KOLĘDA GŁOSI POKÓJ
Dodane przez admin dnia 22/12/2021 00:00
Kolęda głosi wszystkim krajom:
        Niech będzie Bogu chwała!
        I pokój ludziom, który daje
        Dzieciątka rączka mała!

 

Szkolne spotkanie wigilijne w naszej szkole Górnej odbyło się już w piątek, 17 grudnia, przy zachowaniu wymogów sanitarnych. Przyspieszenie terminu i nieco inna forma wigilii spowodowane były trwającą pandemią koronawirusa oraz przejściem na nauczanie zdalne. Tym razem uczniowie klas I – III przygotowali przedstawienie jasełkowe pod hasłem „Kolęda głosi pokój”. Śpiewem pastorałek wsparły ich dziewczęta z klas IV – VII, tworzące szkolną scholę. Potem nastąpiło poświęcenie opłatków i wspólna modlitwa wigilijna pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Bielenia. Życzenia od społeczności szkolnej popłynęły ku nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom. W swoim przemówieniu p. dyrektor Dariusz Węglowski, oprócz serdecznych świątecznych życzeń, zawarł podziękowanie dla Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna, które przygotowało dla całej szkoły poczęstunek - barszcz wigilijny z krokietami.

W drugiej części spotkania uczniowie wraz z wychowawcami, każda klasa w swojej sali lekcyjnej, symbolicznie podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i spożyli przygotowane danie, wzbogacone o słodki dar dyrektora szkoły – pierniki.

Koordynatorem spotkania była, jak co roku, p. Irena Klich we współpracy z p. Roksaną Kaczówka, p. Waldemarem Szloskiem i p. Bernadeta Pabian.  

Wigilijna wieczerza sprawiła nam ogromną radość i tylko żal, że nie można było zaprosić na nią innych gości, którzy zaszczycali swą obecnością naszą szkołę w poprzednich latach. Wierzymy głęboko, że za rok spotkamy się już wszyscy razem…

                  Za kolędę dziękujemy

                  Zdrowia, szczęścia wam życzymy.

                  Hej, niech wam Bóg zapłaci, stokroć wynagrodzi

                  w niebie i na ziemi.

                  Zdrowych i spokojnych Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny dla wszystkich!

 

                                                                                         Oprac. Irena Klich