06 Lipca 2022 01:13
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Rusza V edycja akcji Zabierz książkę na ferie!
Rusza V edycja akcji  Zabierz książkę  na ferie!

Rusza V edycja akcji  Zabierz książkę  na ferie !!!

Oceny wystawione i już nic więcej w tym semestrze nie da się zrobić.  Powoli można już planować, co przyjemnego będziecie robić w tym wolnym czasie.  Z pewnością wartą rozważenia propozycją jest dobra książka z biblioteki szkolnej.  W naszej bibliotece czeka na Was ponad 200 nowych tytułów

Wiele z nich zakupiono w ramach programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Zapraszamy i zachęcamy do lektury nowych książek!

VIII GMINNY KONKURS STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH
VIII GMINNY KONKURS STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH

Po raz ósmy Dąbrowski Dom Kultury  zorganizował Konkurs Stroików Świątecznych. Jak co roku nasi uczniowie spisali się na medal, wykonując piękne stroiki. Wykazali się przy tym pomysłowością i wielkim zaangażowaniem przy wykonaniu swoich prac. Większość stroików zrobiona była z elementów ekologicznych  i w sposób tradycyjny.
Na konkurs gminny wpłynęło 74 prace uczniów klas I – VIII. Z naszej szkoły wzięło udział 15 prac, z czego 5 zostało nagrodzonych.

W kategorii Szkoły Podstawowe klasy I – III nagrodzeni zostali:

Ania Taraska  kl. 2 – II miejsce
Dominik Szczebak  kl. 2 – II miejsce
Julia Szwajkosz kl. 3 – wyróżnienie


W kategorii Szkoły Podstawowe klasy VII –V III nagrodzeni zostali:

Aleksandra Szczebak kl.7 – I miejsce
Oliwia Gwoźdź  kl.7 – III miejsce

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie za piękne
 i pomysłowe prace.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku.

Opracowała: Bernadeta Pabian

"Dzieci ze słoneczną energią"
"Dzieci ze słoneczną energią"

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Smęgorzowie zaprosiło uczniów klas I-III z naszej szkoły  do udziału w realizacji projektu dotyczącego odnawialnych źródeł energii „Dzieci ze słoneczną energią”.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadził pan Stanisław Stroński. W trakcie zajęć powstały przepiękne wydzieranki. Wszystkie prace zostały dostarczone do Szkoły w Smęgorzowie, gdzie można było je podziwiać na wystawie pokonkursowej.  Z naszej placówki zostały nagrodzone dwie prace:

III miejsce - Milena Adamczyk(kl. II)

wyróżnienie -  Magdalena Nowak (kl.I)

Następnym etapem spotkania był test wiedzy o OZE. Wyniki sprawdzianu potwierdziły, że uczniowie doskonale znają ten temat. Sebastian Gwóźdź z klasy III zdobył najwięcej punktów wśród uczniów szkół ze Smęgorzowa, Gruszowa Wielkiego oraz Nieczajnej Górnej i zajął I miejsce. Jakub Frąc z klasy II otrzymał wyróżnienie.

Po zmaganiach plastycznych i umysłowych uczniowie otrzymali ekologiczny poczęstunek. Pyszne sałatki i desery szybko znikały z talerzyków.

Serdecznie dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów oraz Mamom, które pomogły przy organizacji tego dnia.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Powrót do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.
Powrót do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Od poniedziałku 10.01.2022 r. następuje powrót do nauki stacjonarnej.

Zajęcia będą się odbywać według obowiązującego podziału godzin. 

Praca szkoły będzie odbywać się przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem epidemicznym. Proszę o przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, stosowanie się do wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych oraz wewnętrznych procedur funkcjonowania szkoły w okresie epidemii.

Zwracam uwagę na obowiązek noszenia maseczek w częściach wspólnych szkoły (obowiązek ten dotyczy wszystkich pracowników szkoły, uczniów oraz wchodzących do szkoły rodziców).

Szczegółowe informacje na temat powrotu uczniów do szkół, znajdują się na stronie internetowej MEiN.

Dariusz Węglowski – dyr. szkoły

Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem
Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

9 grudnia uczniowie z klas I-III wzięli udział w spotkaniu z panem Waldemarem Cichoniem. Autor lektury „Cukierku, Ty łobuzie!” oraz 9 innych książek o niesfornym kocie opowiedział o tym, jak można zostać pisarzem oraz o początkach swojej twórczości. Dzieci dowiedziały się, że kot Cukierek istnieje naprawdę i od 2007r mieszka razem z Marcelem Cichoniem i jego rodziną w Tychach. Największa niespodzianka czekała na koniec spotkania. Pan Waldemar przedstawił uczniom zaspanego kota Cukierka oraz Tradycję – kotkę, która pojawia się w późniejszych dziełach autora.

Chętne dzieci skorzystały z możliwości zamówienia książek ze specjalną dedykacją.

W naszej szkolnej bibliotece można wypożyczyć całą serię książek o pręgowanym kocie Cukierku. Serdecznie zachęcamy do poznania jego ciekawych i zaskakujących przygód.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

RAZEM NA MIKOŁAJKI- AKCJA CHARYTATYWNA DLA JUSTYNKI I MIŁOSZKA
RAZEM NA MIKOŁAJKI- AKCJA CHARYTATYWNA DLA JUSTYNKI I MIŁOSZKA

Po raz kolejny okazało się, że rodzice uczniów naszej szkoły, przedszkola oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich wsi Nieczajna  mają „ogromne, otwarte serca”. Nie jest im obojętny  los chorych dzieci potrzebujących pomocy. Bardzo ochoczo odpowiedzieli  na apel Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, które zorganizowało zbiórkę charytatywną na leczenie i rehabilitację dla Justynki i Miłoszka. Justynka przeszła udar i bardzo chce wrócić do szkoły, do koleżanek i kolegów, a bez intensywnej rehabilitacji jest to niemożliwe. Miłoszek choruje na nowotwór złośliwy, jest po usunięciu nerki i od miesięcy wymaga rehabilitacji.
Rodzice uczniów naszej szkoły, przedszkola i KGW przyłączyli się do tej akcji piekąc pyszne ciasta. W sumie podarowanych zostało na ten szczytny cel ponad  80 ciast.
Akcję koordynowały panie: Bernadeta Pabian  i Roksana Kaczówka.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Razem możemy wiele. Justynce i Miłoszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Opracowała: Bernadeta Pabian

Warsztaty zdobienia pierników
Warsztaty zdobienia pierników

16 grudnia w naszej szkole od rana pachniało piernikami. Odwiedziła nas pani Agata, która jest znanym w okolicy lukiernikiem.

Lukiernik, to osoba, która zajmuje się ozdabianiem ciast i ciasteczek.

Pani Agata pokazała uczniom klas 1, 2 i 3 sposoby ozdabiania drobnych ciasteczek. Za pomocą białych i kolorowych lukrów malowała przepiękne kształty choinek, gwiazdek i serduszek. Następnie dzieci same dekorowały upieczone przez siebie pierniki. Po wyschnięciu można je było zjeść lub zawiesić na choince.

Nasz gość poprowadził także zajęcia z uczniami klas 5 i 7.

Spotkanie bardzo podobało się młodszym i starszym uczniom oraz dorosłym. Nauczyło nas cierpliwości, staranności Było sposobem na rozwijanie  zainteresowań i pasji. Zapoznało też z naszymi  rodzimymi tradycjami.  

Zaprosiliśmy już panią Agatę na kolejne warsztaty na następny rok.

Opracowanie: Renata Błasiak

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 41,768,518 unikalnych wizyt