03 Lipiec 2015 01:06
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2014/2015

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
Do widzenia przyjaciele ...
Do widzenia przyjaciele ...

"Ważne są  tylko te dni, których  jeszcze nie znamy,

Ważnych jest kilka  tych chwil, na które czekamy...”

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali, a następnie swoim przemówieniem podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracą a rodzicom pogratulował sukcesów ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły. W dalszej części swojego wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowy List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego skierowany do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców.

Po przemówieniu pana dyrektora nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom z klasy piątej przez ustępujący poczet sztandarowy, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie absolwentów.

Część artystyczną szóstoklasiści rozpoczęli polonezem, a następnie przedstawili ostatni już w tej szkole program artystyczny pt. „Do widzenia przyjaciele” przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Renaty Sojki. Oprawę muzyczną zapewnił p. Waldemar Szlosek, a elegancką dekorację wykonała p. Mirela Kiełbasa.

Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów dziękując:  rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za  przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani. Finałem występu był żywiołowo zatańczony rock and roll przez dziewczęta.

Do pożegnania uczniów klasy szóstej włączyli się także piątoklasiści z wychowawczynią   p. Bernadetą Pabian, którzy pożegnali swoich starszych kolegów wieloma ciepłymi słowami i drobnymi upominkami, życząc im powodzenia w gimnazjum.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VI, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stu procentową frekwencję. Najaktywniejsi pływacy otrzymali medale dyrektora szkoły.

Nasza szkołę z wyróżnieniem ukończyli: Patrycja Rogóż, Natalia Nędza, Daniel Chmura, Aleksandra Mazur, Roksana Kawa, Justyna Partyńska.

Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymała Patrycja Rogóż.

Uroczystość  była także okazją do wręczenia podziekowań Radzie Rodziców oraz wręczenia Listów Gratulacyjnych rodzicom najlepszych absolwentów, wśród których w tym roku znaleźli się:

Małgorzata i  Marek Rogóż

Halina i Janusz Nędza

Bożena i JAcek Chmura

Beata i Sylwester Kawa

Maria  Dariusz Mazur

Monika i Zbigniew Partyńscy

GRATULUJEMY !!!

Opracowanie: Renata Sojka

Wycieczka do staropolskiego królewskiego grodu - Sandomierza
Wycieczka do staropolskiego królewskiego grodu - Sandomierza

17 czerwca uczniowie klas III – VI wzięli udział w wycieczce do Sandomierza, który jest  jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Jego malownicze położenie na nadwiślańskiej skarpie stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich. Po drodze wycieczkowicze odwiedzili Baranów Sandomierski, a w nim renesansowy pałac położony w pięknym parku.

Program wycieczki był bardzo starannie  zaplanowany przez kierownika wycieczki - panią Bernadetę Pabian, tak by była ona niezapomniana i pełna atrakcji. Dzieci pod opieką pań: Mireli Kiełbasy, Renaty Sojki i Grażyny Kruk zwiedzały: Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z Zamkiem Kazimierzowskim – dawną siedzibą królów i książąt polskich, ratusz – uważany dziś za jeden z najpiękniejszych w Polsce, przepiękną gotycką Bazylikę katedralną p.w. Narodzenia NMP i kościół św. Jakuba. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom ciekawe  historie związanych z oglądanymi kościołami. Uczniowie mieli możliwość przejścia 0,5 km trasą podziemną, gdzie niegdyś kupcy sandomierscy mieli swoje spichlerze. Tu także dzieci usłyszały najsłynniejszą z legend o dzielnej Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach. Będąc w Sandomierzu nie można było odmówić sobie wyjścia na Bramę Opatowską. Dzieci podziwiały panoramę miasta oraz błękitną wstęgę Wisły, okalającą stare mury królewskiego grodu oraz Góry Pieprzowe, które są rezerwatem geologiczno – przyrodniczym. Niezapomnianą przygodą dla dzieci było zwiedzanie zbrojowni rycerskiej, w której chłopcy mogli założyć zbroje rycerskie, wziąć do ręki miecz, kuszę lub halabardę, a dziewczynki miały możliwość założyć suknie dam dworskich i poczuć się jak księżniczki.

Poza kontaktem z historią miasta, położonego nad Wisłą na siedmiu wzgórzach,  uczniowie wędrowali malowniczym wąwozem lessowym Królowej Jadwigi. Jest to najpiękniejszy wąwóz sandomierski, którego strome ściany dochodzą do10 m wysokości. Zakończeniem pobytu w Sandomierzu był rejs statkiem po Wiśle, z którego to można było podziwiać miasto na wzgórzu.

W drodze powrotnej przyjemnością dla dzieci  był pobyt w Mac Donaldzie, gdzie wszyscy zjedli smaczny posiłek, pamiętając o zasadach zdrowego żywienia. :)

Opracowanie: Bernadeta Pabian

Wywiadówka
Wywiadówka

Spotkanie wychowawców i nauczycieli z rodzicami odbędzie się we czwartek 11 czerwca w godzinach:

Klasy I – III – 16 00

Klasy IV – VI – 16 30

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich nauczycieli dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - to wtorek 16. 06. 2015 roku w godzinach 14 00 – 15 00.

Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek
Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

W dniu 26 maja uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Agnieszką Frączek.

Spotkanie to miało miejsce w miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Odbyło się w ramach dyskusyjnych spotkań w Klubie Książki.

Pani Agnieszka, to niezwykle barwna postać, pełna pomysłów z niebywale miłą i sympatyczną osobowością. Swoją pracę pisarską rozpoczęła stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2002 – 2003 roku. Pomysły do swoich utworów, jak sama stwierdziła, czerpie z  trzech źródeł: życia, fantazji i polszczyzny. Jej mottem przewodnim nie tylko dla utworów, ale i dla życia codziennego jest: "Tak żyć, by nie szkodzić innym i przyrodzie”. To umiłowanie życia i przyrody autorka odzwierciedla we wszystkich swoich ponad 100 utworach i jak sama twierdzi, to sprawia, że da się u niej zauważyć radość i niesamowitą pogodę ducha.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści pisarki.

Patrząc na ich twarze, na których cały czas malował się uśmiech, stwierdzić można, iż spotkanie było owocne i na długo zostanie w pamięci dzieci.

Na koniec chętni ustawili się w długiej kolejce czekając na autograf od Pani Agnieszki. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej za zaproszenie.

Liczymy, że jeszcze kiedyś dzieci z naszej szkoły będą miały możliwość uczestniczyć w tego typu spotkaniach.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Wycieczka do Bochni
Wycieczka do Bochni

18 maja 2015 roku uczniowie klas I - III byli na wycieczce w Bochni. 

Odwiedziliśmy park archeologiczny "Osada VI Oraczy’’.  Jest to rekonstrukcja wioski  z XIII wieku prezentująca początki ośrodka miejskiego Bochni. Są tam chaty drewniane, wiejskie zagrody oraz rzemieślnicy pokazujący dawne rzemiosła:  gancarze, tkczki, zielarki, kowal. Uczniowie spędzili ciekawie czas, łącząc  lekcje historii z pobytem na świeżym powietrzu. Upletli bransoletki na rękę i ulepili miski i dzbanki z gliny.

Następnie udaliśmy się do kopalni, gdzie szybem Campi zjechaliśmy pod ziemię.

Spędziliśmy tam  3 godziny na różnych atrakcjach min. była jazda kolejką, zwiedzanie stajni, kaplicy św. Kingi, zachwyt budziły liczne hologramy – coś nowego w kopalni.

Były też zabawy na boisku, smaczne hot - dogi i lody.

Wszyscy wrócili zadowoleni, wzbogaceni o liczne solne pamiątki.

Opracowanie: Grażyna Kruk

Jesteśmy laureatami VIII edycji konkursu "Bądź Wielkim"
Jesteśmy laureatami VIII edycji konkursu "Bądź Wielkim"

W dniu 15 maja 2015 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się finał VIII Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim", przebiegający pod hasłem „W drodze ku świętości ... Papież - Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1988 r. – 15.10.1993 r.".

Konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, przy wsparciu: Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski i Ks. Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski.

Podczas pierwszego etapu uczestnicy indywidualnie wypełniali test, który miał na celu sprawdzenie ich wiedzy na temat życia św. Jana Pawła II oraz znajomości jego nauczania.

W drugim etapie pięcioosobowe zespoły miały za zadanie wykonać pracę przestrzenną, przedstawiającą ich wyobrażenie symbolu wolności. Praca miała być inspirowana wydarzeniami związanymi z przemianami ustrojowymi w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, jakie dokonały się w okresie 1988-1993. Przygotowane przez uczestników prace tworzyły wystawę, którą można było obejrzeć w holu Dąbrowskiego Domu Kultury.

Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowano 12 pięcioosobowych zespołów w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.

W kategorii „szkoły podstawowe":

  • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki (zespół w składzie: Roksana Kawa, Weronika Mielec, Natalia Misiaszek, Natalia Nędza, Patrycja Rogóż, opiekunowie: Mirela Kiełbasa, Irena Klich, Bernadeta Pabian)
  • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczestnicy konkursu w finałowym etapie mieli za zadanie przedstawić montaż słowno-muzyczny nawiązujący do wydarzeń, które były inspiracją dla ich pracy konkursowej przygotowanej w ramach II etapu konkursu. Ocenie podlegały: scenografia, kostiumy, muzyka, warsztat teatralny (dykcja, intonacja), ruch sceniczny i ogólne wrażenie artystyczne.

Przygotowanie zespołów do finałowego zadania wymagało dużego zaangażowania uczniów i opiekunów, jednak efekty tej pracy były bardzo widowiskowe. Publiczność była pod wrażeniem scenografii i gry aktorskiej młodych artystów o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi byli nagradzani uczestnicy konkursu.

Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa sporządzając listę finalistów konkursu brała pod uwagę sumę punktów uzyskanych przez zespół za zadania wykonywane w ramach I, II i III – finałowego etapu.

Poszczególne zespoły zakwalifikowane do finału VIII Regionalnego Konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez błogosławionego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim" zajęły następujące miejsca:

W kategorii „szkoły podstawowe":

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki

III miejsce Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy – Zespół nr 1

IV miejsce Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim.

Organizator zadbał o dobrą zabawę dla wszystkich zgromadzonych w Dąbrowskim Domu Kultury, zapewnił także wspaniały poczęstunek dla uczestników konkursu, jak i publiczności.Tradycyjnie uroczysty finał zakończono wspólnym odśpiewaniem „Barki".

Do wszystkich etapów konkursu uczennice z naszej szkoły przygotowywały Panie: Irena Klich, Mirela Kiełbasa i Bernadeta Pabian.

Na podstawie informacji ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej opracowała Mirela Kiełbasa

TROCHĘ KULINARII
TROCHĘ  KULINARII

Po zajęciach, na których Regionalni zgromadzili i zapisali kilka przepisów kulinarnych dotyczących potraw z naszego terenu, nadszedł czas praktycznych ćwiczeń. Wybrano przepis na oponki, gwarantujący „murowany” sukces. Na głównego szefa kuchni zaproszono panią Krystynę Wenc. Już pierwsze zadanie: rozbicie jajek i oddzielenie żółtek od białek było dla niektórych dziewcząt nie lada wyzwaniem, któremu jednak dzielnie sprostały. Potem było już coraz lepiej i lepiej. W efekcie już po pół godzinie gorące jeszcze wypieki znikały błyskawicznie z talerza. Smakowały wyśmienicie. Każdy odwiedzający pachnącą kuchnię – pan dyrektor, pani bibliotekarz filii w Nieczajnie, panie woźne zostali poczęstowani smakołykami. Udało się nawet przechować na następny dzień talerz oponek dla nauczycieli. Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL „Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.08 3,702,764 unikalnych wizyt