31 Październik 2014 22:13
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2013/2014

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
Sukces Natalii Misiaszek
Sukces Natalii Misiaszek

Sukcesem uczennicy klasy piątej Natalii Misiaszek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej zakończył się udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Obiektywem widziane – Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko”, zorganizowanym z okazji 30. rocznicy męczeńskiej śmierci kapłana. Tematem konkursu było pokazanie, w jaki sposób utrwalana i pielęgnowana jest pamięć o męczenniku naszych czasów, bł. ks. Jerzym Popiełuszko w różnych regionach Polski. Organizatorem konkursu był parafia św. Stanisława Kostki w Warszawie (czyli sanktuarium ks. Popiełuszki) we współpracy z Urzędem Dzielnicy Żoliborz i SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppmana, zaś patronat honorowy objął arcybiskup metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. Koordynatorem konkursu była katechetka siostra Krystyna Jedlińska.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Nadesłano 214 fotografii. Członkowie jury (warszawscy fotoreporterzy i dziennikarze) wyłonili 11 laureatów (8 nagrodzonych i 3 wyróżnienia). Natalia otrzymała wyróżnienie w kategorii klas podstawowych. Uczennica uwieczniła na kliszy popiersie ks. Jerzego, patrona szkoły w Nieczajnie Górnej. Rzeźba została wykonana z drzewa lipowego przez miejscowego artystę ludowego Zdzisława Banasia i przekazana szkole 12 maja 2011 roku w dzień nadania imienia tej placówce oświatowej. Na fotografii obok rzeźby przykuwa wzrok pomarańczowy szalik (paliusz) z logo szkoły, który ubierają nieczajniańscy uczniowie podczas wyjazdów wycieczkowych.

Gala finałowa, rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej miało miejsce 24 października 2014 r. w Sali Domu Pielgrzyma AMICUS w Warszawie na Żoliborzu. Nagrody zostały wręczone przez kardynała Kazimierza Nycza i burmistrza dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy Krzysztofa Buglę. Wśród zaproszonych gości na galę finałową przybyli także: Dariusz Figura – radny miasta Warszawy, Katarzyna Soborak – notariusz w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego i kierownik Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Krystyna Radziwiłł – wybitna polska artystka - malarka, Renata Wardecka – prezes fundacji BO WARTO i Monika Karda – wiceprezes fundacji BO WARTO oraz Wiesław Turzański – Sekretarz Generalny ZHR.

Natalia odebrała nagrodę osobiście pod opieką rodziców Barbary i Grzegorza Misiaszków oraz nauczyciela szkoły Ireny Klich – prace uczennicy i jej koleżanek (w sumie 9 fotografii) zostały wykonane i przygotowane do konkursu podczas zajęć regionalnych realizowanych w ramach projektu POKL „Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

Jesteśmy wicemistrzami powiatu w piłce halowej
Jesteśmy wicemistrzami powiatu w piłce halowej

17 października br. na Hali Sportowej im. Agaty Mróz –Olszewskiej w odbył się Gminny Turniej Piłki  Halowej Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się pięć dziewczęcych drużyn: SP Dąbrowa Tarnowska, SP Smęgorzów, SP Gruszów Wielki, NSP Żelazówka, SP Nieczajna Górna.

Dziewczęta z naszej szkoły  grały w składzie: Natalia Nędza, Patrycja Rogóż, Justyna Szwajkosz, Justyna Partyńska, Aleksandra Sojka, Sabina Żelazny, Karolina Bąk.

Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie po rozegranych meczach nasza drużyna zajęła II miejsce i awansowała do zawodów powiatowych.

21 października br. na hali sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Powiatowy etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Halowej Pilce Nożnej Dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się osiem najlepszych drużyn z Powiatu Dąbrowskiego. Wśród nich: SP Borki, SP Szczucin, SP Mędrzechów, SP Gręboszów, SP Gruszów Wielki, SP Olesno, SP Zabrnie, SP Nieczajna Górna. Dziewczęta walczyły o tytuł Mistrza Powiatu i awans do etapu rejonowego.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których mecze trwające po 10 minut zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. Po wyjściu z grupy zostały rozegrane mecze finałowe. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce i uzyskała tytuł Wicemistrza Powiśla Dąbrowskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt.

Dziewczęta otrzymały puchar i pamiątkowy dyplom.

Opracowanie: Renata Sojka

Spędzamy aktywnie popołudnie
Spędzamy aktywnie popołudnie

9 października uczniowie klasy V - pod opieką wychowawczyni pani Bernadety Pabian, podczas wycieczki rowerowej, poznawali okolice swojej miejscowości. Ich trasa rowerowa „biegła” wzdłuż granic Dąbrowy Tarnowskiej, Szarwarku i Luszowic.

Dzieci miały możliwość zobaczenia pomnika przyrody w przepięknej alei lipowej. Po drodze wychowawczyni przygotowała im niespodziankę – wspólne ognisko, na którym upiekli  kiełbaski. W trakcie ogniska dzieci wraz z opiekunką bawiły się w pięknej scenerii jesiennego lasu.  Następnie pani pokazała im legendarne miejsce związane z Nieczajną – „ stopę śmierci” i opowiedziała historię  związaną z tym miejscem.Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Opracowanie: Bernadeta Pabian

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowym  dniem w naszej szkole. Uroczystą akademię rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem pieśni szkoły.

Przybyłych gości przywitał pan dyrektor Dariusz Węglowski. Uroczystość  swoją obecnością zaszczycili: pan Stanisław Ryczek Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły: pan Kazimierz Szlosek, Czesław Osak, Franciszek Nowak, Kazimiera Sipor, Kazimiera Wąż i Teresa Bączek.

Dyrektor  w okolicznościowych życzeniach  powiedział o  sukcesach uczniów, by były powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego nauczycieli. Życzył  poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkim podziękował za codzienny wysiłek, troskę oraz budowanie naszej wspólnoty szkolnej.

Uroczystość była także okazją wręczenia okolicznościowych Nagród Dyrektora pracownikom naszej szkoły. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

mgr Bernadeta Pabian  – nauczyciel matematyki

mgr Krystyna Wenc – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

lic. Dorota Grzesik – nauczyciel języka angielskiego

lic. Katarzyna Świerzb – starszy referent administracyjny

Mieczysława Zielińska – pracownik obsługi

Pan dyrektor otrzymał Nagrodę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, którą wręczył Sekretarz Gminy Dąbrowy Tarnowskiej – pan Stanisław Ryczek.

Uczniowie skierowali wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń do Dyrektora szkoły, Nauczycieli, Gości oraz Rodziców.  

Piękny  program artystyczny przygotował  pan Waldemar Szlosek, a dekorację wykonały panie Mirela Kiełbasa i Krystyna Wenc.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne życzenia z okazji Ich święta.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia - w galerii.

Święto latawca
Święto latawca

10 października  2014 roku na boisku szkolnym odbyło się Święto Latawca. W konkursie wzięło udział 37 latawców wykonanych przez uczniów klas I-III. Aby uczcić 120- lecie szkoły uczniowie na każdym z latawców umieścili napis 120 lat oraz wykonali taki sam napis, układając go na boisku szkolnym z własnych ciał.

Ta zabawa przyniosła im wiele radości. Jury sprawdzało poprawność wykonania, oryginalność i lotność latawców.   

Przyznano po 3 miejsca z każdej klasy, a  pozostałym uczestnikom wyróżnienia.

Dyplomy i nagrody będą  wręczone w dniu 06.11.2014 r. na szkolnym balu okazji Jubileuszu Szkoły.

W klasie I przyznano:

I miejsce – Szczepan Wybraniec

II miejsce – Nataniel Doś

III miejsce- Sebastian Czarnecki

W klasie II:

I miejsce – Nikola Partyńska

II miejsce – Gabriela Kmieć

III miejsce – Adrian Machaj

W klasie III:

I miejsce- Michał Białkowski

II miejsce- Justyna Maziarz

III miejsce - Hubert Wąż

Mamy nadzieję, że za rok będzie równie wspaniała zabawa i dopisze nam piękna pogoda jak w tym roku.

Opracowanie: Grażyna Kruk

Ogisko uczestników koła regionalnego
Ogisko uczestników koła regionalnego

Regionalni rozpoczęli realizację zajęć w nowym roku szkolnym w nieco zmienionym składzie. Na miejsce koleżanek z klasy VI, które przeszły do gimnazjum, grupa powitała dziewczęta z klasy IV. Wykorzystując słoneczną aurę i gościnność państwa Marzeny i Zbigniewa Foszczów (rodziców Asi, jednej z uczestniczek zajęć), Regionalni spotkali się w środę, 8 października na ognisku, nawiązując do zwyczaju na naszych terenach. Po zakończeniu wykopków ziemniaków następuje czas palenia ognisk, do których wrzuca się uschłe badyle kartofli, piecze kiełbaski i ziemniaki. Przy naszym ognisku w porze popołudniowej apetyty dopisywały, na szczęście nie zabrakło kiełbasy, chleba, napojów i dobrego humoru.

Sezon wykopków w roku 2014 uważamy za zakończony.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL "Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

Mecz o puchar dyrektora szkoły w Lipinach
Mecz o puchar dyrektora szkoły w Lipinach

2 października 2014 r. odbyło się przekazanie do użytku kompleksu rehabilitacyjno-rekreacyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach.

Na tę uroczystość, oprócz znamienitych gości, została zaproszona drużyna piłkarska z naszej szkoły wspólnie z opiekunem.

Po części oficjalnej oraz pięknej akademii odbył się inauguracyjny mecz pomiędzy drużyną z PSP w Lipinach i drużyną chłopców z naszej szkoły. Uczniowie grali o puchar Dyrektora Szkoły w Lipinach. Nasi chłopcy zagrali w składzie: Kacper  Rokocz, Sebastian Zieliński, Kacper Kijak, Patryk Bartoń, Mateusz Wybraniec, Daniel Chmura, Jakub Świerczek, Witold Foszcz. Drużynę wspierała studentka wychowania fizycznego p. Katarzyna Gancarz odbywająca praktykę w naszej szkole. Zawodnikom obu drużyn nie brakowało zaangażowania i woli zwycięstwa. Mecz trwający 20 minut zakończył się remisem 1:1. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszej drużyny. Bramki zdobyli: Kacper Rokocz, Patryk Bartoń, Sebastian Zieliński. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Drużynie kibicował Dyrektor  Szkoły p. Dariusz Węglowski. Uczniowie otrzymali piękny puchar oraz pamiątkowy dyplom od p. Dyrektor Agaty Leżoń. Na koniec wszyscy  zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla oraz smacznym ciastem przygotowanym przez gospodarzy.

Drużyna z Lipin przyjęła zaproszenie na mecz rewanżowy, który ma się odbyć na wiosnę przyszłego roku na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej.

Opracowanie: Renata Sojka

szkoła na facebooku
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 2,636,491 unikalnych wizyt