06 Lipca 2022 01:02
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI - GRUDZIEŃ
CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI - GRUDZIEŃ

Grudzień był trzecim i ostatnim miesiącem realizacji I modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” i zarazem innowacji pedagogicznej. Drugoklasiści poznali kolejne przedmioty pochodzące z Afryki, a więc figurki bożków, egipskie piramidy i skarabeusze, obrazy ze skrzydeł motyli, portmonetki hand made, drewniane wielbłądy i maski używane przez wiele afrykańskich plemion. Ponadto sami wykonali egzotyczne i straszne zarazem maski. Poznali również kolejne przygody niezwykłego podróżnika  (lektura „Afryka Kazika”) i uzupełnili Lekturnik. Sporo czasu zajęło im zapoznanie z „Miastem zawodów” i grupowe zaprojektowanie i wykonanie takiego miasta na szarym papierze. Przekąskami przy wykonywaniu zadań był przysmak z Afryki czyli banany.

Wychowawczyni klasy p. Irena Klich sporządziła sprawozdanie z realizacji I modułu i klasa II otrzymała potwierdzenie wykonania przewidzianych zadań projektu.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na następną lekturę i zadania-wyzwania.

                                                                       Oprac. Irena Klich

XX GMINNY KONKURS "OZDOBA CHOINKOWA" "Piernik dla Afryki"
XX GMINNY KONKURS "OZDOBA CHOINKOWA" "Piernik dla Afryki"

„… dziś świat pragnie wypełnić nasze święta promocją prezentów,

a my chcemy ucieszyć świat promocją serc z piernika,

myśląc o koledze z Czarnego Lądu…”

Nasi uczniowie tradycyjnie wzięli udział w XX już edycji Gminnego Konkursu „Ozdoba choinkowa” w nieco innej odsłonie. Organizatorzy  - Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej - poprosili w tym roku o zestawy pieczonych i ozdobionych pierniczków. 7 grudnia ogłoszono wyniki. Możemy pochwalić się sukcesami:

I miejsca – Oskar Oleś, Oliwia Gwóźdź

II miejsca – Dominik Szczebak, Julia Szwajkosz, Samuel Warzecha, Aleksandra                           Szczebak

III miejsca – Sebastian Gwóźdź, Jakub Ciąbor, Roksana Ogryzek

Pierniki zostały sprzedane podczas kiermaszu za kwotę 4250 zł, a uzyskana kwota  przekazano na misję Bimbo 2 w RPA, w której posługuje dąbrowski rodak ks. Paweł Dąbrowa.

Dziękujemy za zaangażowanie naszym Uczniom i Rodzicom!

                                                                       Oprac. Irena Klich

KOLĘDA GŁOSI POKÓJ
KOLĘDA GŁOSI POKÓJ
Kolęda głosi wszystkim krajom:
        Niech będzie Bogu chwała!
        I pokój ludziom, który daje
        Dzieciątka rączka mała!

 

Szkolne spotkanie wigilijne w naszej szkole Górnej odbyło się już w piątek, 17 grudnia, przy zachowaniu wymogów sanitarnych. Przyspieszenie terminu i nieco inna forma wigilii spowodowane były trwającą pandemią koronawirusa oraz przejściem na nauczanie zdalne. Tym razem uczniowie klas I – III przygotowali przedstawienie jasełkowe pod hasłem „Kolęda głosi pokój”. Śpiewem pastorałek wsparły ich dziewczęta z klas IV – VII, tworzące szkolną scholę. Potem nastąpiło poświęcenie opłatków i wspólna modlitwa wigilijna pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Bielenia. Życzenia od społeczności szkolnej popłynęły ku nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom. W swoim przemówieniu p. dyrektor Dariusz Węglowski, oprócz serdecznych świątecznych życzeń, zawarł podziękowanie dla Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna, które przygotowało dla całej szkoły poczęstunek - barszcz wigilijny z krokietami.

W drugiej części spotkania uczniowie wraz z wychowawcami, każda klasa w swojej sali lekcyjnej, symbolicznie podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i spożyli przygotowane danie, wzbogacone o słodki dar dyrektora szkoły – pierniki.

Koordynatorem spotkania była, jak co roku, p. Irena Klich we współpracy z p. Roksaną Kaczówka, p. Waldemarem Szloskiem i p. Bernadeta Pabian.  

Wigilijna wieczerza sprawiła nam ogromną radość i tylko żal, że nie można było zaprosić na nią innych gości, którzy zaszczycali swą obecnością naszą szkołę w poprzednich latach. Wierzymy głęboko, że za rok spotkamy się już wszyscy razem…

                  Za kolędę dziękujemy

                  Zdrowia, szczęścia wam życzymy.

                  Hej, niech wam Bóg zapłaci, stokroć wynagrodzi

                  w niebie i na ziemi.

                  Zdrowych i spokojnych Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny dla wszystkich!

 

                                                                                         Oprac. Irena Klich

Nauka zdalna w szkole od 20 grudnia 2021 r.
Nauka zdalna w szkole od 20 grudnia 2021 r.

Szanowni Rodzice zarządzeniem nr 5/21/22 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej z dnia 16 grudnia 2021 r. w sprawie trybu nauczania uczniów klas 1 - 8 szkoły podstawowej od dnia 20.12.2021 roku do dnia 9 stycznia 2022 roku zajęcia dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej prowadzone będą w formie zdalnej.

Podstawowymi narzędziami do prowadzenia nauczania zdalnego jest e-dziennik Vulcan,  platforma Microsoft Teames oraz inne dostępne narzędzia do przeprowadzenia zajęć zdalnie, zapewniające bezpieczeństwo danych uczniów i szkoły. Wszystkie zajęcia zdalne odbywać się będą w czasie zgodnym z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć.

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 13 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Z poważaniem Dariusz Węglowski – dyr. SPNG

"ŚPIEW OTWIERA NIEBO" - DUŻE SUKCESY!
"ŚPIEW OTWIERA NIEBO" - DUŻE SUKCESY!

Nasza szkoła wzięła udział w ósmej edycji Powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”, którą zorganizowała po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Ze względu na zagrożenie epidemiczne konkurs odbył się w formule online. Nadesłano prawie 40 nagrań w wykonaniu solistów i zespołów. 8 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie konkursu. Patronatem konkurs objęli: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP, Lesław Wieczorek – Starosta Powiatu Dąbrowskiego oraz Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Nagrody ufundowali: Wiesław Krajewski, Lesław Wieczorek, Krzysztof Kaczmarski, Stanisław Cyran – proboszcz parafii NMP Szkaplerznej, Rada Rodziców SP nr 1 oraz Mariusz Toczek – właściciel firmy Qvadro.

Wśród 16. nagrodzonych laureatów znaleźli się nasi uczniowie.

Kategoria 0-2 soliści

I miejsce - Jakub Frąc z klasy I

 

 Kategoria 6-8 zespoły

I miejsce - Zespół „Zgrany”: Agnieszka Kmieć i Martyna Sitko

 

Kategoria 3-5 zespoły

III miejsce – Zespół „Vito” w składzie: Ewa Pikul, Julia Szwajkosz, Amelia Walkosz, Tomasz Sitko, Paulina Chudy, Adam Ciąbor, Adrian Sojka, Maja Żelazny

 

Kategoria 6-8 soliści

III miejsce - Agnieszka Kmieć z klasy VII

 

Laureaci otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: p. Waldemar Szlosek, p. Irena Klich i p. Roksana Kaczówka.

 

                                                                  Oprac. Irena Klich

Zajęcia z instruktorem szachowym
Zajęcia z instruktorem szachowym

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształci wyobraźnie przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim uczy logicznego myślenia.

Szachy wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucia odpowiedzialności za własne decyzje i odwagę.

Od września do grudnia br. Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna realizując projekt „Na sportowo i zdrowo” zorganizowało w naszej szkole  trzydziestogodzinne zajęcia z instruktorem szachowym  panem Przemysławem K. Zajęcia odbywały się  w każdy piątek po dwie godziny tygodniowo, uczestniczyło w nich 15 uczniów.

Zajęcia miały na celu przekazanie początkującemu uczniowi w krótkim czasie w sposób zwięzły i przystępny podstawowe zasady gry szachowej. Program przewidywał zajęcia teoretyczne i praktyczne w parach, zespołowe i indywidualne.

 

Opracowanie: koordynator projektu Renata Sojka

Ostrzeżenie Inspekcji Handlowej w Krakowie przed szczególnie niebezpieczną "zabawką"!

Kulki magnetyczne to „zabawka” ciekawa i kolorowa, a jednocześnie mogąca stwarzać śmiertelne zagrożenie.

Naturalnym mechanizmem poznawczym małych dzieci jest wkładanie przedmiotów, w tym kulek magnetycznych, do ust. Starsze z kolei, mogą bawić się próbując przyciągnąć je do siebie np. na płatkach uszu, czy też wargach. Stąd już niedaleka droga do połknięcia kulek i ich połączenia w układzie pokarmowym.

Do zagrażającego zdrowiu i życiu dzieci połączenia magnesów w organizmach może dojść, gdy siła ich wzajemnego przyciągania się jest zbyt wysoka. Dlatego do szczegółowych wymagań bezpieczeństwa zabawek, wprowadzono pojęcie wskaźnika strumienia magnetycznego, który określa wartości graniczne dla magnesów i pozwala stwierdzić, jak słabe powinny być, aby nie stanowić zagrożenia. Wynosi on 0,5 T²mm².

Prowadzone przez nas od czasu pierwszych doniesień medialnych w sprawie konieczności hospitalizacji dzieci z powodu połknięcia kulek magnetycznych kontrole wykazały tymczasem, że wszystkie, które zbadaliśmy w laboratorium posiadały przekroczony dopuszczalny poziom tego wskaźnika, niekiedy nawet pięciokrotnie.

Pomimo wzmożonych kontroli i wycofywania takich produktów z rynku, posiadam informacje, że wciąż wiele dzieci wymaga interwencji lekarskich z powodu połknięcia kulek magnetycznych. Połknięcie i połączenie kulek może bowiem uniemożliwić ich naturalne usunięcie z organizmów, spowodować uszkodzenie tkanek, perforację jelit i inne, daleko idące konsekwencje zagrażające ich życiu i zdrowiu.

W grudniu jest szczególnie wiele okazji do obdarowywania dzieci prezentami, dlatego apeluję, by każdy „Mikołaj” wykazał się szczególną czujnością, ostrożnością i nie zostawił pod choinką kulek magnetycznych – prezentu, który może sprowadzić groźne niebezpieczeństwo.

Zachęcam również do zgłaszania Inspekcji Handlowej w Krakowie kulek magnetycz-nych, zakupionych na terenie województwa małopolskiego: Kraków, ul. Ujastek 7, tel.: 12 448-10-30, e-mail: sekretariat@krakow.wiih.gov.pl, ePUAP: /vkf2ix527j/SkrytkaESP. Kulki zakupione w pozostałych województwach należy zgłaszać zgodnie z właściwością terytorialną do innych inspektoratów Inspekcji Handlowej.

Małopolski Wojewódzki
Inspektor Inspekcji Handlowej
Joanna Jahn-Machowska

 

Źródło:http://www.krakow.wiih.gov.pl/Content/Page/cb512adf-2180-4ecd-bc28-229ebfc0202a?list=aktualnosci

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 41,768,169 unikalnych wizyt