26 Czerwiec 2017 00:19
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2006/17 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali gimnastycznej.

W przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a rodzicom pogratulował osiągnięć ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły.

W dalszej części wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowe listy Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego  - skierowane do Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Uczniów oraz Rodziców, w których Nadawcy złożyli Adresatom gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracy edukacyjnej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży.

W części artystycznej uczniowie przedstawili program, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli klas 4 - 6.  Wychowankowie skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani. Finałem występu była pięknie odtańczona „belgijka” - w wykonaniu klasy V.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VI, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Najaktywniejsi pływacy otrzymali okolicznościowe Medale Pływaka Roku Szkolnego 2006/17  – Klaudia Czerwińska, Karolina Kowal, Sandra Bartoń, Kacper Kogut i Konrad Wybraniec – dekoracji dokonała wychowawczyni – pani Irena Klich.

Nagrodę Czytelnika roku 20016/17 odebrał Kacper Kogut – uczeń klasy III, a Uczniem roku szkolnego 2006/17 został piątoklasista – Wiktor Wybraniec.

Następnie dyrektor szkoły – w  imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, wręczył okolicznościowe pamiatki Joannie Foszcz i Wiktorowi Wybrańcowi za najwyższą średnią ocen wśród absolwentów szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

GRATULUJEMY !!!

Wycieczka w Pieniny
Wycieczka w Pieniny

1 czerwca uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wycieczce do Szczawnicy i Krościenka. Program wycieczki był bardzo obszerny.  

Zaplanowała go kierownik wycieczki - pani Bernadeta Pabian tak, aby był niezapomniany i pełen atrakcji.

Dzieci pod opieką nauczycieli: pana Waldemara Szloska oraz pań - Renaty Sojki,  Ireny Klich i Doroty Grzesik podziwiały krajobraz gór wapiennych. 

Na samym początku, pełni sił uczniowie, przeszli Wąwóz Homole. Podczas wędrówki obserwowali roślinność  oraz charakterystyczne cechy wąwozu. Na polanie, przy Kamiennych Księgach, w których spisane są podobno ludzkie losy, dzieci odpoczęły.

W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli szałas, w którym górale przygotowywali oscypki, no i oczywiście mogli skosztować smakołyków regionalnych.

Kolejną atrakcją był spływ Dunajcem ze Szczawnicy do Krościenka. Większość uczestników wycieczki po raz pierwszy płynęło tratwami i mogło posłuchać opowiadań flisaków.  Spływ był dodatkowo umilony pięknym śpiewaniem uczniów z  naszej szkoły. Po spływie wszyscy bardzo chętnie schłodzili się pysznymi lodami.

Następną atrakcją była kolejka na Palenicę. Czteroosobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa  umieszczona jest w samym centrum miasta.  

Kolejka jest jedną z wielu rozrywek miasta Szczawnicy. Przejażdżka nią należała do niezapomnianych przygód.

Kolejną atrakcją  była przejażdżka torem saneczkowym.

Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domów.

Opracowała: Bernadeta Pabian

EMILKA WĄTROBA ZWYCIĘZCĄ KONKURSU RECYTATORSKIEGO
EMILKA WĄTROBA ZWYCIĘZCĄ KONKURSU RECYTATORSKIEGO

We wtorek, 9 maja dwie uczennice naszej szkoły reprezentowały Nieczajną w V Edycji Konkursu Recytatorskiego „Nieść dobro – mieć serce na dłoni”, inspirowanego życiem i działalnością Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim w ramach obchodów Dnia swojego Patrona.

Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół. Zwycięski laur w kategorii klas młodszych przypadł uczennicy klasy III Emilce Wątroba za deklamację wiersza Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Dziewczynkę przygotowała p. Irena Klich.

W kategorii klas starszych uczennica klasy VI Wiktoria Wątroba zajęła IV miejsce za recytację fragmentu Pisma Świętego. Z Wiktorią pracował p. Waldemar Szlosek.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami książkowymi. Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie:  Irena Klich

Pomagamy nie tylko przyrodzie
Pomagamy nie tylko przyrodzie

Od początku roku szkolnego uczniowie klas I – VI zbierali  plastikowe nakrętki.

Akcja mała na  celu  zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z praktyczna edukacją ekologiczną, a także pomoc osobom niepełnosprawnym. Plastikowe nakrętki, których w bieżącym roku szkolnym zebrano prawie 600 litrów,  zostały przekazane na cel charytatywny tj. zakup sprzętu rehabilitacyjnego do Środowiskowego Domu Samopomocy im Św. Kingi w Tarnowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. 

W Ośrodku przebywa obecnie 65 osób niepełnosprawnych głównie z zespołem Downa i porażeniem mózgowym.

Dyrektor - Siostra Weronika - Małgorzata Gardas słowa podziękowania skierowała do uczniów i pracowników naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się w akcję.  

Szkoła otrzymała drobne upominki wykonane przez podopiecznych oraz  podziękowanie  od Siostry - Dyrektor, w którym napisała: „Dziękujemy za szeroko otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za wszelką pomoc jaką otrzymaliśmy na rzecz naszego Ośrodka. Wyrazem naszej wdzięczności jest pamięć w modlitwie. Każdego dnia wraz z naszymi Podopiecznymi modlimy się za wszystkich, którzy przyczyniają się do tego, aby nasz Ośrodek mógł służyć Osobom Niepełnosprawnym".

Siostry Nazaretanki zwróciły się z prośbą do uczniów naszej szkoły o kontynuowanie zbiórki w następnym roku szkolnym.

Opracowanie: Renata Sojka

9 ZŁOTYCH MEDALI DLA NIECZAJNY
9 ZŁOTYCH MEDALI DLA NIECZAJNY

Z niecierpliwością czekali nasi uczniowie na coroczne majowe biegi organizowane przez Szkołę Podstawową w Gruszowie Wielkim z okazji Święta Patrona. Oczekiwanie zostało nagrodzone świetnymi wynikami. Młodsi uczniowie byli niepokonani. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy z klas I – III stanęli na podium, odbierając złote medale w każdej kategorii, czyli  sześć. Uczniowie klas IV –VI również zdobyli trzy razy złoto.

Lista naszych zwycięzców:

I miejsca – Gabriela Sojka (kl. 1), Wiktor Kot (kl. 1), Julia Puła (kl. 2), Tobiasz Pikul (kl. 2), Roksana Puła (kl. 3), Artur Mikus (kl. 3), Natalia Kijak (kl. 5), Michał Wójcik (kl. 5), Kamil Kowal (kl. VI)

II miejsca – Julia Wojtas (kl. 1), Marek Banaś (kl. 1), Agnieszka Kmieć (kl. 2), Nadia Nowak (kl. 3), Patrycja Siewierska (kl. 4), Adrian Machaj (kl. 4), Patryk Szwajkosz (kl. 6)

III miejsce – Nataniel Doś (kl. 3)Takich wyników tylko pozazdrościć!

Opiekę nad sportowcami sprawowały Panie: Renata Sojka i Irena Klich.

Opracowanie: Irena Klich

Dzień Patrona naszej szkoły
Dzień Patrona naszej szkoły

15 maja nasz szkoła po raz szósty świętowała wybór Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na patrona placówki. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem księdza proboszcza Stanisława Bielenia, który w pięknej homilii wspomniał o najważniejszych momentach życia i śmierci księdza Jerzego. Podkreślił, że w życiu człowieka ważna jest umiejętność dokonywania właściwych wyborów. Zaakcentował, jak istotne jest to, aby zawsze stać przy prawdzie, bo prawda kosztuje i jak powiedział ksiądz Jerzy: "Tylko za plewy się nie płaci. Za pszeniczne ziarno prawdy trzeba zapłacić. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe".

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi przeprowadzili sztandar do budynku szkoły. Tutaj samorząd uczniowski powitał wszystkich zebranych, a  delegacja dzieci zapaliła znicze pod Tablicą Pamiątkową na piętrze  - poświęconą patronowi.

Kolejnym punktem programu było zabranie głosu przez pana Dyrektora Dariusza Węglowskiego, który przypomniał kilka istotnych faktów z historii wyboru patrona oraz drogi otrzymania  sztandaru od rodziców. Podkreślił jego doniosłość w szkole.

Następnie dyrektor szkoły przywitał zebranych gości, wśród których znaleźli się: dyrektor Centrum Usług Wspolnych – Marta Chrabąszcz, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna – Jan Bąba, Czesław Podosek, radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej  Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec oraz Rada Rodziców Agata Machaj, Beata Wojtas, Małgorzata Kijak, Zofia Maziarz.

W kolejnym punkcie uroczystości klasa IV zaprezentowała piękny i wzruszający program artystyczny, który w refleksyjny  sposób przekazał zebranym potwierdzone i nieznane fakty z życia patrona. Szczególnie podobała się zebranym piosenka Bułata Okudżawy ,,Modlitwa” w wykonaniu Justyny Foszcz.

Koordynatorem całej uroczystości była pani Mirela Kiełbasa, za stronę muzyczną odpowiadał pan Waldemar Szlosek.

Po występie  pan dyrektor podziękował wszystkim za przygotowanie uroczystości szkolnej, a zabierający głos pani dyrektor Marta Chrabąszcz, sołtys wsi Jan Bąba, radni Kazimiera Wąż i Bogdan Pawelec wyrazili swój podziw dla piękna i mądrości płynących z zaprezentowanego programu artystycznego. Zwrócili uwagę na ogromny udział uczniów, nauczycieli i rodziców w przestrzeganiu zasad płynących z podjętej decyzji jaką był wybór księdza Jerzego na Patrona Szkoły.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Nasi najmłodsi uczniowie w projekcie "Już pływam"
Nasi najmłodsi uczniowie w projekcie "Już pływam"

Od dnia 27.03.2017r. ruszyła w gminie Dąbrowa Tarnowska kolejna edycja projektu Marszałka Województwa Małopolskiego pn. „Już pływam”. Ma ona na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży przez zajęcia rekreacyjno-sportowe. Zaplanowanych jest 18 godzin zajęć w 15 osobowych grupach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania. Z nauki pływania korzysta 105 uczniów z 5 szkół podstawowych: w Gruszowie Wielkim, Nieczajnie Górnej, Smęgorzowie, Nr 1i Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Liczymy, że 15 naszych najmłodszych uczniów zdobędzie główne, zakładane rezultaty tego projektu, czyli nabycie podstawowych umiejętności pływackich i podniesienie sprawności fizycznej uczniów. Uczniowie naszej szkoły pilnie uczestniczą w zajęciach, a po nich chętnie relaksują się w jacuzzi i na zjeżdżalni.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.17 8,022,062 unikalnych wizyt