18 Wrzesień 2019 20:12
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

"Na początku wszystkich krzyży był ten jeden, Jego Krzyż..."
"Na początku wszystkich krzyży był ten jeden, Jego Krzyż..."

26 marca br. w naszej szkole odbył się Apel Wielkanocny, podczas którego uczniowie z klasy V pod opieką Pani Grażyny Kruk i Pana Waldemara Szloska zaprezentowały Misterium paschalne. Piękną dekorację wykonała Pani Mirela Kiełbasa. Celem misterium było wprowadzenie zebranych w tematykę Wielkiego Tygodnia i przeżywanie wydarzeń zbawczych związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Pana Jezusa.

Myśl przewodnia wystawionego misterium koncentrowała się wokół wydarzeń Wielkiego Czwartku, Piątku – męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Uczniowie przypomnieli zebranym, iż na wielu drogach świata, na licznych ścieżkach życia każdego człowieka, staje skrzyżowany znak, który kiedyś spłynął żywą krwią Jezusa Chrystusa. Na początku wszystkich krzyży był ten jeden, Jego Krzyż. Na początku wszystkich cierpień było to jedno - Jego cierpienie. Chrystus umiera, krzyżowany codziennie przez ludzi, którzy usuwają Boga ze swojego życia.

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy a także radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim. Święta Wielkanocne – Święta Zmartwychwstania Pańskiego podkreślają naszą serdeczność i głęboką pobożność, dzięki którym religia i obyczaje przenikają się wzajemnie. Dzięki kultywowaniu wśród dzieci tradycji obchodów świąt wielkanocnych mamy możliwość zachowania ich w pamięci na wiele pokoleń.

Na zakończenie młodzież złożyła życzenia świąteczne Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim zgromadzonym oraz wręczyła własnoręcznie wykonane upominki.

Do zebranych zwrócił się Pan dyrektor Dariusz Węglowski, który wyraził wdzięczność za wzorową postawę uczniów, a także za przygotowanie pięknego i bogatego w treść przedstawienia.

Oprac. M. Kiełbasa

Zdjęcia >>>


Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.09 28,168,558 unikalnych wizyt