczki klowna odbyły się na sali gimnastycznej. Dobiegał z niej nieustanny śmiech dzieci - występ był bardzo udany.

Opracowanie: Irena Klich

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 1.73 4,477,663 unikalnych wizyt