12 Sierpnia 2022 00:07
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Program edukacyjny "Szkolne Przygody Gangu Swojaków"
Program edukacyjny "Szkolne Przygody Gangu Swojaków"

Wszystkie trzy klasy edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawczyniami: Grażyną Kruk, Ireną Klich i Roksaną Kaczówka wzięły udział w ogłoszonym przez Jeronimo Martins Polska S.A, właściciela sieci sklepów „Biedronka”, programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Nowi bohaterowie Swojaki – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżały dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokazały im co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, ale przede wszystkim wyciągnęły dzieci na świeże powietrze, by razem obserwować magię natury!

Każda klasa otrzymała pakiet startowy: 6 maskotek, 3 egzemplarze książki z przygodami bohaterów, Dzienniki Troskliwego Odkrywcy i zestaw naklejek.  Po wykonaniu 12 przygotowanych zadań związanych ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i obserwacją pogody, po potwierdzeniu podpisem przez rodziców,  uczniowie naklejali otrzymane naklejki - odznaki w dzienniczkach. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie pracy konkursowej – praca zbiorowa w formie mapy małej ojczyzny, na której zostały zaprezentowane zagrożone gatunki zwierząt. Pomysłowe i piękne prace wysłano do biura konkursowego. Każda klasa otrzymała certyfikaty dla każdego ucznia i wychowawcy za udział w programie.

                                                           Oprac. Irena Klich

KONKURS PLASTYCZNY LGD PROWENT
KONKURS PLASTYCZNY LGD PROWENT

Ania Taraska, uczennica klasy II, wzięła udział w konkursie plastycznym „Nie do zapomnienia... czyli najpiękniejsze krajobrazy i cuda przyrody terenu LGD PROWENT”. Na konkurs namalowała pastelami widok naszego kościoła w Nieczajnej. Praca została wysłana pocztą do siedziby PROWENT w Mielcu. Czekamy na ogłoszenie wyników.

Oprac. Irena Klich

Jak karnawał, to karnawał!
Jak karnawał, to karnawał!

Jak karnawał, to karnawał! 9 lutego w naszej szkole odbył się tak długo wyczekiwany bal dla uczniów klas I-IV. Tego dnia już od rana na korytarzach można było spotkać m.in. księżniczki, strażaków i czarownice. Uczniowie udekorowali sale, a rodzice zadbali o pyszny poczęstunek. Na sali gimnastycznej podczas pląsów było bardzo wesoło. W rytm skocznej muzyki każdy mógł wziąć udział w zabawach przygotowanych przez wychowawczynie: p. Grażynę Kruk, p. Irenę Klich, p. Roksanę Kaczówkę oraz p. Renatę Sojkę. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości.

Opracowała: Roksana Kaczówka

Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/23
Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/23

Dyrektor szkoły informuje, że od 07.02. 2022 r. do 25. 02. 2022 r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy I.

Wnioski  można pobrać ze strony internetowej szkoły www.spnieczajna.pl – zakładka Dokumenty, odebrać w sekretariacie lub w przedszkolu u nauczyciela wychowania przedszkolnego.

Wnioski należy składać w sekretariacie codziennie od godziny 7:30 do 15:30 lub elektronicznie pspng@wp.pl.

Dariusz Węglowski – dyr. SPNG

LAPBOOKI O BABCI I DZIADKU
LAPBOOKI O BABCI I DZIADKU

W styczniu przed feriami uczniowie klasy II wykonali aż dwa lapbooki. Tym razem o babci i dziadku z racji ich świąt. Dzięki lapbookom w większym stopniu poznali zainteresowania i pasje swoich dziadków, przedstawili w formie obrazkowej wspomnienia z nimi związane, odkodowali „super moce”, namalowali ich portrety. To była jak zawsze super zabawa!

Oprac. Irena Klich

Zmiana sposobu organizacji nauki w szkole w okresie od 31. 01. do 27. 02. 2022 r.
Zmiana sposobu organizacji nauki w szkole w okresie od 31. 01. do 27. 02. 2022 r.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 31.01.2022 roku do dnia 27 lutego 2022 roku zajęcia dla uczniów klas 1- 4 prowadzone będą w formie stacjonarnej a lekcje dla uczniów klas 5-8 odbywać się będą w formie zdalnej.

Uczniom, którym rodzice nie zapewnią realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nauka zostanie umożliwiona na terenie szkoły. Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły lub poprzez pocztę elektroniczną pspng@wp.pl .

W szkole można organizować,  konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne. 

Podstawowymi narzędziami do prowadzenia nauczania zdalnego jest e-dziennik Vulcan,  platforma Microsoft Teams oraz inne dostępne narzędzia do przeprowadzenia zajęć zdalnie, zapewniające bezpieczeństwo danych uczniów i szkoły.

Wszystkie lekcje zdalne odbywają się w czasie zgodnym z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć.

Dariusz Węglowski – dyr. szkoły

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 21-22 I 2022
DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 21-22 I 2022

Babcia i dziadek to ciepło, bezwarunkowa miłość, poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

Drugi rok z rzędu Święto Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia) dzieci z klas I – III uczciły w nieco inny sposób niż zazwyczaj - w formie trochę online. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa nie było możliwe zaproszenie dziadków do szkoły. Dlatego uczniowie zaprosili ich przed komputery, laptopy i telefony na udostępnione na Facebooku szkoły nagranie przedstawienia jasełkowego „Kolęda niesie pokój”, które zostało pokazane tylko jeden raz podczas szkolnego spotkania wigilijnego w dniu 17 grudnia 2021 roku, wraz z serdecznymi życzeniami. W jasełkach wzięły udział wszystkie dzieci z edukacji wczesnoszkolnej przygotowane przez organizatorów: Irenę Klich, Roksanę Kaczówka, Waldemara Szloska i Bernadetę Pabian oraz Grażyne Kruk.

Na żywo dzieci przekazały piękne laurki w kształcie serc, uściski i osobiste życzenia. Niezmienne pozostały  uczucia małych serduszek wnuków i wnuczek – Babciu, Dziadku kochamy Was!

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 42,881,458 unikalnych wizyt