21 Maja 2022 08:20
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Powrót do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.
Powrót do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Od poniedziałku 10.01.2022 r. następuje powrót do nauki stacjonarnej.

Zajęcia będą się odbywać według obowiązującego podziału godzin. 

Praca szkoły będzie odbywać się przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem epidemicznym. Proszę o przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, stosowanie się do wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych oraz wewnętrznych procedur funkcjonowania szkoły w okresie epidemii.

Zwracam uwagę na obowiązek noszenia maseczek w częściach wspólnych szkoły (obowiązek ten dotyczy wszystkich pracowników szkoły, uczniów oraz wchodzących do szkoły rodziców).

Szczegółowe informacje na temat powrotu uczniów do szkół, znajdują się na stronie internetowej MEiN.

Dariusz Węglowski – dyr. szkoły

Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem
Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

9 grudnia uczniowie z klas I-III wzięli udział w spotkaniu z panem Waldemarem Cichoniem. Autor lektury „Cukierku, Ty łobuzie!” oraz 9 innych książek o niesfornym kocie opowiedział o tym, jak można zostać pisarzem oraz o początkach swojej twórczości. Dzieci dowiedziały się, że kot Cukierek istnieje naprawdę i od 2007r mieszka razem z Marcelem Cichoniem i jego rodziną w Tychach. Największa niespodzianka czekała na koniec spotkania. Pan Waldemar przedstawił uczniom zaspanego kota Cukierka oraz Tradycję – kotkę, która pojawia się w późniejszych dziełach autora.

Chętne dzieci skorzystały z możliwości zamówienia książek ze specjalną dedykacją.

W naszej szkolnej bibliotece można wypożyczyć całą serię książek o pręgowanym kocie Cukierku. Serdecznie zachęcamy do poznania jego ciekawych i zaskakujących przygód.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

RAZEM NA MIKOŁAJKI- AKCJA CHARYTATYWNA DLA JUSTYNKI I MIŁOSZKA
RAZEM NA MIKOŁAJKI- AKCJA CHARYTATYWNA DLA JUSTYNKI I MIŁOSZKA

Po raz kolejny okazało się, że rodzice uczniów naszej szkoły, przedszkola oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich wsi Nieczajna  mają „ogromne, otwarte serca”. Nie jest im obojętny  los chorych dzieci potrzebujących pomocy. Bardzo ochoczo odpowiedzieli  na apel Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, które zorganizowało zbiórkę charytatywną na leczenie i rehabilitację dla Justynki i Miłoszka. Justynka przeszła udar i bardzo chce wrócić do szkoły, do koleżanek i kolegów, a bez intensywnej rehabilitacji jest to niemożliwe. Miłoszek choruje na nowotwór złośliwy, jest po usunięciu nerki i od miesięcy wymaga rehabilitacji.
Rodzice uczniów naszej szkoły, przedszkola i KGW przyłączyli się do tej akcji piekąc pyszne ciasta. W sumie podarowanych zostało na ten szczytny cel ponad  80 ciast.
Akcję koordynowały panie: Bernadeta Pabian  i Roksana Kaczówka.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Razem możemy wiele. Justynce i Miłoszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Opracowała: Bernadeta Pabian

Warsztaty zdobienia pierników
Warsztaty zdobienia pierników

16 grudnia w naszej szkole od rana pachniało piernikami. Odwiedziła nas pani Agata, która jest znanym w okolicy lukiernikiem.

Lukiernik, to osoba, która zajmuje się ozdabianiem ciast i ciasteczek.

Pani Agata pokazała uczniom klas 1, 2 i 3 sposoby ozdabiania drobnych ciasteczek. Za pomocą białych i kolorowych lukrów malowała przepiękne kształty choinek, gwiazdek i serduszek. Następnie dzieci same dekorowały upieczone przez siebie pierniki. Po wyschnięciu można je było zjeść lub zawiesić na choince.

Nasz gość poprowadził także zajęcia z uczniami klas 5 i 7.

Spotkanie bardzo podobało się młodszym i starszym uczniom oraz dorosłym. Nauczyło nas cierpliwości, staranności Było sposobem na rozwijanie  zainteresowań i pasji. Zapoznało też z naszymi  rodzimymi tradycjami.  

Zaprosiliśmy już panią Agatę na kolejne warsztaty na następny rok.

Opracowanie: Renata Błasiak

CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI - GRUDZIEŃ
CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI - GRUDZIEŃ

Grudzień był trzecim i ostatnim miesiącem realizacji I modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” i zarazem innowacji pedagogicznej. Drugoklasiści poznali kolejne przedmioty pochodzące z Afryki, a więc figurki bożków, egipskie piramidy i skarabeusze, obrazy ze skrzydeł motyli, portmonetki hand made, drewniane wielbłądy i maski używane przez wiele afrykańskich plemion. Ponadto sami wykonali egzotyczne i straszne zarazem maski. Poznali również kolejne przygody niezwykłego podróżnika  (lektura „Afryka Kazika”) i uzupełnili Lekturnik. Sporo czasu zajęło im zapoznanie z „Miastem zawodów” i grupowe zaprojektowanie i wykonanie takiego miasta na szarym papierze. Przekąskami przy wykonywaniu zadań był przysmak z Afryki czyli banany.

Wychowawczyni klasy p. Irena Klich sporządziła sprawozdanie z realizacji I modułu i klasa II otrzymała potwierdzenie wykonania przewidzianych zadań projektu.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na następną lekturę i zadania-wyzwania.

                                                                       Oprac. Irena Klich

XX GMINNY KONKURS "OZDOBA CHOINKOWA" "Piernik dla Afryki"
XX GMINNY KONKURS "OZDOBA CHOINKOWA" "Piernik dla Afryki"

„… dziś świat pragnie wypełnić nasze święta promocją prezentów,

a my chcemy ucieszyć świat promocją serc z piernika,

myśląc o koledze z Czarnego Lądu…”

Nasi uczniowie tradycyjnie wzięli udział w XX już edycji Gminnego Konkursu „Ozdoba choinkowa” w nieco innej odsłonie. Organizatorzy  - Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej - poprosili w tym roku o zestawy pieczonych i ozdobionych pierniczków. 7 grudnia ogłoszono wyniki. Możemy pochwalić się sukcesami:

I miejsca – Oskar Oleś, Oliwia Gwóźdź

II miejsca – Dominik Szczebak, Julia Szwajkosz, Samuel Warzecha, Aleksandra                           Szczebak

III miejsca – Sebastian Gwóźdź, Jakub Ciąbor, Roksana Ogryzek

Pierniki zostały sprzedane podczas kiermaszu za kwotę 4250 zł, a uzyskana kwota  przekazano na misję Bimbo 2 w RPA, w której posługuje dąbrowski rodak ks. Paweł Dąbrowa.

Dziękujemy za zaangażowanie naszym Uczniom i Rodzicom!

                                                                       Oprac. Irena Klich

KOLĘDA GŁOSI POKÓJ
KOLĘDA GŁOSI POKÓJ
Kolęda głosi wszystkim krajom:
        Niech będzie Bogu chwała!
        I pokój ludziom, który daje
        Dzieciątka rączka mała!

 

Szkolne spotkanie wigilijne w naszej szkole Górnej odbyło się już w piątek, 17 grudnia, przy zachowaniu wymogów sanitarnych. Przyspieszenie terminu i nieco inna forma wigilii spowodowane były trwającą pandemią koronawirusa oraz przejściem na nauczanie zdalne. Tym razem uczniowie klas I – III przygotowali przedstawienie jasełkowe pod hasłem „Kolęda głosi pokój”. Śpiewem pastorałek wsparły ich dziewczęta z klas IV – VII, tworzące szkolną scholę. Potem nastąpiło poświęcenie opłatków i wspólna modlitwa wigilijna pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Bielenia. Życzenia od społeczności szkolnej popłynęły ku nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom. W swoim przemówieniu p. dyrektor Dariusz Węglowski, oprócz serdecznych świątecznych życzeń, zawarł podziękowanie dla Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna, które przygotowało dla całej szkoły poczęstunek - barszcz wigilijny z krokietami.

W drugiej części spotkania uczniowie wraz z wychowawcami, każda klasa w swojej sali lekcyjnej, symbolicznie podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i spożyli przygotowane danie, wzbogacone o słodki dar dyrektora szkoły – pierniki.

Koordynatorem spotkania była, jak co roku, p. Irena Klich we współpracy z p. Roksaną Kaczówka, p. Waldemarem Szloskiem i p. Bernadeta Pabian.  

Wigilijna wieczerza sprawiła nam ogromną radość i tylko żal, że nie można było zaprosić na nią innych gości, którzy zaszczycali swą obecnością naszą szkołę w poprzednich latach. Wierzymy głęboko, że za rok spotkamy się już wszyscy razem…

                  Za kolędę dziękujemy

                  Zdrowia, szczęścia wam życzymy.

                  Hej, niech wam Bóg zapłaci, stokroć wynagrodzi

                  w niebie i na ziemi.

                  Zdrowych i spokojnych Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny dla wszystkich!

 

                                                                                         Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 40,414,039 unikalnych wizyt