12 Sierpnia 2022 00:37
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Kukiełki owocowo - warzywne
Kukiełki owocowo - warzywne

W naszej szkole - co roku jesienią, odbywa się  wystawa kukiełek owocowo – warzywnych. Uczniowie klas I - III w tym roku wykonali wiele pomysłowych prac. Wystawa była bogata w różne postacie z książek, groźne zwierzęta i fantastyczne stwory.

Na stoliku siedział Kubuś Puchatek z wielką beczką miodu wykonany z dyni. Był też pingwin Elegancik z bakłażana i pszczółka Maja z cebuli. Dostojnie prezentował się statek piracki zrobiony z arbuza. Ogromny wąż boa z kabaczka pełzał między zaproszonymi gośćmi. Były tam urocze lale z marchwi i selera,  jeże z ziemniaka i winogron, misie z dyni oraz owca z kalafiora.

Uczniowie podziwiali wystawę na szkolnym korytarzu. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie za aktywny udział otrzymali dyplomy i wafelki.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych wystawach i konkursach.

Opracowanie: G.Kruk

KONKURSOWE DEKORACJE OGRODOWE
KONKURSOWE DEKORACJE OGRODOWE

Nasi uczniowie z klas I – III wzięli udział w ekologicznym konkursie „Upcyclingowe dekoracje ogrodowe”, ogłoszonym w ramach projektu przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Przed dziećmi stanęło zadanie wykonania oryginalnych dekoracji ogrodowych z wykorzystaniem upcyclingowych materiałów. Celem konkursu było zachęcenie jak najszerszego grona dzieci przedszkolnych oraz uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji śmieci oraz do czynnego zainteresowania się korzyściami ekologicznymi wynikającymi z ponownego wykorzystania odpadów. Po dokonaniu oceny 35 prac zgłoszonych do konkursu, jury wyłoniło zwycięzców.

Klasa II i wychowawczyni p. Irena Klich zostali zaproszeni do Brnia, gdzie usłyszeli werdykt – II miejsce. Dzieciom towarzyszyli rodzice: panie Małgorzata Taraska i Dorota Szczebak. Nagrodą za srebro był dyplom i zestaw 3 pojemników do segregacji śmieci, które wręczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Ponadto w zespole dworsko-parkowym na uczniów czekała grillowa kiełbaska z herbatą, napoje, wata cukrowa i inne słodkości oraz warsztaty ekologiczne, podczas których powstały piękne wazony na kwiaty z plastykowych butelek. Było trochę „szaleństwa” po parku w wykonaniu drugoklasistów w ramach rozgrzewki – są tam fantastyczne żywopłotowe labirynty!

Pojemniki będą służyły naszej szkole, a nagrodzona praca cieszy oczy w sali lekcyjnej drugiej klasy.

 

                                                                                   Oprac. Irena Klich

LAPBOOK KLASY II "WITAJ SZKOŁO"
LAPBOOK KLASY II "WITAJ SZKOŁO"

Po okresie wakacyjnym uczniowie klasy II podjęli nowe wyzwania w dziedzinie wykonywania lapbooków. Drugoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Ireny Klich przygotowali kolorowe lapbooki, bogatsi w doświadczenia z klasy pierwszej. Pojawiły się trudniejsze elementy: kieszonka - piórnik z kredkowym wyposażeniem, plan lekcji z ikonami przedmiotów, klasowe zasady i informacje o klasie. Na przygotowanie lapbooka trzeba poświęcić kilka zajęć plastycznych. Ale są efekty!

                                                           Oprac. Irena Klich

ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA
ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA

W liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, przypadające na 19 października, społeczność szkolna zgromadziła się w naszej parafialnej świątyni. Poprzez modlitwę różańcową i Eucharystię uczciliśmy pamięć Patrona szkoły. Dzieci ustawione w długiej kolejce podchodziły pojedynczo do mikrofonu, aby prowadzić modlitwy „Ojcze nasz” i „Zdrowaś, Maryjo”, przesuwając ziarenka różańca. Ks. proboszcz Stanisław Bieleń czuwał nad uczniami, a potem obdarował wszystkich modlących się – dorosłych i dzieci - pamiątkowymi obrazkami ks. Jerzego. 

Później uczestniczyliśmy w Mszy św. Uczniowie czynnie włączyli się w liturgię, czytając czytania – Nikola Szlosek z klasy V i śpiewając psalm – Martyna Sitko i Agnieszka Kmieć z klasy VII.  Modlitwę powszechną poprowadziła p. Irena Klich.

Dodatkowo szkołę reprezentował poczet sztandarowy.

Oprac. Irena Klich

Z kulturą mi do twarzy - realizacja zadania projektowego
Z kulturą mi do twarzy - realizacja zadania projektowego

20 października uczniowie klasy III przy pomocy Sebastiana (kl. II) oraz Ani, Milenki i Wojtusia (kl. I) wykonali swoje pierwsze zadanie z projektu "Z kulturą mi do twarzy". Realizację zaczęliśmy od 7 punktu z modułu pierwszego - tj. "Paleta barw". Uczniowie dokonali analizy zmian w przyrodzie, które pojawiły się wraz z nadejściem jesieni i ochoczo przystąpili do malowania.

Zgrana wpółpraca, zaangażowanie i talent małych malarzy sprawiły, że efekt końcowy był oszałamiający. Na ogromnym kartonie powstał obraz malowany farbami, który został nazwany "Jesień w górach".  Uczniowie z dumą prezentowali kolegom oraz nauczycielom wspólne dzieło sztuki.

Opracowanie: R. Kaczówka

Szkolna akcja "Pamiętamy"
Szkolna akcja "Pamiętamy"

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, tych bliższych i tych dalszych.

Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy także tych, którzy zapisali się w naszej szkolnej historii.

Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań, dlatego ogłaszamy szkolną akcję „Pamiętamy”.

Chętni uczniowie i nauczyciele szkoły mogą się włączyć do niej poprzez przyniesienie do szkoły znicza, który zostanie przyozdobiony  biało – czerwoną wstążką i w ostatni piątek przed 1 listopada zostaną ustawione na grobach  pracowników naszej szkoły.

Znicze należy przynosić i składać w szkolnej bibliotece w specjalnie przygotowanym kartonie.

Zapraszamy do udziału całe kasy!

MODLITWA NAUCZYCIELI I ZA NAUCZYCIELI
MODLITWA NAUCZYCIELI I ZA NAUCZYCIELI

Dzień Nauczyciela stał się okazją do wspólnej modlitwy uczniów i nauczycieli – w intencji pedagogów. Późnym popołudniem 14 października modlitwę różańcową poprowadzili nauczyciele: Bernadeta Pabian, Irena Klich i Waldemar Szlosek oraz uczniowie: Nikola Szlosek (klasa V) i Karol Dobrowolski (klasa VIII). To były wzruszające chwile dla wychowawców.

                                                           Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 42,882,044 unikalnych wizyt