24 Maj 2015 08:50
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2014/2015

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Atlas naszych roślin
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Polecamy
ŚWIĘTO PATRONA
ŚWIĘTO PATRONA

Dnia 21 maja 2015 roku nasza szkoła obchodziła po raz czwarty Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. kościele parafialnym. Ks. proboszcz Stanisław Bieleń w pięknej homilii przypomniał szkolnej społeczności koleje życia ks. Jerzego – wspaniałego Polaka i gorącego patrioty. Eucharystię uświetnił śpiew scholi prowadzonej przez p. Waldemara Szloska oraz oprawa liturgiczna w wykonaniu uczniów.

Kolejnym punktem uroczystości, już w szkole, było powitanie przez dyrektora p. Dariusza Węglowskiego gości: sołtysa wsi p. Jana Bąby, Rady Rodziców reprezentowanych przez panie Małgorzatę Kijak i Ewę Olesińską-Mielec. Zebrani wysłuchali montażu słowno-muzycznego pod hasłem „A imię Jego - Jerzy”, który przygotowali uczniowie klasy V i wspomniany chór. Na program składały się utwory poetyckie i muzyczne nawiązujące do ideałów, którymi kierował się w życiu ks. Jerzy i oddał za nie swoje życie.

Drugim występem był program słowno-muzyczny o upadku muru berlińskiego, za który grupa dziewcząt z klas V-VI zajęła II miejsce w VIII regionalnym konkursie „Bądź Wielkim” w Dąbrowie Tarnowskiej. Ten montaż został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Mireli Kiełbasa, Ireny Klich i Bernadety Pabian.

Koordynatorem Święta Patrona Szkoły była p. Krystyna Wenc we współpracy z p. Mirelą Kiełbasa i p. Waldemarem Szloskiem.

Opracowanie: Irena Klich

U JANA WNĘKA W ODPORYSZOWIE
U JANA WNĘKA W ODPORYSZOWIE

Zainteresowanie grupy regionalnej postacią Jana Wnęka nie malało, co zainspirowało prowadzącą zajęcia p. Irenę Klich do przygotowania w środę, 21 maja, wyprawy samochodowej do Odporyszowa.

Właśnie tam rzeźbiarz i prekursor lotnictwa spędził najdłuższy okres swego życia. Dzięki uprzejmości ks. Ryszarda Kowalskiego, proboszcza parafii Odporyszów ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, mogliśmy z nim jako przewodnikiem dogłębnie poznać historię najpierw sanktuarium i obrazu Matki Bożej Zwycięskiej, a później opowieść o „Ikarze znad Dunajca”. Zobrazowaniem interesującego opowiadania były rzeźby w kościele, a potem wizyta w Muzeum Jana Wnęka z około stu rzeźbami i płaskorzeźbami. Udało się nawet rozwiązać zadaną zagadkę – odnaleźć rzeźbę starca Symeona, którego głowę Jan Wnęk wyrzeźbił jako swoją podobiznę. Na koniec udaliśmy się pod miejscową szkołę (noszącą imię Wnęka), aby wykonać pamiątkową fotografie pod współczesnym pomnikiem „Ikara”. Odwiedziliśmy również dziadków jednej z uczestniczek zajęć (dziadek wyplata miotły, naprawia buty).

Uczestnicy zajęć serdecznie dziękują pani Ewie Olesińskiej-Mielec, która bezinteresownie usłużyła swoim prywatnym samochodem.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL „Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich - prowadząca koło regionalne

Najlepsi na EkoGali 2015
Najlepsi na EkoGali 2015

12 maja 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się VIII  edycja Gminnego Turnieju EkoGala 2015.

Patronat nad turniejem objął Burmistrz Krzysztof Kaczmarski.

Konkurs miał na celu: propagowanie proekologicznych zachowań, zdrowego stylu życia oraz działań profilaktycznych w tym zakresie, rozwijanie efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie.

Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół podstawowych z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Rogóż kl. VI, Natalia Nędza kl. VI, Mateusz Wybraniec kl.VI. Do turnieju przygotowała uczniów pani mgr Renata Sojka – nauczyciel przyrody.

Zmagania uczestników turnieju rozpoczęły się od pisemnego testu wiedzy  przyrodniczo - ekologicznego, obejmującego zakres wiadomości i umiejętności szkoły podstawowej. Potem uczniowie przystąpili do konkurencji sprawnościowych, a następnie prezentowali przygotowane tablo fotograficzne „Flora i fauna Powiśla Dąbrowskiego” oraz fantazyjny kapelusz wykonany z surowców wtórnych. 

Kolejną konkurencją był konkurs plastyczny-projekt na Eko - znak Dąbrowy Tarnowskiej oraz kalambury o zdrowiu.

Cieszy fakt, że uczennica naszej szkoły Patrycja Rogóż wykazała się  najlepszą wiedzą przyrodniczo – ekologiczną ze wszystkich uczniów  na turnieju zdobywając aż 55 punktów. Po zsumowaniu punktacji z sześciu konkurencji  przez Jury okazało się, że  I miejsce w VIII edycji  Gminnego Turnieju  - EkoGala 2015 zajęła drużyna naszej szkoły.

Nagrody rzeczowe  i dyplomy  dla uczennic  i szkoły wręczyli pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski oraz pani Dyrektor Anna Fido.  Również pani Renata Sojka otrzymała podziękowanie za pracę i trud włożony w przygotowanie uczniów do turnieju.

Opracowanie: Renata Sojka

POZNAJEMY "IKARA ZNAD DUNAJCA"
POZNAJEMY "IKARA ZNAD DUNAJCA"

Postać Jana Wnęka, prekursora polskiego lotnictwa, rzeźbiarza, cieśli bardzo zaciekawiła grupę Regionalnych. Na pierwszych zajęciach poświęconych temu genialnemu twórcy rzeźb i skrzydeł uruchomiono komputery, aby ze stron internetowych uzyskać jak najwięcej informacji. A że do miejsca urodzenia rzeźbiarza w Kaczówce mamy bardzo blisko, trzeba było osobiście poszukać śladów domu, w którym urodził się Jan Wnęk. Wyprawa odbyła się na kolejnych zajęciach regionalnych. „Dom” trochę nas rozczarował, bo to tylko krzyż i tablice upamiętniające miejsce, gdzie kiedyś stały zabudowania Wnęków.

Później trasa wiodła pod historyczny dąb z kapliczką i kościół w Luszowicach.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL „Równaj w górę.

Opracowanie: Irena Klich - prowadząca kolo regionalne

Informacja dla Rodziców
Informacja dla Rodziców

W Gminie Dąbrowa Tarnowska na rok  szkolny 2015/16 będzie obowiązywał projekt „Pierwszy dzwonek”, który daje rodzicom możliwość ubiegania się  o dotację dla dzieci.

Wsparcie dotyczy rodzin przy liczbie dzieci 3+ (przynajmniej jedno dziecko jest uczniem szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej”.

Wsparcie dotyczy rodzin o dochodach na osobę 684 zł (netto) na osobę.

Deklarację należy złożyć do MGOPS w Dąbrowie Tarnowskiej do 18 maja 2015 r.

Deklaracja, oświadczenie dotyczy składu rodziny, informacje na ten temat znajdują się na stronie www.mgopsdt.pl  oraz w siedzibie MGOPS.

ETAP GMINNY XI POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY BRD
ETAP GMINNY XI POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY BRD

Po raz drugi nasza szkoła podstawowa była organizatorem XI Powiatowego Turnieju Wiedzy BRD „Wzorowo i bezpiecznie” dla klas I – III na etapie gminnym. Do udziału w turnieju we wtorek, 28 kwietnia, zgłosiło się siedem trzyosobowych drużyn. Na tym etapie uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą ze znajomości znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego dotyczącego zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Zadania miały różną formę: zagadek, tekstów z lukami, zadań typu „prawda – fałsz”, dobieranek, testów wyboru jednej z trzech odpowiedzi, rozsypanek wyrazowych, krzyżówki, zakreślanki.

Po sprawdzeniu testów i posumowaniu rezultatów ogłoszono wyniki:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

        Drużynę przygotowała p. Beata Wójtowicz

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

        Drużynę przygotowała p. Grażyna Kruk

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

        Drużynę przygotowała p. Alicja Kawa

Nagrodzono również najlepszego uczestnika turnieju. Był nim Karol Soja, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

W turnieju wzięły ponadto udział reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 2, Smęgorzowa, Żelazówki i Laskówki Chorąskiej.

Zdobywcy miejsc otrzymali z rąk dyrektora szkoły p. Dariusza Węglowskiego puchar i dyplom dla szkoły, indywidualne medale, okolicznościowe długopisy, tomiki poezji dziecięcej i zakładki.

Teraz na zwycięzców czeka 9 czerwca etap powiatowy, na którym oprócz wiedzy teoretycznej trzeba będzie wykazać się sprawnością fizyczną – jazdą na rowerze z pokonywaniem różnych trudności.

Koordynatorami turnieju w szkole w Nieczajnie były panie: Irena Klich i Mirela Kiełbasa, z pomocą p. Krystyny Wenc.

Biegi Konstytucji 2015 w Parku Miejskim
Biegi Konstytucji 2015 w Parku Miejskim

29 kwietnia 2015r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach dla uczczenia Konstytucji 3 Maja.

Scenerią rywalizacji był Park Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej. Start i metę wyznaczono w sąsiedztwie „Pomnika ku czci poległych synów Miasta Dąbrowy.

Biegi przeprowadzono z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I - III biegały na dystansie 200 metrów, uczniowie klas IV - VI do pokonania mieli 400 metrów.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło dwudziestu uczniów z naszej szkoły.

Siedmiu z nich zajęło miejsca na podiu:

I miejsce – Natalia Wątroba kl. III

III miejsce - Adrian Machaj kl. II

III miejsce – Krzysztof Szułakiewicz kl. IV

I miejsce – Aneta Waż kl. V

II miejsce –Patryk Bartoń kl. V

II miejsce - Natalia Nędza kl.VI

III miejsce Aleksandra Mazur kl. VI

Pamiątkowe medale oraz dyplomy najlepszym zawodnikom wręczyli pan Krzysztof Orwat - Kierownik Referatu Promocji Kultury i Informatyzacji oraz pan Witold Reczek – Kierownik Referatu  Kultury Fizycznej i Sportu.

Opracowanie: Renata Sojka

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 3,521,437 unikalnych wizyt