12 Sierpnia 2022 00:13
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Mikołajki ze Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna
Mikołajki ze Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna

6 grudnia br. na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna przybył  do naszej szkoły  Święty Mikołaj z workami pełnych prezentów dla wszystkich uczniów.  Wspaniały gość przywiózł ze sobą także dużo uśmiechu. Rozmawiał  uczniami, zachęcał ich, aby byli grzeczni, słuchali rodziców i nauczycieli w szkole.

Oczekiwana  cały rok wizyta przyniosła dużo radości  i sprawiła, że ten dzień był wyjątkowy w naszej szkole.

ŚWIĘTY MIKOŁAJU DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Opracowanie: Renata Sojka

MIKOŁAJKOWO NA KRĘGLACH W OLEŚNIE

Rodzice uczniów klasy II przygotowali dla swoich pociech mikołajkową niespodziankę – wyjazd w czwartek, 8 grudnia, do Olesna. Na miejscu na dzieci czekały smaczne pizze, napoje i inne smakołyki. Potem przez godzinę trwały kręglowe zmagania. Było świetna zabawa, dużo emocji i śmiechu. Na koniec drugoklasiści zostali zaproszeni do kina na film „Ratujmy Świętego Mikołaja”. W wyjeździe uczniom towarzyszyli rodzice: p. Jadwiga Błachaniec i p. Małgorzata Taraska oraz wychowawczyni p. Irena Klich.

Wszyscy stwierdzili jednogłośnie – lubimy takie niespodzianki i prosimy Rodziców o kolejne…

                                                                       Oprac. Irena Klich

Wyjazd na kręgle klasy III
Wyjazd na kręgle klasy III

Uczniowie klasy III są wyjątkowo grzeczni, dlatego w tym roku Święty Mikołaj hojnie ich obdarował. Odwiedził ich nie tylko w domach, ale i w szkole, gdzie każdy otrzymał aż po trzy prezenty oraz zaproszenie na pizzę i kręgle do Dąbrowy Tarnowskiej. Pomysł Świętego Mikołaja tak spodobał się uczniom, że już 7 grudnia został zrealizowany. Zaraz po zakończeniu lekcji odwiedziliśmy restaurację "Sielanka", gdzie zjedliśmy pyszną pizzę. Po wspólnym posiłku udaliśmy się do kręgielni "Alibi". Podzieleni na drużyny zdobywaliśmy punkty, cieszyliśmy się z sukcesów oraz uczyliśmy się godzić z przegraną. Klasowym mistrzem gry w kręgle została Amelka. Jesteśmy wdzięczni Świętemu Mikołajowi za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu. Uczniowie klasy III obiecują, że ich zachowanie dalej będzie mogło być stawiane jako wzór dla innych.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Mikołajkowa wyprawa do Kulkolandii w Radomyślu Wielkim

Uczniowie klasy I w dniu 02.12.2021 r. pojechali na wycieczkę do Kulkolandii w Radomyślu Wielkim. Na dużej sali zjeżdżali  na dmuchanym zamku, bawili się w małpim gaju i pokonywali tor przeszkód.,, Pływali” w basenie z różnokolorowymi  kulkami, układali piankowe klocki, jeździli jeździkami, grali w piłkę i na konsoli w różne gry. Z głośników rozbrzmiewały wesołe melodie i piosenki dla dzieci. Rodzice zadbali o wspaniały poczęstunek. Na stole była pizza, donusty, napoje i słodycze. Wiele radości dzieciom sprawiło niespodziewanie spotkanie z Minionkiem. Wszyscy na pamiątkę zrobili sobie zdjęcie.

To była wspaniała mikołajkowa wyprawa. Dzieci doskonale się bawiły.  Zadowoleni i  w dobrych humorach wrócili do szkoły i domów.

Opracowanie: G. Kruk

VI edycja BOHATERON - włącz historię!
VI edycja BOHATERON - włącz historię!

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w projekcie BOHATERON – włącz historię! Dzięki uczestnictwu w tej kampanii uczniowie mogli utrwalić wiadomości dotyczące historii Powstania Warszawskiego, ale również osobiście wyrazić swój podziw i szacunek dla wybranego Powstańca Warszawskiego pisząc do niego  specjalne podziękowania za trud, ofiarność oraz odwagę w walce o wolną Ojczyznę wraz z życzeniami.

BOHATERON - włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Organizatorami akcji są: Fundacja Rosa, Fundacja Sensoria oraz Fundacja Pokolenia Kolumbów, a ich działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem merytorycznym projektu jest Instytut Pamięci Narodowej.

W tegorocznej edycji na podstawie otrzymanego pakietu materiałów edukacyjnych - konspekty zajęć dot. Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej wraz ze specjalnymi materiałami dodatkowymi audio i wideo – przeprowadzono we wszystkich klasach lekcje historii.

W VI edycji BOHATERON – włącz historię! wybraliśmy pana Leszka Żukowskiego ps. Antek na „bohatera” w naszej szkole. W akcję włączyli się uczniowie wszystkich klas. Dzięki dużemu zaangażowaniu wychowawców, rodziców oraz samych uczniów powiodły się zaplanowane działania i wykonano 64 prace dla pana Leszka Żukowskiego, pomimo tego że w tej edycji przygotowywanie indywidualnych życzeń od uczniów w formie kartki, listu, plakatu, itp. nie było obowiązkowe.

Uczniowie poszczególny klas wykonali następującą ilość kartek:

Klasa I – 11

Klasa II – 12

Klasa III – 10

Klasa IV – 1

Klasa V – 11

Klasa VI – 7

Klasa – VII – 9

Klasa VIII – 3

Zebrane prace zostały wysłane.

 

Uczniowie naszej szkoły pokazali, że pamiętają o uczestnikach Powstania Warszawskiego!

Wszystkim, którzy włączyli się  w akcję serdecznie dziękujemy! 

Koordynator szkolnej akcji – Iwona Tańska

I miejsce Karola Dobrowolskiego w II Gminnym Turnieju Strategicznych Gier Planszowych
I miejsce Karola Dobrowolskiego w II Gminnym Turnieju Strategicznych Gier Planszowych

17 listopada bieżącego  roku  odbył się zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej  II Gminny Turniej Strategicznych Gier Planszowych. Uczestnicy musieli się zmierzyć ze strategiczną grą wojenną pod tytułem "Trzecie Powstanie 1921",  którego 100 rocznicę obchodziliśmy w tym roku.  

Naszą szkołę w turnieju reprezentowali uczniowie klasy VIII Klaudia Czerwińska i Karol Dobrowolski, którzy wykazali się dużymi umiejętnościami strategicznymi oraz znajomością trudnych zasad. Po kilku godzinach zmagań triumfatorem został Karol, który okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju.

Organizatorom dziękujemy za ciekawą inicjatywę.

Klaudii i Karolowi serdecznie gratulujemy!

Iwona Tańska

Poznaj Polskę nasze dwa dni w Warszawie
Poznaj Polskę nasze dwa dni w Warszawie

24 i 25 listopada br. uczniowie klas 4 - 8 w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę uczestniczyli w dwudniowej wyciecze do Warszawy. Szkoła  otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa  na realizację wycieczki od Ministra Edukacji i Nauki, którego celem było wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Zwiedzanie rozpoczęło wejście na Zamek Królewski, gdzie przewodnicy szczegółowo przybliżyli uczestnikom historię zabytku. Następnie  wycieczka udała się na spacer Starym Miastem, ulicami Świętojańską, Kanonie, Rynkiem Starego Miasta. Obejrzeli mury miejskie, najwęższą kamienicę w Warszawie i najkrótszą niegdyś ulicę, Gnojną Górę, pomniki Małego Powstańca oraz Szewca Jana Kilińskiego.

Na Krakowskim Przedmieściu zobaczyli pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, Uniwerystet Warszawski, kościół Św. Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty, ogród Saski, Teatr Wielki Opery i Baletu.

Kolejnym punktem był przejazd i zobaczenie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie  a nastepnie Stadionu Narodowego z tarasu widokowego.

Po chwili odpoczynku i smacznym obiedzie  wszyscy przejechali do Wilanowa, gdzie przez długi czas podziwiali piękne świąteczne dekoracje w Królewskim Ogrodzie Światła.

Drugi dzień pobytu uczniowie rozpoczęli wizytą w parafii Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie po krótkiej modlitwie złożyli kwiaty na grobie patrona szkoły i obejrzeli wystawę poświęconą życiu księdza Jerzego. Kolejnym punktem był przejazd i zwiedzanie Sejmu. Ten punkt wyjazdu możliwy był dzięki pomocy pana Wiesława Krajewskiego Posła na Sejm RP – za co mu bardzo dziękujemy.

Następnie wraz z przewodnikiem uczestnicy zobaczyli  Łazienki Królewskie, Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki, Amfiteatr, Starą Pomarańczarnię, pomniki Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego, Henryka Sienkiewicza a na koniec Belweder.

Jadąc Traktem Królewskim uczniowie obejrzeli Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, ambasady, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i inne urzędy państwowe.

Zwiedzający zatrzymali się na ulicy Złotej, by zobaczyć  fragment muru getta, a następnie przejechali na Cmentarz Powstańców Warszawy - pomnik Polegli Niepokonani oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie zobaczyli miedzy innymi groby bogaterów „Kamieni na szaniec“.

Wycieczkę zakończył spacer po Placu Zamkowym i kupno pamiątek.

Opracowanie Dariusz Węglowski

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 42,881,573 unikalnych wizyt