12 Sierpnia 2022 00:00
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

"Spotkanie z dziennikarzem"

„Spotkanie z dziennikarzem”

24 października, w środę o godzinie 14.00, do naszej szkoły w ramach projektu SZKOŁA NOWYCH MOŻLIWOŚCI – AKADEMIA PASJI I TALENTÓW organizowanego przez stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO przyjechał dziennikarz pan Krzysztof Drwal – jeden z prowadzących program telewizyjny „Między niebem a ziemią”.

My -„Ciekawscy”, pod opieką pana Waldemara Szloska, odpowiednio przygotowaliśmy się na jego przyjazd. Przez dwa miesiące uczyliśmy się wielu rzeczy, np. pisać artykuły, przeprowadzać poprawnie wywiad. Czekaliśmy z niecierpliwością na jego przyjazd. Na początku spotkania nasz opiekun przedstawił gościa, a później my przedstawiliśmy się, opowiadając również o tym, co robimy na zajęciach dziennikarskich. Pan Krzysztof zapoznał nas z zasadami pomocnymi przy pisaniu artykułu: „odwróconej piramidy” i „sześciu pytań”. Następnie zadawaliśmy mu różne pytania dotyczące jego kariery i pracy dziennikarza prasowego, radiowego i telewizyjnego. Po wywiadzie pan Krzysztof zaproponował zabawę, abyśmy napisali notatkę prasową, w której mieliśmy użyć zasad, o których mówił. Podał nam informacje, z których należało wybrać tylko najważniejsze i umieścić je w notatce.

Na koniec spotkania dostaliśmy upominki i autografy oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie z gościem. Tego spotkania żadne z nas długo nie zapomni, a wskazówki profesjonalnego dziennikarza z pewnością wykorzystamy.

Oliwia Puła („Ciekawscy”)

 


Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 42,881,334 unikalnych wizyt