28 Wrzesień 2016 03:47
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczystą akademię z okazji roku szkolnego 2016/17 społeczność naszej szkoły rozpoczęła odśpiewaniem Hymnu Polski oraz Pieśni Szkoły.

Następnie glos zabrał dyrektor pan Dariusz Węglowski, który przywitał pana Stanisława Ryczka – zastępcę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, proboszcza tutejszej parafii księdza Stanisława Bielenia, sołtysa wsi Nieczajna Górna pana Jana Bąbę, grono nauczycielskie, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. 

Pan dyrektor zwrócił się do uczniów ze słowami zachęcającymi ich do nauki oraz przypomniał im, że są współodpowiedzialni za całą społeczność szkolną. Omówił krótko kierunki pracy szkoły w nowym roku oraz uczulił uczniów na sprawy związane z obowiązkowością, punktualnością i bezpieczeństwem. Skierował uwagę wszystkich na sylwetkę Patrona szkoły, a także przypomniał że od tego roku szkoła posiada dwa wartościowe certyfikaty: Szkoła z klasą 2.0 oraz Szkoła promująca bezpieczeństwo. W kilku słowach przypomniał, że 77 lat temu nie wszyscy uczniowie nie mogli tak radośnie i spokojnie rozpoczynać naukę szkolną. Pan Stanisław Ryczek, w swoich słowach skierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli  życzył dobrego roku szkolnego oraz przypominał, że warto korzystać z oferty jaką ma dla nich szkoła. Nauczycielom życzył, by  profesjonalizm w nauczaniu oraz wychowaniu uczniów przyniósł im poczucie spełnienia  dumy z własnego udziału w kształtowaniu przyszłości młodego pokolenia. Na koniec wraz z dyrektorem szkoły wręczył uczniom klasy I plecaki szkolne przekazane przez firmę GAZ-SYSTEM z Tarnówa.

Okolicznościowe życzenia skierował do całej szkolnej społeczności także sołtys wsi Nieczajna Górna pan Jan Bąba, który uczestniczył w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Wychowawcy w roku szkolnym 2016/17

Klasa I – p. Mirela Kiełbasa

Klasa II – p. Grażyna Kruk

Klasa III – p. Irena Klich

Klasa IV – p. Bernadeta Pabian

Klasa V – p. Renata Sojka

Klasa VI – p. Waldemar Szlosek

Porządek rozpoczęcia roku szkolnego 2016/17
Porządek rozpoczęcia roku szkolnego 2016/17

7.45 - zbiórka przed szkołą i wymarsz ze sztandarem do kościoła.

8.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Nieczajnie Górnej.

9.00 - rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej.

9.45 – spotkanie z wychowawcami w klasach.

Stypendium szkolne
Stypendium szkolne

 W sekretariacie szkoły można otrzymać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego.

Do wniosku należy dołączyć:

  • zaświadczenie o wynagrodzeniu  za miesiąc sierpień 2016 (netto);
  • osoby zarejestrowane w PUP w Dąbrowie Tarnowskiej, przedkładają zaświadczenie
    za miesiąc sierpień 2016;
  • rolnicy nakaz płatniczy za 2016 i potwierdzenie ostatniej opłaconej składki KRUS,
  • decyzję o przyznaniu świadczeń rodzinnych;
  • oświadczenie (również do pobrania w sekretariacie), które wypełniają osoby, niepracujące zawodowo ani dorywczo.

Dochód z gospodarstwa rolnego (powyżej 1 ha przelicz.) - 288 zł.

Dochód miesięczny netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 514 zł.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Sportowej 4 do dnia 15 września 2016 roku.

Ważna informacja dla rodziców
Ważna informacja dla rodziców

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że już w miesiącu sierpniu można składać wnioski dotyczące dożywiania dzieci wraz z dochodami netto za lipiec 2016 r.

Wakacyjny wyjazd do Rabkolandii
Wakacyjny wyjazd do Rabkolandii

Początek wakacji był okazją  do zorganizowania  przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna w ramach projektu  profilaktycznego „Zobaczyć i umieć więcej”  bezpłatnego wyjazdu  dla pięćdziesięcioosobowej grupy uczniów do Rabkolandii -  parku rozrywki w Rabce.

Rabkoland - to idealne miejsce, gdzie można się przenieść do świata baśni i fantazji, magicznych przeżyć i niezwykłych doznań. W parku do dyspozycji dzieci miały m.in. karuzele, gokarty, samochodziki, kolejki, koło młyńskie, pontony, konwój wodny, dom śmiechu, pałac strachu i wiele innych atrakcji. Moc niezapomnianych atrakcji dostarczyła karuzela Musik Express oraz statek Pirat.

Rabkolandia to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, zapewni sobie dawkę adrenaliny i bardzo miło spędzi czas. Wesołe miasteczko w Rabce ma w sobie coś, co sprawia, że chce się tu powrócić. Być może jest to zasługa ciekawej oferty rozrywkowej, cudownych wrażeń, śmiechu i radości dostarczonej dzieciom.Wyprawa była na pewno niezapomnianym przeżyciem, wprowadziła wszystkich we wspaniały nastrój i klimat dobrej zabawy.

Wyjazd odbył  się dzięki dotacji Urzędu Gminy, za którą wszyscy serdecznie dziękują panu Krzysztofowi Kaczmarskiemu Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej.

Opracowanie:  Renata Sojka

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

"Tyle razem dróg przebytych

2013 – 2016 ...”

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali, a następnie w swoim przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a rodzicom pogratulował sukcesów ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły, która w tym roku otrzymała dwa ważne certyfikaty: Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo i Certyfikat Szkoły z Klasą 2.0.

W dalszej części wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowy list Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, skierowany do Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników oraz Uczniów, w którym Poseł złożył Adresatom "serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracy edukacyjnej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży".

Po przemówieniu pana dyrektora nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom z klasy piątej - przez ustępujący poczet sztandarowy.

Następnie glos zabrał pan Marian Gajda dyrektor ZOSiP w Dąbrowie Tarnowskiej, który w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej wręczył Stypendium dla uzdolnionych uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/2016 dla uczennicy klasy IV Natalii Wątroby oraz okolicznościową statuetkę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej dla uczennicy Natalii Misiaszek za najwyższą średnią ocen wśród absolwentów szkoły w roku szkolnym 2015/2016. Natalia, także z rąk dyrektora szkoły, otrzymała statuetkę Najlepszego Ucznia roku szkolnego 2015/16.

Część artystyczną szóstoklasiści rozpoczęli polonezem, a następnie przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Bernadety Pabian. Oprawę muzyczną zapewnił p. Waldemar Szlosek.

Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów dziękując: rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani. Finałem występu był przepiękny walc.

Do pożegnania uczniów klasy szóstej włączyli się także piątoklasiści z wychowawcą, którzy pożegnali swoich starszych kolegów wieloma ciepłymi słowami i drobnymi upominkami, życząc im powodzenia w gimnazjum.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VI, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję. Najaktywniejsi pływacy otrzymali okolicznościowe statuetki dyrektora szkoły - Agnieszka Kmieć z klasy I, Kacper Kogut z klasy II i Sebastian Puła z klasy V.

Naszą szkołę z wyróżnieniem ukończyli: Natalia Misiaszek, Weronika Mielec, Wiktoria Pilas, Kacper Kijak, Maciej Świerczek.

Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymała Natalia Misiaszek.

Uroczystość  była także okazją do wręczenia podziękowań Radzie Rodziców oraz Listów Gratulacyjnych rodzicom najlepszych absolwentów, wśród których w tym roku znaleźli się:

Małgorzata i Tadeusz Kijak

Ewa i Przemysław Mielec

Barbara i Grzegorz Misiaszek

Marzena i Sławomir Pilas

Marzena i Marcin Świerczek

GRATULUJEMY !!!

WARSZTATY "WOLNI OD AZBESTU"
WARSZTATY "WOLNI OD AZBESTU"

Na bardzo interesujące warsztaty na temat azbestu zostali zaproszeni uczniowie klas I – III. W programie spotkania prowadzonego przez „człowieka w bieli” znalazły się: prezentacja multimedialna o azbeście, konkurs z pytaniami, wizyta smoka Azbestodonta, pokaz na smoku, jak włókna azbestowe dostają się do płuc, konkurs „Wolni od azbestu” i grupowe zdjęcie z Azbestodontem. Trudny temat szkodliwego azbestu został przestawiony w niebanalny sposób. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób bezpiecznie usunąć ten materiał z gospodarstw domowych. Prowadzący warsztaty podarowali dzieciom kolorowe książeczki informacyjne z wkładką z grą planszową. Uczniowie otrzymali też zadanie domowe – podzielić się swoją wiedzą z rodzicami.

Opracowanie: Irena Klich

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 5,476,795 unikalnych wizyt